2 aydır regl oluyorum hamile miyim?

yasemin95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2024
2
0
29
Herkese merhabalar kızlarım. Şimdi sizlere bir sorum var. Ağustos başı yaşadığım ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullanmak durumunda kaldım.
170 boy 88 kiloyum insülin direnci ve pcosum var tiroidlerimde az çalışıyormuş. Progestan hapiyla regl oluyorum 200lük olanı kullanıyorum ve hap bitince regl oluyorum.
25 ağustosta ve 1 ekimde progestan kullanarak aynı sekilde regl oldum. Tek sorun regllerim 6 günden 3-4 güne düştü.
Ertesi gün hapı sonrası regl olduğum için hamile olduğumu düşünmüyorum ve progestan genelde düşük ve kanama önlemek icin kullanılıyormuş o yüzden regl değilimdir diye düşündüm. Ama neden kısa sürüyor. Şu hamileyken regl olanlar beni geriyor.
Sizce hamile olma ihtimalim var mı?

Hamile olduğumu düşünmüyorum dedikten sonra hamile olma ihtimailim var mı demek Ben Hamile olduğunuzu düşünmüyorum ihtimal de vermiyorum. Eğer Hamile kalmış olsaydınız 25 ağustosta regl olmazdınız. Çünkü progestan var olan gebeligi destekler. Ertesi gün hapı zaten hormonlari bozuyor diye duydum. Ayrıca pcoslarda bu tarz az kanama durumları da olabiliyor. Çok aklına takiliyorsa beta verseydin. Agustos basından bu yana kaç ay süre geçmiş 2 adet olmuşsunuz gebelik olsa kesinlikle belli olurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…