2 aydır regl gecikmesi sorunu

cansin001

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
624
172
Kızlar Eylül 5te regl olacakken 8 eylülde kahverengi lekenmem oldu gecsindede koyu kırmızı kanamam oldu biraz. Ertesi günde azcik oldu ve bitti. Normalde 4-5 gün olan reglim bir ped anca doldurmuştu. Yerleşme sandım gebelik istediğim ve beklentim olduğu için test yaptım negatifi görmüştüm açıkçası da üzüldüm hem reglimin az olmus olmasına hemde negatif görüşüme... Bu ayıda degerlendirmedik zaten eşim yurt dışına gitti. Ama iple çektim reglimi göreyim dolu dolu bir söküleyim dedim ama bu ayda regl olmadım gecikmemin 2.gunu. geçen ay ilk kez gecikmeli az bir kanama olduğu için yerleşmeden şüphelendim ee şimdide cinsel birliktelik olmadı reglimde hiç gecikmezdi neden böyle şeyler yaşadım normal mi sizce. Genelde düzenli regl olan birisi arada düzeni böyle şaşabilir mi? Çok canım skildi bu duruma

aynı durumu bende birkaç kere yaşadım adetim gecikti gelmedi bir sonraki adetimin 21. Gününde progesteron testi verdim. Düşük çıktı bu hormon düşüklüğü regl düzensizliklerine sebep olabiliyormuş. Progesteron düşüklüğü de anlık bir durummuş her ay farklı olabilirmiş. Bizim duygu durumumuza yaptığımız strese eş değer iniş çıkışlar yaşayabilirmiş. Gebelik olmadığı kesinse bence birde bu hormon değerinizi ölçtürün.

Cok teşekkür ederim dun regl oldum onceki gunde doktora gittim ultrasonlada bakti. Bisey yoktu sukur hormon testi yapti onlar da temiz cikti. Yanliz progesteron hormonu yazmiyodu e nabizdan baktimsa lh fsh prolaktin tsh falan bakmış. Bana temiz her sey normal stresten uzak dur uyku düzenine dikkat et dedi. 45 gun gecerse gel sokturucu yazayim dedi zaten dunde regl oldum rahatladim

Bende ilk defa boyle oldu doktor bir kerelikten bisey cikmaz gibi demisti. Oyle de oldu. Sanirim birnkac kez adet düzensizliği yasayinca sorunlar cikabiliyomus hep duzenli olurdum ama bu siralar asiri stresli zor bir donemden geciyorum onun etkisinde kaldim

Adetin 2. Günü bakılan testler bunlar
progesteron hormonu adetin 21. Günü bakılıyor
Yani yumurtlamadan 7-8 gün sonra

Kesinlikle stres hormon dengesini alt üst ediyor

Adetin 2. Günü bakılan testler bunlar
progesteron hormonu adetin 21. Günü bakılıyor
Yani yumurtlamadan 7-8 gün sonra
Ama o yumurta kaliteli catlamis mi onun icin bakilan sey degil mi. Bu ayi degerlendirmedik onumuzdeki aylarda baktiririm.bisey olur mu ki adet olmadigim icin bu testleri yapti tsh ve prolaktin icin adet gununu beklemeye gerek yokmus.ona her zaman bakilabilirmis.

Genelde adet periyodunda bakıyorlar
genelde adet periyodunda bakıyorlar. Progesteron hormon testini vermeseniz bişey olmaz tabi ama düzensiz reglinin sebeplerinden biri bu hormon değerinin düşüklüğü oluyor benim öyle

Iste benim ilk defa olduğu icin normal buldu surekli duzensiz olsa anlarim ama yinede bakiyim hormonlara dedi. Ben her ay duzenli oluyorum bi bu aydi. Ondada stresliyim ama gordum ki stres kotu kendimi toparlamaya calisiyorum

Iste benim ilk defa olduğu icin normal buldu surekli duzensiz olsa anlarim ama yinede bakiyim hormonlara dedi. Ben her ay duzenli oluyorum bi bu aydi. Ondada stresliyim ama gordum ki stres kotu kendimi toparlamaya calisiyorum
Normalde de düzenliyse bu ah için sıkıntı yapmayın o zaman mümkünse stresten uzaklaşabilirseniz sizin yararınıza olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…