16 AYLIK BEBEĞİM 2.DERECE YANIK LÜTFEN YARDIM EDİN

narcicegiiiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
192
96
25
Merhaba canım çok sıkkın 13 Ekim akşamı 16 aylık oğlumun ayağına 15 dk önce ocaktan alınmış kaynar derecesine yakın su döküldü anneme gitmiştik yere koymuş cezveyi ona da çok kızdım o da çok üzgün ama kızsakta ne fayda inanın o andan beri ağlıyorum çok kötüyüm ilk götürdüğümüzde 2.derece yanığa benziyor yarın tam belli olur dediler 3 krem karıştırıp pansuman yaptılar gönderdiler sol ayağında parmakları su topladı o fazla değil ama asıl sağ ayağının üstünün tamamı. Ertesi gün pansumana gittik fito krem ile batigrass aldırdılar eczaneden yine pansuman yaptılar üst deri tamamen yok zaten kıpkırmızı bugünde pansumana gittik aynı şekilde yapıldı başka hastanede ve pansumanı yapan kız yanık merkezine gidin daha iyi dedi ayağında dünden bugüne hiçbir gelişme yok neşeli yavrum yürüyen koşan yavrum kucağımızda geziyor iştahı gitti ayağının altına hibcirsey yok ama yinede basamaz suan tabiki ama ben o basamadıkca yürümedikce o ayagını gördükce kahroluyorum. Yarın kocaeli yanık merkezine gidicez nolursunuz böyle bir durum yaşayan varsa nolursun yazsın herkes ağlama diyor ama ben dayanamıyorum. Hiç bu aşamadan geçen var mı üst deri tamamen yok kırmızı gözüküyor iyileşme aşaması nasıl oluyor hiç iyileşcek gibi gelmiyor bana nolursunuz birşey söyleyin böyle olupta iyileşen kabuk mu bağlıyor ne oluyor ne kadar sürecek nolursunuz yardımcı olun yüzeysel mi derinsel mi dedim 2.derece yüzeysel dedi acil hemşiresi bu arada. duanıza da ihtiyacım var bir anne olarak perişanım

Öncelikle yanık ünitesine gidin. Yanık tedavisi biraz uzun bir süreç. Hani normal yaraya benzemiyor. Çünkü deri tabakası deforme oluyor. Kırmızı olması şu aşamada normal. Tedavilerini sakın aksatmayın. Toparlandiktan sonra mutlaka kantoran yağı kullanın. O ağrıyı hafifletiyor. Derinin rengini düzenliyor. İyi geliyor. Enfeksiyon kaptırmamaya dikkat edin.
Sıkı bir tedavi ile düzelir. Düzelmez diye bir şey yok. Çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin.

Allahım şifa versin çocuğunuza tez zamanda

Merhaba canım çok sıkkın 13 Ekim akşamı 16 aylık oğlumun ayağına 15 dk önce ocaktan alınmış kaynar derecesine yakın su döküldü anneme gitmiştik yere koymuş cezveyi ona da çok kızdım o da çok üzgün ama kızsakta ne fayda inanın o andan beri ağlıyorum çok kötüyüm ilk götürdüğümüzde 2.derece yanığa benziyor yarın tam belli olur dediler 3 krem karıştırıp pansuman yaptılar gönderdiler sol ayağında parmakları su topladı o fazla değil ama asıl sağ ayağının üstünün tamamı. Ertesi gün pansumana gittik fito krem ile batigrass aldırdılar eczaneden yine pansuman yaptılar üst deri tamamen yok zaten kıpkırmızı bugünde pansumana gittik aynı şekilde yapıldı başka hastanede ve pansumanı yapan kız yanık merkezine gidin daha iyi dedi ayağında dünden bugüne hiçbir gelişme yok neşeli yavrum yürüyen koşan yavrum kucağımızda geziyor iştahı gitti ayağının altına hibcirsey yok ama yinede basamaz suan tabiki ama ben o basamadıkca yürümedikce o ayagını gördükce kahroluyorum. Yarın kocaeli yanık merkezine gidicez nolursunuz böyle bir durum yaşayan varsa nolursun yazsın herkes ağlama diyor ama ben dayanamıyorum. Hiç bu aşamadan geçen var mı üst deri tamamen yok kırmızı gözüküyor iyileşme aşaması nasıl oluyor hiç iyileşcek gibi gelmiyor bana nolursunuz birşey söyleyin böyle olupta iyileşen kabuk mu bağlıyor ne oluyor ne kadar sürecek nolursunuz yardımcı olun yüzeysel mi derinsel mi dedim 2.derece yüzeysel dedi acil hemşiresi bu arada. duanıza da ihtiyacım var bir anne olarak perişanım

Allah şifa versin ama annenize neden bukadar kızıyorsunuz anlamadım. İnsanlık hali. Oda istemezdi böyle olmasını.

