Göz Çevresi Bakımı 16 yaşında gözaltı kırışıklığı :(

kismetmisnapcan

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2013
152
4
Ablalarım benim size bi sorum olacak. Ben 16 yaşındayım bu yaşıma rağmen göz altımda 6-7 tane kırışıklık oluştu üstüne morluk ve yağ bezeleri var hiç bi ürün kullanmadım bu zamana kadar morluk genetik yapcak bişi yok ama kırışıklıklar moralimi çok bozuyor bu lanet kırışıklıklar yüzünden yaşımdan olgun gösteriyorum aynaya yakından falanda bakmıyorum bariz ortadalar önceden takmıyordum ama şu son 3 aydır psikolojim bozuldu sanki daha da derinleştiler :KK43:( çok güldüğümden ortaya çıktılar heralde sebebini bilmiyorum ama bu gidişle erken yaşlancam :KK43:( kırışıklıklarımın derinleşmesini istemiyorum bunun için bana uygun bi göz çevresi kremi önerirmisiniz lütfen uygun fiyatlı bişiy olsun :KK43:(

Doğal yollarıda denedim maya maskesi yaptım beceremedim mi bilmiyorum ama daha beter oldu bi hafta sonra gene eski haline döndü allaha şükür bitkisel yağlarda sürdüm onlardan oluştu yağ bezeleri :KK43: offf.....................

tatlım ben yıllardır saf gülsuyu kullanıyorum ve aynı markanın gül suyu katkılı salyangoz kremini kullanıyorum... bi çok marka salyangoz kremi denedim ama bukadar etkili olmamıştı ama saf gül suyunu kesinlikle öneririm ... ama aldığın gül sularının esans olmamasına dikkat et genelde gül suyu diye hep esans satıyorlar sana burdan reklam olmasın diye kullandığım markanın adını özelden atayım tatlım düzenli kullanımda çok işe yarıyor bu markanın gül suyu toniği de var makyajlarımı bunla siliyorum... hergün düzenli kullanımda 1 aya kalmaz farkı görüceksin hem senin yaşın genç olduğu için bu tür doğal yöntemler senin için en iyisi tatlım...

Çok teşekkür ederim mesajınızı aldım yarın eczaneye sorcam bunu umarım çare olur bu yaşta kimyasallara bulaşmak istemiyodum zaten tekrar teşekkür ederim

rica ederim tatlım ama eczanede bulabilirmisin emin değilim :) ben izmirde yaşıyorum burda alışveriş merkezinden almıştım bence alışveriş merkezlerinde bulma olasılığın daha yüksek :)

Canım sıkıntını okudum, yaşın çok küçük bu yaşta yaşlılığın erken belirtisi gibi bir yorum yapılamaz. senin kırışıklıklıklarının belli nedenleri olabilir. Bunların başında; nemsizlik olabilir aşırı nem sorunu yaşıyor olabilirsin.Nem oranın çok dşükse bu kadar fazla kırışığın olması normal. Bir diğer sebep ise güneşe koruyucusuz maruz kalmaktır. Güneş ciltte ciddi manada tahribatlar bırakıyo, kişinin kendine uygun koruyucu kullanması lazım. senin ihtiyacın olan nemlendirici ve güneş koruyucular.. bunların teminini de muhakak cildiye uzmanınna giderek yap.Sana gerekli tavsiyeyi cilt ve bakım uzmanın verecektir.

Doktora gittimde bişeyin yok dedi geri gönderdi :KK70:
Evet çok nemsiz pul pul dökülüyo yazın bile.
Adam gibi bi güneş koruyucu alcam bu yaz para biriktiriyorum yüzüm güneş lekeleri içinde zaten moralim bozuluyo. Kırışıklıklarım büyük ihtimalle genetik.

Doktora gittimde bişeyin yok dedi geri gönderdi :KK70:
Evet çok nemsiz pul pul dökülüyo yazın bile.
Adam gibi bi güneş koruyucu alcam bu yaz para biriktiriyorum yüzüm güneş lekeleri içinde zaten moralim bozuluyo. Kırışıklıklarım büyük ihtimalle genetik.

canım piyasada envai cesıtte nemlendırıcı var bnde aldım onlardan ama fayda görmedım. doktorum yazmıstı eczanelerde oluyo, kucucuk sey 70 tl ama ınan faydasnı gördm sende eczanelerden kendıne uygun olanını al .. kozmatık urunler cok saglıklı degl.. gunes koruyucun da kendıne göre sec.. rastgele alma

canım piyasada envai cesıtte nemlendırıcı var bnde aldım onlardan ama fayda görmedım. doktorum yazmıstı eczanelerde oluyo, kucucuk sey 70 tl ama ınan faydasnı gördm sende eczanelerden kendıne uygun olanını al .. kozmatık urunler cok saglıklı degl.. gunes koruyucun da kendıne göre sec.. rastgele alma

Çok araştırma yaptım ve clinique 50 spf'e karar verdim. Her cilt tipine uygunmuş. Bayaa para biriktirmem gerekecek ama güneş koruyucusu lazım ilerde daha beter olucam bu gidişle 20'sinde nine olurum.
Bugün eczaneye sordum excipial hydro krem verdi. Yüzüme sürmek için. İlk defa nemlendirici kullanıyorum iyi midir kötü müdür bilmiyorum ama yüzümdeki gerginliği azalttı şu an için memnunum :)

Güzel kardeşim, mutlaka iyi bir dermatolog'a görün. Cilt tipin çok kuru olabilir, belki de. Güneş koruyucu sürmelisin en yükseğinden göz çevrene ve bol su içmelisin, güneş gözlüğü ayrıca. Bilgisayar ve Tv karşısında iken de güneş koruyucu kullanmalısın diyor doktorlar. Cildin hassas sanırım. İyi bir doktor diyorum ben..

izmirde oturan arkadaş çok merak ettim şu gül suyunu özelden msj atamıyoru bana burdan ya da atabiliyorsan özelden kremn adını ve nerden aldıgını yazabilrmllsn şimdiden teşekkürler

bende merak ettım banada yazarmısın ozelden :KK43: bend eızmırde oturyrm alabılırm sanıyorum

Merhaba benim de gözlerimin altında kırışıklık var markadan falan bahsetmemişsiniz rica etsem bana da söyler misiniz?
Gözlerinizin altındaki kırışıklığın bir çok sebebi olabilir, bana özelden yazarsanız yardımcı olurum, yaşınızın dış faktörlerin bir sürü böyle sayabileceğim cilde olumsuz kalıntıları oluyor. Özelden yada instagram sayfamdanda yazabilirsiniz.swdilek

Merhaba abla ben de 17 yaşındayım gözaltı çevremde çizgiler var. Uyku duzenim de düzgün değil(çalışıyorum o yüzden)Ne yapmamı onerirsin.

X