17 yaşındaki oglumun whatsap mesajları

Melihattcelikkvadii

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2020
2
1
38
Merhaba hanımlar öncelikle hesabı bu soruyu sormak için sizlere danışmak icin yeni açtım sorum şuydu 17 yaşında bir oğlum var babası vefat etti küçükken ikimiz yaşıyoruz oğlum 1 2 ay once kız arkadaşı olduğundan bahsetti bende onay verdim hatta tanıştık eve davet ettik falan her neyse 1 hafta önce de oğlum banyo yaparken telefonu salonda şarjdaydı mesaj geldi baktım kız arkadaşı yazmis merak ettim , hic huyum olmamasina rağmen merak ettim baktım mesajina iyi ki de bakmışım bir sürü cinsel mesaj fotoğraflar şok oldum hic böyle degildi oğlum . Kız buna birsuru acik saçık resmini atmis bu da ona. cok korktum kızın ailesi duyucak allah korusun başı belaya giricek daha kötüsü mesajlari okuduğumda bi süre önce kizin evinde birlikte olduklarını öğrendim oğlum ilkti benim icin inşallah evlenicez seni çok seviyorum falan elim ayağım buz kesti cok sinirlendim kizin ailesi duyarsa basi belaya girer diye korkuyorum napabilirim sizce ogluma kkonusmalimiyim yoksa bi psikologa falanmı gitmeliyiz

Yapacak pek de bir şeyiniz yok gibi. Çocuğunuz ve kız yapmışlar bir cahillik sahip çıkın zamanı gelince. Artık gençlerimiz çok küçük yaşlarda başlıyorlar böyle şeylere ama bizim yapmamız gereken hatalarıyla da onları kabullenmek ve her iki tarafa da sahip çıkmak.

Sizin eliniz ayağınız buz kesti de bu gençlerin yaptığı hataya sahip çıkamama durumunda bu toplumda kadına ödetilen ağır bedelin vebalinin altında dilerim kalmaz oğlunuz. Neticede kız kadar oğlunuzun da hatası.

Merhaba hanımlar öncelikle hesabı bu soruyu sormak için sizlere danışmak icin yeni açtım sorum şuydu 17 yaşında bir oğlum var babası vefat etti küçükken ikimiz yaşıyoruz oğlum 1 2 ay once kız arkadaşı olduğundan bahsetti bende onay verdim hatta tanıştık eve davet ettik falan her neyse 1 hafta önce de oğlum banyo yaparken telefonu salonda şarjdaydı mesaj geldi baktım kız arkadaşı yazmis merak ettim , hic huyum olmamasina rağmen merak ettim baktım mesajina iyi ki de bakmışım bir sürü cinsel mesaj fotoğraflar şok oldum hic böyle degildi oğlum . Kız buna birsuru acik saçık resmini atmis bu da ona. cok korktum kızın ailesi duyucak allah korusun başı belaya giricek daha kötüsü mesajlari okuduğumda bi süre önce kizin evinde birlikte olduklarını öğrendim oğlum ilkti benim icin inşallah evlenicez seni çok seviyorum falan elim ayağım buz kesti cok sinirlendim kizin ailesi duyarsa basi belaya girer diye korkuyorum napabilirim sizce ogluma kkonusmalimiyim yoksa bi psikologa falanmı gitmeliyiz

Canım önce ikisini de al götür dışarı çay içmeye orada onlarla konuş yavaş yavaş gir konuya anlat ki anlasınlar ve ikisinde konuşmayı yasaklar eğer hala konuşuyorlar kızın ailesine git ve annesi ile durumu anlat ve onlara kıza kötü birşey yapmayacakları dan emin ol eğer ders çıkarmazlar ikisi de başka kişilerle yanlışlara devam edecek kız için de en iyisi bu yoksa daha bu yaşta çok yanlışlara sürüklenerek ben sana söyleyeyim düşün tasın kararı sen ver...

