2.kimyasal gebelik

bonzai

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
20
0
Doktor Bey;
öncelikle burdan hepimize ayrı ayrı yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim.benim sorunum 7 ay ara ile iki gebelik geçirdim ilkinde betahcg 31 di bıraz yukseldı sonra sabıt kaldı dıs gebelık olabilir dendi sonra bozulmus gebelik dedıler son olarakta kımyasal olabılır dendı.ıkıncı gebelıkte beta hcg 23 e cıkıp sabıt kaldı ve sonradan o da dustu.ıkısınde de 5.haftanın sonunda dusuk yasadım.3 yıllık evliyim ve hiç çoçuğum yok ilk 2 sene çoçuk istememiştik.sizce araştırılması gerekir mi yoksa bu düşüğümün ardından 3 ay ara verip tekrar denemeliyimiyiz?bazı yerlerde 2 bazı yerlerde 3 düşük sonrası araştırma yaptırmak gerekir diyorlar.sızce ne gibi testler yaptırmamız gerekiyor?.sizinde fikrinizi almak istiyorum.çok teşekkürler.saygılar.

Merhaba bonzai,

Anlattıklarızına bakarak, sizin bu durumunuzun araştırılmasının gerektiği aşamaya gelmiş olduğunuzu görüyorum. Bu araştırmaların oldukça planlaı bir şekilde yürütülmesi ve elde edilecek sonuçların da son derece tecrübeli hekimlerce yorumlanması gerekmektedir. Size önerim, yeni gebelik planlaması öncesinde kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X