2 aylik bebek gece beslenmesi

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Merhaba oglum 2ay3gunluk arkadaslar.
Gece 1 civari uyuyor malesef.
Ben 3 3.5 saat sonrasina alarm kuruyorum emzirmek icin.
BAzen bebegim emmiyor, bazende yalan yok ben uyanamiyorum.
yani bazen 6 saat falan (gece uykusunda) hic beslenmedigi oluyor.
Bazen kendisi gece alarm saatinden oncesinde veya sonrasinda uyandigi meme emdigi oluyor ama bazende dedigim gibi hic beslenmedigi oluyor.
Kilo alimi gayet iyi.
3.560kg dogdu ilk hafta kilo kaybimiz olmustu 3.400 oldu.
3 gun once asiya gittigimizde tartirldi 5.750 kilosu.
Gece mutlaka 3 saatte bir emzirmeli miyim ?
Acikcasi aciktiginda nasilsa agliyo emmek ostiyor diye bende cok dikkat etmiyorum.
Ama gece 1.30 civari uyudu mesela 7 gibi emzirdim sabah. Cok uzun bir sure olmasida dikkatli olup gece gerekirse zorla mi emzirsem diye muallakta kaldim yardimci olabilir misiniz

Buyuk nımet. Benım kı saat bası kalkıyordu. 40 lı donemi atlatmısınız. Kemdı ıstemeden de emzırınce emmıyorlar. Aglıyorlar cok. Artık acıktıkca uyanır bnce.

Bana doktorumuz artık ellemiyorsun ne zaman isterse o zaman demişti hemde kilo alımı alt sınırdayken sizin kilo alımıda iyiymiş uyandırmayın bence.

Buyuk nımet. Benım kı saat bası kalkıyordu. 40 lı donemi atlatmısınız. Kemdı ıstemeden de emzırınce emmıyorlar. Aglıyorlar cok. Artık acıktıkca uyanır bnce.
40imiz cikana kadar neler yasadim bir ben bir allah bilir haklisiniz.. gunduz uykusu adamakilli yom diyebilirim parca parca cok kisa. Aksamda 1 2ye kadar uyumuyor malesef ama uyuduktan sonra cok sukur sorun olmuyo artik tesekkur ederim yorumunuz icin saolun

Bana doktorumuz artık ellemiyorsun ne zaman isterse o zaman demişti hemde kilo alımı alt sınırdayken sizin kilo alımıda iyiymiş uyandırmayın bence.
Doktora bunu danismadim ama genel kanı 2 3 saatte bir uyandirip emzirmek ya o yuzden tereddut ettim. Uzamis sariligimizda vardi ueni yeni geciyor diyebilirim ama aciktiginda kendisi uyaniyo agliyor gunduz ozellikle bölük pörçük hep uykusu devamli memede. Hatta yakin zamana kadar mama takviyesi yapiyodum gunde 1 kez uyumadan once. Simdi goguslerim cok bos olmadikca mamada vermiyorum şükürler olsun.
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim saolun

Gece beslenmesi aslinda insan sagligina uygun birsey değil, uyanmiyorsa Ellemeyin kritik donemi atlatmiz
Doktorlarin onerdigi genel bor kanı var ya hani 2 3 saatte bir uyandirip emzirin diye o yuzden tereddutte kaldim acikcasi ama dedigim gibi gunduz adamakilli uyku olmayinca gecede cok gec uyuyunca, acikcasi o uyanmadan uyandirirsam bir daha uyumaz diye korkuyorum
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim saolunn

Yeğenim de bu zamanlarda uyanmayi birakti ona da doktor artik uyuyan cocuk ellenmez demisti hem gece beslenmesine alismasin hem uyku duzeni. Ihtiyac duydugunda kalkar demisti

Merhaba oglum 2ay3gunluk arkadaslar.
Gece 1 civari uyuyor malesef.
Ben 3 3.5 saat sonrasina alarm kuruyorum emzirmek icin.
BAzen bebegim emmiyor, bazende yalan yok ben uyanamiyorum.
yani bazen 6 saat falan (gece uykusunda) hic beslenmedigi oluyor.
Bazen kendisi gece alarm saatinden oncesinde veya sonrasinda uyandigi meme emdigi oluyor ama bazende dedigim gibi hic beslenmedigi oluyor.
Kilo alimi gayet iyi.
3.560kg dogdu ilk hafta kilo kaybimiz olmustu 3.400 oldu.
3 gun once asiya gittigimizde tartirldi 5.750 kilosu.
Gece mutlaka 3 saatte bir emzirmeli miyim ?
Acikcasi aciktiginda nasilsa agliyo emmek ostiyor diye bende cok dikkat etmiyorum.
Ama gece 1.30 civari uyudu mesela 7 gibi emzirdim sabah. Cok uzun bir sure olmasida dikkatli olup gece gerekirse zorla mi emzirsem diye muallakta kaldim yardimci olabilir misiniz
Neredeyse aynı günlerde doğurmuşuz benimki 11 gün daha büyük. Bizim de gece uykumuz yoğun. Sadece sabah namazına kalktığımda emziriyorım çünkü uyuduğu saatler aynı sizinki gibi 1 buçuk, 1 ya da 12 gibi. Ben bu şekilde besledim şu anda kilosu 5 kilo 400 gr. Kilosu iyi diyorlar

Doktora bunu danismadim ama genel kanı 2 3 saatte bir uyandirip emzirmek ya o yuzden tereddut ettim. Uzamis sariligimizda vardi ueni yeni geciyor diyebilirim ama aciktiginda kendisi uyaniyo agliyor gunduz ozellikle bölük pörçük hep uykusu devamli memede. Hatta yakin zamana kadar mama takviyesi yapiyodum gunde 1 kez uyumadan once. Simdi goguslerim cok bos olmadikca mamada vermiyorum şükürler olsun.
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim saolun
Düzenli emziren kişinin göğsü boş olmaz zaten boş gibi gözükebilir ama süt gelir. 2 3 saatte bir kırkı çıkana kadar sonra bebek ne zaman isterse kilo alımı normal olan sağlıklı bebekler içiin tabi böyle. Kafanıza takmayın bence gayet güzel suan herşey.

Düzenli emziren kişinin göğsü boş olmaz zaten boş gibi gözükebilir ama süt gelir. 2 3 saatte bir kırkı çıkana kadar sonra bebek ne zaman isterse kilo alımı normal olan sağlıklı bebekler içiin tabi böyle. Kafanıza takmayın bence gayet güzel suan herşey.
Cok.cok tesekkur edeeim.degerli yorumunuz icin icimi rahatlatmaya ihtiyacim varmis 😊 ayni sekilde devam.edicem o zaman saolun 🩷

Benm bebeğimde 55 günlük. Kendisi ne zaman uyanırsa o zaman emiyor. Bence saat kurmanıza gerek yok artık. O kendi rutinini oluşturur

X