15 gündür kafam durdu patoloji çıkmış lütfen anlayan varsa bakabilir mi

dengeli translokasyona sahip bireylerin, dengeli translokasyona sahip bebekleri olabilir. tıbbı genetiğe gidip, bu testleri yaptırırsanız ve sonucunuz translokasyon çıkarsa, yedi yaşındaki evladınızada bu testi yaptırırsınız. en azından bilgi sahibi olmuş olursunuz. erkenden. bu ilerde çocugunuz, evlat sahibi olmak istediğinde de önceden bazı şeyleri bilmesi büyük yarar olur. ihmal etmeyin.
Peki bu sonucumda dediğiniz şekilde bir şey mi görünüyor

Gobek kordonu zaten damarli bir yapidir. 2 kiziminda gobek kordonlarini sakliyorum ikisinde de belirgin 3 adet damar yapisi mevcut.

Onu gecelim.

Bu raporda yazanlardan anladigim, erkek bebegin gelisimi durmus. Sag kol olusmamis, burun yapisi basikmis (down sendromu belirtisi).

Sanirim bebeginiz anne karninda vefat etmis (massere)

Basiniz sagolsun.

Gobek kordonu zaten damarli bir yapidir. 2 kiziminda gobek kordonlarini sakliyorum ikisinde de belirgin 3 adet damar yapisi mevcut.

Onu gecelim.

Bu raporda yazanlardan anladigim, erkek bebegin gelisimi durmus. Sag kol olusmamis, burun yapisi basikmis (down sendromu belirtisi).

Basiniz sagolsun.
Çok teşekkür ederim açıklama için
Allah razı olsun

TRANS - LOKASYON ( YER DEĞİŞTİRME, LOKASYONU ŞAŞIRMA ) KROMOZOMLARIN OLMASI GEREKEN YERDEN KOPUP BAŞKA BİR KROMOZA YAPIŞMASI OLAYINA DENİYOR. EĞER KROMOZOMLAR DENGELİ BİR ŞEKİLDE KOPUP BİRLEŞMİŞSE, O KİŞİYE DENGELİ TRANSLOKASYONLU BİREY DENİYOR.
BU KİŞİLER GAYET SAĞLIKLI NORMAL YÜRÜYEN GÖREN ÇALIŞAN İNSANLAR. HİÇ BİR SORUNLARI YOK. GENELDE BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTEDİKLERİNDE, BU RAHATSIZLIKLARINI ÖĞRENİYORLAR. DENGELİ TRANSLOKASYONLU BİREYLERİN BEBEK SAHİBİ OLMA ORANI DÜŞÜK. HAMİLE KALDIKLARINDA, KENDİLERİ GİBİ TRANSOLOKASYONLU BİREY DOĞURMA İHTİMALLERİ YÜKSEK. VE MAALESEF BU SMA, DUDAK YARIGI, GELİŞİM BOZUKLUĞU, ZEKA GERİLİĞİ OLAN AİLELERİN ÇOĞUNDA BU GENETİK RAHATSIZLIK VAR. BENDE OLMAZ DEMEYİN. 2 TÜP KAN İLE ÖĞRENİRSİNİZ.

BELKİ KAN PIHTILAŞMASI PROBLEMİ VARDIR. ONUDA MİNİK BİR İĞNE İLE HALLEDERSİNİZ.

TRANS - LOKASYON ( YER DEĞİŞTİRME, LOKASYONU ŞAŞIRMA ) KROMOZOMLARIN OLMASI GEREKEN YERDEN KOPUP BAŞKA BİR KROMOZA YAPIŞMASI OLAYINA DENİYOR. EĞER KROMOZOMLAR DENGELİ BİR ŞEKİLDE KOPUP BİRLEŞMİŞSE, O KİŞİYE DENGELİ TRANSLOKASYONLU BİREY DENİYOR.
BU KİŞİLER GAYET SAĞLIKLI NORMAL YÜRÜYEN GÖREN ÇALIŞAN İNSANLAR. HİÇ BİR SORUNLARI YOK. GENELDE BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTEDİKLERİNDE, BU RAHATSIZLIKLARINI ÖĞRENİYORLAR. DENGELİ TRANSLOKASYONLU BİREYLERİN BEBEK SAHİBİ OLMA ORANI DÜŞÜK. HAMİLE KALDIKLARINDA, KENDİLERİ GİBİ TRANSOLOKASYONLU BİREY DOĞURMA İHTİMALLERİ YÜKSEK. VE MAALESEF BU SMA, DUDAK YARIGI, GELİŞİM BOZUKLUĞU, ZEKA GERİLİĞİ OLAN AİLELERİN ÇOĞUNDA BU GENETİK RAHATSIZLIK VAR. BENDE OLMAZ DEMEYİN. 2 TÜP KAN İLE ÖĞRENİRSİNİZ.

