2 .aşılamamdan sonra

mavii17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
38
0
42
a.s.merhaba doktorbey bende ati_ssiperm antikor var laporoskopiyle sag yumurtalığımdan ufak biir kist alındı 27ekimde ilk aşılamam yapıldı malesef olmadı hemen ardından ikinci aşılamayıda yaptıralım diye karar verdik 25 kasım dada ikinci aşılama oldu oda malesef olmadı 10.günü adet oldum 7 gün sürdü az bi kanamam oldu 2gün temiz kaldım tekrar kanamamoldu bir hafta kadar daha çok kahverengi bi akıntı 15gün sürdü bir hafta temiz kaldım tekrar kanama geldi 7 gün sürdü 10 gündür temizdim bu gün den beri akıntıyla karışık pembemsi bikan geliyor sinirlerim çok bozuksenağlamasenağlama adetimde bi düzensizlik yoktu neden olabilir acaba korkuyorum doktora gitmeye daha büyük bi sorun çıkacakdiye lütfen beni biraz aydınlatırsanız sevinirim teşekkürederim:a015:

a.s.merhaba doktorbey bende ati_ssiperm antikor var laporoskopiyle sag yumurtalığımdan ufak biir kist alındı 27ekimde ilk aşılamam yapıldı malesef olmadı hemen ardından ikinci aşılamayıda yaptıralım diye karar verdik 25 kasım dada ikinci aşılama oldu oda malesef olmadı 10.günü adet oldum 7 gün sürdü az bi kanamam oldu 2gün temiz kaldım tekrar kanamamoldu bir hafta kadar daha çok kahverengi bi akıntı 15gün sürdü bir hafta temiz kaldım tekrar kanama geldi 7 gün sürdü 10 gündür temizdim bu gün den beri akıntıyla karışık pembemsi bikan geliyor sinirlerim çok bozuksenağlamasenağlama adetimde bi düzensizlik yoktu neden olabilir acaba korkuyorum doktora gitmeye daha büyük bi sorun çıkacakdiye lütfen beni biraz aydınlatırsanız sevinirim teşekkürederim:a015:

merhaba mavii17;

Aslında antisperm antikorun varlığı başlı başına gebeliğe engel olan bir durumdur. Bunun yanı sıra, aşılama kararı verirken esas aldığınız size ait rahim filmi (tüplerinizin açık olup olmadığı ve rahim içinde herhangi bir problem olup olmadığını ortaya koyan kıymetli bir inceleme) ve eşinizin bir tüp bebek merkezi androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfolojisinin incelenme sonuçlarının tekrar gözden geçirilmesini öneririm. Benimle paylaşırsanız buradan da yardımcı olabilirim. Adet düzensizliğiniz de kullandığınız ilaçlara bağlı olabilir. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X