Sakin olup bekleyin. Muhtemelen zamanla geçecektir. Kalıcı birşey olmayacaktır.

Kantaron yağı ile masaj yapın.

Ah yavrum benim.
Ablamında küçükken aynı olay başına gelmiş 1.5 aylıkmış.
Sonabın üzerindeki kaynar su bacağına dökülmüş.
Aynı şekilde deri kalkmış.
Şuan hiç iz yok.
O zamanda öyle imkanda yokmuş kendileri bitkisel bişeyler yapmışlar.
Geçmiş olsum elbet toparlanır

Çok geçmiş olsun benimde bacağima soba üzerinde kaynayan çaydanlık dokulmustu 5 yaşında falandım. Dediğin gibi deri kabardı su topladı kıpkırmızı oldu pansuman yaparlardı gazlı bez yapisirdi bacağıma o derece kötüydü geçti çok şükür hiç iz falanda kalmadı ama ne kadar zamanda geçti bilmiyorum.

Allah şifa versin ama annenize neden bukadar kızıyorsunuz anlamadım. İnsanlık hali. Oda istemezdi böyle olmasını.

Sakin olup bekleyin. Muhtemelen zamanla geçecektir. Kalıcı birşey olmayacaktır.

Kantaron yağı ile masaj yapın.
Tabi ki insanlık hali olacağı varsa her yerde olacaktı belki bilmiyorum ama ihmalkarlık sevmiyorum bizim geleceğimizi biliyordu su kaynattıktan sonra neden bir sürü yer varken yere koyarsın diye kızıyorum kızmıyorum diyemem hep keşke gitmeseydik keşke koymasaydı diyorum ama ne çare ama 1 anlık ihmalkarlık çocuğumu ne hale getirdi annem de olsa ister istemez kızıyorum mahvolduk cünkü

Çok geçmiş olsun benimde bacağima soba üzerinde kaynayan çaydanlık dokulmustu 5 yaşında falandım. Dediğin gibi deri kabardı su topladı kıpkırmızı oldu pansuman yaparlardı gazlı bez yapisirdi bacağıma o derece kötüydü geçti ok şükür hiç iz falanda kalmadı ama ne kadar zamanda geçti bilmiyorum.
İnternette 2. Derece yanık 2-3 haftada iyileşir diyor ama bana hiç öyle gelmiyor sanki 1 ay sonra anca biraz düzelir gibi o da aşamaları bilmiyorum yani acildeki pansuman yapan kişi dün kanamasını istiyorum oranın kanaması iyidir dedi ne alakaysa yani nasıl olcak nasıl bitcek bilmiyorum çok acı çekiyorum onu öyle gördükçe çok üzülüyorum

Ay yavrum benim çok geçmiş olsun yanik yaşadım çok zor acıdan agliyordum ikinci gün ayagimin üzerine basamiyordum sanki igne vurulmuşta yürümemi kaybetmişim gibi bir hissti ama geciyor lütfen çok dikkat edin

İnternette 2. Derece yanık 2-3 haftada iyileşir diyor ama bana hiç öyle gelmiyor sanki 1 ay sonra anca biraz düzelir gibi o da aşamaları bilmiyorum yani acildeki pansuman yapan kişi dün kanamasını istiyorum oranın kanaması iyidir dedi ne alakaysa yani nasıl olcak nasıl bitcek bilmiyorum çok acı çekiyorum onu öyle gördükçe çok üzülüyorum
Anne yüreği tabiki dayanmak zor ama gecicek hiç korkma iz bile kalmıyor. Öyle dedilerse vardır bir bildikleri diyelim tekrardan çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin inşallah 🤲

Daha dikkatli olmak gerek bundan sonra daha dikkat edersiniz doktorlar ne diyorsa onu yapın sakin konu komşunun saçma önerileri ile birşey yapmayın daha kötü olur iyi olsun ilerde de iz kalırsa yapılacak çok şey var tıp ilerledi

X