Tabiki araştırılacak çok haklısınız teşekkür ediyorum
Bu hafta içi gideceğiz doktora

RİCA EDERİM. EŞİMDE BU ŞÜPHE ARAŞTIRILDI. BU PROBLEM EŞİMDE DE BENDEDE ÇIKMADI ŞÜKÜRLER OLSUN.BENİM HİÇ ÇOCUGUM YOK. BİR TANE OLMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ İŞTE. :) DUA BEKLERİM. ALLAH YOLUNUZU KOLAYLAŞTIRSIN. <3

RİCA EDERİM. EŞİMDE BU ŞÜPHE ARAŞTIRILDI. BU PROBLEM EŞİMDE DE BENDEDE ÇIKMADI ŞÜKÜRLER OLSUN.BENİM HİÇ ÇOCUGUM YOK. BİR TANE OLMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ İŞTE. :) DUA BEKLERİM. ALLAH YOLUNUZU KOLAYLAŞTIRSIN. <3
Amin 🤲🏻İnşallah Rabbim sağlıklı bir bebek nasip eder size
Gönlünüze göre versin Rabbim 🤲🏻♥️

Bakalım chatGPT bize ne diyecek.
  1. Göbek kordonunda 2 damar ve 3 damar yapısı gözlemlenmiştir. Normalde göbek kordonunda 3 damar bulunması beklenir (2 arter, 1 ven). Burada bazı parçalarda damar sayısının eksik olması bir anomaliyi işaret edebilir.
  2. Sağ kolun yerinden çıkmış (disloke) olduğu tespit edilmiştir. Bu durum fetüsün kolunda gelişimsel bir bozukluk olduğunu gösterir.
  3. Burun konkalarının (burun içindeki kemik çıkıntıları) basık olduğu belirtilmiştir, bu da burun yapısında bir anomaliye işaret eder.
  4. Kahverenkli kanamalı plasenta materyali tespit edilmiştir, bu durum plasenta ile ilgili sorunları gösterebilir.
  5. Mikroskopi incelemelerinde, plasental dokular, decidua (rahim iç zarı) ve fetüsün ayrıntıları değerlendirilmiş ve sonuç olarak 11+ hafta yaşında fenotipik olarak erkek yönünde farklılaşmış ve 4. derece maseere (ileri derecede bozulmuş) fetüs olarak tanımlanmıştır.

bunlar elbette ki güvenebileceğimiz teşhisler değildir. sadece raporunuzda yazan şeyleri -bizim anlayabileceğimiz şekilde- tercüme etmiştir. daha güvenilir şekilde bilgi almak için hekiminizin sizi tamamiyle incelemesini bekleyin.
Benimde sonucuna bakarmisiniz size zahmet sordum da kimse yazmadı.burda siz çok güzel.aciklamali yazmışsınız benimkisi nedir acaba yani.benim.kurtaj dan önce düşük yapmıştım ama tekrar kürtaj oldum bakabilirmisiniz
Screenshot_20240722-161744_OneDrive.jpg

Onu gecelim.

Basiniz sagolsun.
Benim patoloji sonucunda bakabilirmisiniz size zahmet
Screenshot_20240722-161744_OneDrive.jpg

Benimde sonucuna bakarmisiniz size zahmet sordum da kimse yazmadı.burda siz çok güzel.aciklamali yazmışsınız benimkisi nedir acaba yani.benim.kurtaj dan önce düşük yapmıştım ama tekrar kürtaj oldum bakabilirmisinizEki Görüntüle 3456067

Öncelikle geçmiş olsun. Ben soru sahibesi Hanım'ın da raporunu incelerken dediğim gibi chatGPT kullanarak teşhisi bizim anlayacağımız şekilde yorumlattım. Hekim değilim. Bu yüzden yazacaklarım bir teşhis olmamakla beraber en kısa zamanda hekiminiz ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Teşhis: Tamamlanmamış Düşük (İnkomplet Abortus)

Açıklama:
  • Hastada düşük meydana gelmiş, ancak rahimde gebelik materyalinin bir kısmı kalmış.
  • Bu nedenle, kalan materyalin temizlenmesi için kürtaj yapılmış.
  • Patolojik inceleme sonucunda, rahimden alınan doku örneklerinde, düşük sonrası rahimde hala gebelik materyali olduğu belirlenmiş.
  • Bu durum, rahimde kanama ve kahverengi renkte materyalin varlığı ile doğrulanmış.

