Bebek Beslenmesi 19 günlük bebeğim grip oldu:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

torpugul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2009
21
0
kızlar ben yeni anneyim.daha 19 günlük havalar çok sıcak olduğu için bebeğimizi klimalı odada tutuyoruz dr bişe olmaz demişti ama şimdi yavrum grip oldu.
burnu tıkalı ağzından nefes alıp verio
iishalde oldu dr bi toz verdi
çok moralim bozuk ben bu bebeği nasıl büyüteceğim o ağlıyo ben ağlıyorum

geçmiş olsun cnm. Bol bol emzir anne sütü her derde deva. Burun tıkanıklığı için serum fizyolojik sıkabilirsin bebişin burnuna. Hatta anne sütü bile sıkmak açıyormuş tıkanıklığı

sağol canım onuda denedim anne sütünüde olmadıhiç rahat ememiyorağlıyor
bende ağlıyorum o ağlayınca

geçmiş olsun cnm. Bol bol emzir anne sütü her derde deva. Burun tıkanıklığı için serum fizyolojik sıkabilirsin bebişin burnuna. Hatta anne sütü bile sıkmak açıyormuş tıkanıklığı

doğru söylüyorsun bir sağlıkçı olarak sana katılıyorum:teytey:

canım geçmiş olsun.bizde doğdığundan beri klimayla ısınıyoruz soğuyoruz.belki gripli biri gelmiştir evinize ondan kapmıştır.ilk zamanlar ben hep soğuk buhar makinası kullandım faydasını gördüm havalar çok sıcak eğer kllimayı çalıştırmazsan issilik olur daha kötü..

benimde bebegim kırk günlülk klımalı odaya getrimiyorum hasta olur diye bana bile dokunuyo klima gnde iki kere banyo yaptrıyom çok şükür isilik felan olmadı

en iyi anne sütü emzir ve burnunu açık tutmaya çalış çok çabuk atlatıyor korkma..bizde 1 aylıken olmuştuk ..bol emzirme ve STERIMAR Deniz Suyu Burun Spreyi bunu al kullan çok iyi işe yarıyor..geçmiş olsun..

canim gecmis olsun yeni goruyorum topigi insallah bebisin gribi gecmistir ama yine de faydali olacagini dusundugum icin birkac bisey yazayim.
benim kizim 1.5 aylikken ateslendi, sogukalginligiymis.
doktor ilaca yonelmedi fazla.gribe donusmemesi icin sunlari yaptim ben.
burnuna ve agzina her 2 saatte bir 6-7 damla papatya suyu damlattim.(onceden papatyayi 10dk demledim,soguttum)
bir de limon+azcik seker+cok acik cay.sik sik boyle cay verdim.
cok sukur gecip gitti.

bu arada klimali odada bebegi tutmussunuz bence yanlis.klima acilan odada bebek bulunmamali,zaten klima butun evi soguttugu icin bebek yan odada tutulmali,ben butun yazi oyle gecirdim.bebegim mayis dogumlu.haliyle sicak gunlerimiz cook oldu.

kolay değil ama önce bir sakinleş sen ağlarsan o ağlarsa ne olcak ben ilk günleri düşündükçe ben mi yaptım bunları diyorum şaşırıyorum klima bakteri üretiyor mikrop saçıyor bir defa ama yapılcak birşey yok çocuk bağışıklık kazanıyor işte bişi olmaz sıkma canını herkes hepimiz grip olduk allah korusun yavrunu kendini yıpratma canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…