Bebek Beslenmesi 2,5 aylık bebeğin sünneti

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

empryum

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2014
18
8
Merhabalar,

Geçtiğimiz cumartesi özel bir hastanede çocuk cerrahına 2,5 aylık oğlumuzun sünnetini yaptırdık. Sünnete karar vermeden önce günlerce internetten araştırdım doktorlar en doğru zamanın bebeklik olduğunu, yaptıran annelerde bakımın çok rahat olduğunu söylüyorlardı. İyileşme daha hızlı olurmuş, daha az acı hissederlermiş, psikolojik olarakta hatırlamayacakları için daha iyiymiş vs..
E haliyle yavrumuz en az zararla bu olayı atlatsın diye kararımızı verdik ve işlemi yaptırdık.
İlk gün eve döndüğümüzde avazı çıktığı kadar bağırarak ve daha önce hiç duymadığımız tıkanma-iç çekme arası bir sesle ağlamaya başladı. Çok panik olduk tabi ki hemen doktoru aradık ilk gece zor geçecek dedi.
Neyse uzatmayayım doktorumuz beze sürülerek kullanılması için iki krem ve ağrı için fitil verdi. Aynen dendiği şekilde ilaçları tatbik ediyoruz. Ancak bugün 3. gün ve bebeğimiz hala her bakımda aynı acıları çekiyor her fitil de sonradan yerleşen bu iç çekme sesiyle ağlıyor. Ben haliyle çok sıkıntılıyım bebeğim benim yüzümden bunu çekiyor diye vicdan azabı duyuyorum.
İnternetten gördüğüm genelde anneler bakımda kremleri pipiye sürüyor ve bezi açık bırakarak iyileşmeyi hızlandırıyor. Bizde doktor beze sürüp kapatın dediği için bunu yapamıyorum. Ayrıca her bez kapatışta yaraya temastan dolayı yavrum ağlamaya başlıyor. Ancak doktor da çok güvenerek gittiğim bir doktor. Aklım karıştı bana kendi deneyimlerinden bahsedebilecek kimse var mı? Bu şekilde beze krem sürdüren doktor biliyor musunuz?

Bence deneyimli annelerin yaptığı şeyleri uygula doktoruna güvenebilirsin ama çocuğun çekiği acılarıda sen biliyosun

Bende kırkı çıktıktan sonra sünnetini dusunuyorum oğlumun devlet hastanesinde yaptıracağım acaba bezin pipiye temas etmemesi için bi aparat olamazmi

Geçmiş olsun canım. Bez den olabilir.acik kalsın. Daha çabuk iyileşir. Belki. Benim oğlum da 3 aylık yaptırmayı dusunuyorum.

Merhab
Bende 2 aylıkken sünnet ettirdim
Özel hastanede Çocuk cerrahisine
Şuan oğlum 10 aylık
Denyimlerime göre verilen kremleri pipi etrafına dikişlerin oldugu yere sürüyoruz bolca sürmüştüm,beze hiç sürmedim
Bezinide cok sıkı olmıcak şekilde bezle hafıf potluk olsun
Ama kızarma şişlik varsa doktoruna göstermeyi ihmal etme
Ben hiç sorun yaşamadım 1 haftada dikişler atmıştı ,

Konuyu salı günü açmıştım çarşamba günü iyi oldu bebeğim çok şükür.. Hiç geçmeyecek gibiydi ama atlattık şükürler olsun Allah'ıma.
Salı gecesi acısının azaldığını görünce fitili bıraktık. Gece ağlayarak uyanacak diye diken üstünde yattım ama sorunsuz uyandı emdi uyudu. Perşembe günü yani 5. gün banyosunu da yaptırdık, doktorumuz böyle söylemişti.
Dün de kontrolü vardı. Doktor çok iyi olduğunu söyledi. Yani yırttık bundan da şükür.
Hiç bugünler bitmeyecek gibi geliyordu ama dişi sıkıp bebeklikte yaptırmak lazım. Ya bu acıyı hatırlayacak bir yaşta olsaydı.
Aranızda sünneti İstanbul'da yaptıracak olan varsa biz Tem Hospital'de Değer Devecioğlu'na yaptırdık. Çokta ilgili ve güler yüzlü bir cerrah, kesinlikle tavsiye ederim.

X