Neredeyse 1 ay olmuş ama yazayım dedim. ürkütücü gözüküyor ama sakin olun bence. ve kızın ailesine de henüz söylemeyin çünkü oğlunuzla problem yaşamasalar bile bir kız annesine babasına böyle bir şey söylemek doğru olmaz. onlar için çok üzücü yıpratıcı olur. siz öncelikle oğlunuzla iletişim kurmalısınız. size her şeyi açık açık anlatabilmeli. ondan sonra bir yol bulabilirsiniz birlikte. bende eşimle 18 yaşındayken birlikteydim, evli değildim tabiki. şu an 10 yıldır evliyiz, hala da birbirimizi çok seviyoruz, mutluyuz, oğlumuz var 21 aylık. birlikte olduğumuz içinde evlenmedik birbirimizi sevdiğimiz için evlendik. evlendiğimde 23 yaşındaydım. belki böyle bir şey yaşanıyordur. aşklarını küçümsememek lazım. bırakın takılsınlar demiyorum asla, bu yaşlar tehlikeli yaşlar. ikisininde size açık olması gerekir. ilk adım olarak oğlunuzla konuşun sonrada oğlunuz, kız ve siz konuşun. eşinizin tavrı nasıl olur acaba kestirebiliyor musunuz? baba oğul da konuşabilirler. ama size açılması daha kolay olur diye düşünüyorum.

dipnot olarak ekliyeyim oğlunuza sakın telefonunu karıştırdım böyle böyle öğrendim demeyin. ufak ufak yaklaşın size dökülmesini bekleyin. birde unutmayın yasaklanan şeyler acayip kıymete biner. Allah yardımcın olsun.

sonuç ne oldu bir gelişme var mı haberdar edin bizi.

Benim korkum şu...gençler arasinda bu çok yaygın da bizim mi gözümüz kapali acaba...yani en ahlaklı söz dinleyen mantıklı dediğimiz gençler arasinda bile bu durum yaygın mi acaba...biz görmek mi istemiyoruz?? Açık seçik anlatmalı mi çocuklarımıza...kızım 12 yasinda mesela bunları okudukça nolursa olsun aklima geliyor...başarılı mantıklı olduğunu dusunsem de acaba o yaşlarda gözüne normal mi görünecek böyle seyler? Bunun normal olmadigini ona mesela anlatmak mantıklı geldi Simdi büyüdükçe

Benim korkum şu...gençler arasinda bu çok yaygın da bizim mi gözümüz kapali acaba...yani en ahlaklı söz dinleyen mantıklı dediğimiz gençler arasinda bile bu durum yaygın mi acaba...biz görmek mi istemiyoruz?? Açık seçik anlatmalı mi çocuklarımıza...kızım 12 yasinda mesela bunları okudukça nolursa olsun aklima geliyor...başarılı mantıklı olduğunu dusunsem de acaba o yaşlarda gözüne normal mi görünecek böyle seyler? Bunun normal olmadigini ona mesela anlatmak mantıklı geldi Simdi büyüdükçe
Bu hep böyleydi.. Ahlaklısından tutun her insan cinsellik konusunda aynıdır.. Kimisi gizli yapar kimisi aşikar yapar.. İç güdüsel birşey olduğu için bu böyle.. O yüzden ben bu hafız bu hoca bu ahlaklı bu iyi diye kimseyi ayırt edemiyorum he yazık ki ..

Bu hep böyleydi.. Ahlaklısından tutun her insan cinsellik konusunda aynıdır.. Kimisi gizli yapar kimisi aşikar yapar.. İç güdüsel birşey olduğu için bu böyle.. O yüzden ben bu hafız bu hoca bu ahlaklı bu iyi diye kimseyi ayırt edemiyorum he yazık ki ..
Haklısınız...iç güdüsel bir sey..aşk sevgi birbirine ilgisi olduğunu düşünen gençler ve her yaş aralığı insan bunu yapar...acaba çocuklarımız icin bu konuda ne yapmalıyız nasil onlarla konuşmalıyız bu konuda..ne birinin gunahina girsinler ne kendileri..bu anne belki cinsellik yaşayacakları riskine karşılık oğluyla açıkça konuşabilirdi

Haklısınız...iç güdüsel bir sey..aşk sevgi birbirine ilgisi olduğunu düşünen gençler ve her yaş aralığı insan bunu yapar...acaba çocuklarımız icin bu konuda ne yapmalıyız nasil onlarla konuşmalıyız bu konuda..ne birinin gunahina girsinler ne kendileri..bu anne belki cinsellik yaşayacakları riskine karşılık oğluyla açıkça konuşabilirdi
Yani bilmiyorum ama ben konuşmayı düşünüyorum ergenliğe girdiği zaman bulaşıcı hastalıklar falan herşeyi anlatmayı düşünüyorum.. Bize ailelelirimiz hiçbirşey anlatmadığı için hiçbirşey bilmeden yaşadık belki yanlışa düştük belki daha çok korkup.evlenince bile ilişkiye giremedik eşimizle.. O yüzden anlatmak daha mantıklı bir erkeğin anlatmasıyla kadınınki aynı olmaz diye düşünüyorum kadınlar herşeyi düşünerek anlatır..

X