2 dış gebelik,2 kimyasal,1 düşük ve hiçbir neden yok

pmbgulll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2024
11
1
38
Mrb arkadaşlar ,bende aranıza yeni katıldım ve psikolojim çok bozuk 38 yaşındayım 11 yaşında bir oğlum var 3 yıldır ikinci çocuğu istiyorum,bir düşük yaptım sonra rahim filmi çekildim sorun yok dediler,daha sonra bir dış gebelik yaşadım 2 doz metotreksat ile sonlandırıldı,tekrar hamile kaldım kimyasal oldu,daha sonra tekrar kaldım yine dis gebelik dediler ve yine metotreksat ile sonlandırıldı ve şu an tekrar hamileyim değer düştü doktor dış gebelik mi dusukmu beta takibi yapacagiz dedi,tüm değerlere bakıldı normal cikti,troidde sorun yok 2 defa rahim filmi çekildi tuplerdede sorun gozlenmedi artık ne yapacağımı bilmiyorim

esinizle birlikte genetik test verdiniz mi? çok fazla kayıp yasamışsınız.. çok gecmis olsun

İlk gebeliğinizde sorun olmamış ama Şuan 5 kayıp yaşamışsınız. Bence pıhtılaşma ve genetik test yaptırın

Sonuncu kimyasal demistim ama şimdi ogrendimki bu da dış gebelikmis ve iğne vurdular yani 3 dış gebelik bir kimyasal bir düşük

Sonuncu kimyasal demistim ama şimdi ogrendimki bu da dış gebelikmis ve iğne vurdular yani 3 dış gebelik bir kimyasal bir düşük
Çok geçmiş olsun . Bende ilk gebeliğim dış gebelik olarak geçti . Henüz daha gebelik elde edemedim . Bu kadar çok dış gebelik yaşananının sebebi mutlaka olmalı ya . Bişey dediler mi size . Tüpleriniz açık sonuçta değil mi ?

Dış gebelik bide en kötüsü ya benim başıma da geldi ordan biliyorum . Kimyasal gebelik felan hadi neyse de insanı psikolojik olarak da çok yıpratıyor .

Tuplerim açık doktor sorun yok dedi,bir oğlum var tüp bebekte istemiyorum o yüzden, genetik testini kendim soyledim gerek yok çünkü sağlıklı bir oğlun var dedi ,bazen artık biraksammi diye düsünüyorum oğlumun bir kardeşi olsun istedim ,3 ay zaten şu an korunma verdi doktor yani kafam çok karışık

Hanımefendi 6 da 1 başarı elde etmişsiniz nasıl problem yok. Yoksa konu açmanıza da gerek yokmuş

Hanımefendi ben size doktorun dediğini söylüyorum bende araştırma yapıyorum,fikir almak istedim ve şu an dış gebelik yaşıyorum, bu site insanların birbirine yardımcı olması için değilmiydi, o nasıl bir üslup sitemi soracağım konu açıp açmama konusunda bu şekilde mi yardımcı olunuyor insanlara ,psikolojik ve fiziksel olarak zor zamanlar geciriyorum ve hepimiz kadınız düzgün cvp vermeyecekseniz cvp yazmayın yargilanacak durumda dedgilim

üslubumda bir problem görmüyorum. Yukarıda ki mesajlarıma tekrar dönün isterseniz canınıza yazık doktor değiştirin demişim bir gebelik sağlıklı ama 5 sağlıksız gebelik var araştırın genetiğe gidin demişim. Her yoruma sağlıklıyım doktor gerek yok dedi diyen sizsiniz yani fikir almak için yazmışsınız ama fikirleri kabul etmiyorsunuz o yüzden konu açmanıza gerek yokmuş madem öyle diye yazdım.
Tekrar söylüyorum 5 kayıp yaşamışsınız psikolojinize ve sağlığınıza yazık.

Sağlıklı çocuktan sonra da pıhtılaşma olabiliyor bence trombofili ve genetik test yaptırın. Burda bir arkadaş ikinci gebelik isterken 7 kez kimyasal geçirdiği için yaptırmıştı ve pıhtılaşma çıkmıştı.

Genetikten randevu aldim şu an hala beta düşmediği için genetik testi yapılırmı bilmediğim için 2 hafta sonraya aldim değerim 92 idi bakalım ne sonuç çıkacak tsk ederim yorumunuz icin

üslubumda bir problem görmüyorum. Yukarıda ki mesajlarıma tekrar dönün isterseniz canınıza yazık doktor değiştirin demişim bir gebelik sağlıklı ama 5 sağlıksız gebelik var araştırın genetiğe gidin demişim. Her yoruma sağlıklıyım doktor gerek yok dedi diyen sizsiniz yani fikir almak için yazmışsınız ama fikirleri kabul etmiyorsunuz o yüzden konu açmanıza gerek yokmuş madem öyle diye yazdım.
Tekrar söylüyorum 5 kayıp yaşamışsınız psikolojinize ve sağlığınıza yazık.
Haklisiniz ben sadece doktorların ısrarla bir durum yok demesini dile getirmek istedim,yoksa bende biliyorum bir sorun olmalı bakalım genetik testi ne sonuç verecek

X