Epikriz:
  • Gönderilen Biyopsinin Tamamı Takip Edilmelidir: Kürtajla alınan doku örneklerinin tam olarak incelenmesi gerektiği belirtiliyor. Bu, rahimde kalan tüm materyalin çıkarıldığından ve incelendiğinden emin olunması için önemlidir.
  • Koryal Eleman İzlenmemesi: Kürtaj materyalinde koryonik villusların (gebeliğe ait dokuların) görülmediği rapor edilmiştir. Bu, kürtajın gebelik materyalini tamamen temizleyip temizlemediğini değerlendirmek için önemli bir bilgidir.
  • Klinik Duruma Göre Davranılması Önerilir: Hastanın klinik durumuna bağlı olarak gerekli tıbbi müdahalelerin yapılması gerektiği önerilmektedir. Bu, hastanın izlenmesi ve gerektiğinde ek tedavi veya müdahalelerin yapılması gerektiğini belirtir.

Öncelikle geçmiş olsun. Ben soru sahibesi Hanım'ın da raporunu incelerken dediğim gibi chatGPT kullanarak teşhisi bizim anlayacağımız şekilde yorumlattım. Hekim değilim. Bu yüzden yazacaklarım bir teşhis olmamakla beraber en kısa zamanda hekiminiz ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Teşhis: Tamamlanmamış Düşük (İnkomplet Abortus)

Açıklama:
  • Hastada düşük meydana gelmiş, ancak rahimde gebelik materyalinin bir kısmı kalmış.
  • Bu nedenle, kalan materyalin temizlenmesi için kürtaj yapılmış.
  • Patolojik inceleme sonucunda, rahimden alınan doku örneklerinde, düşük sonrası rahimde hala gebelik materyali olduğu belirlenmiş.
  • Bu durum, rahimde kanama ve kahverengi renkte materyalin varlığı ile doğrulanmış.

Epikriz:
  • Gönderilen Biyopsinin Tamamı Takip Edilmelidir: Kürtajla alınan doku örneklerinin tam olarak incelenmesi gerektiği belirtiliyor. Bu, rahimde kalan tüm materyalin çıkarıldığından ve incelendiğinden emin olunması için önemlidir.
  • Koryal Eleman İzlenmemesi: Kürtaj materyalinde koryonik villusların (gebeliğe ait dokuların) görülmediği rapor edilmiştir. Bu, kürtajın gebelik materyalini tamamen temizleyip temizlemediğini değerlendirmek için önemli bir bilgidir.
  • Klinik Duruma Göre Davranılması Önerilir: Hastanın klinik durumuna bağlı olarak gerekli tıbbi müdahalelerin yapılması gerektiği önerilmektedir. Bu, hastanın izlenmesi ve gerektiğinde ek tedavi veya müdahalelerin yapılması gerektiğini belirtir.
Çok teşekkür ederim gerçekten bide çok duyarlı olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu benim için

Merhaba benimde tekrarlayan düşüklerim var bu dediğinizi ilk defa duyuyorum. Eşim ve bana kromozom analizi(karyotip) yapıldı. düşük metaryelleri de detaylı genetiğe gönderildi hepsi normal geldi. Trans lokasyon olsaydı bunlarda çıkarmıydı yoksa ayrı bir tahlil mi gerektiriyor?

Merhaba benimde tekrarlayan düşüklerim var bu dediğinizi ilk defa duyuyorum. Eşim ve bana kromozom analizi(karyotip) yapıldı. düşük metaryelleri de detaylı genetiğe gönderildi hepsi normal geldi. Trans lokasyon olsaydı bunlarda çıkarmıydı yoksa ayrı bir tahlil mi gerektiriyor?
KROMOZOM ANALİZİ YAPILDIYSA, SONUÇ TEMİZ ÇIKTIYSA, TRANSLOKASYON YOKTUR. AMA SİZ TIBBI GENETİN BÖLÜMÜNE GİDEREK, TRAMBOFİLİ 6 LI PANEL BAKTIRIN. KAN PIHTILAŞMASI OLUP OLMADIGINI ÖĞRENİRSİNİZ. DÜŞÜKLERİN SEBEBİ GENEL OLARAK GENETİK YADA PIHTILAŞMA PROBLEMİ...

BİRDE RAHİMDE KATİL HÜCRE DEDİKLERİ BİR OLAY VAR.RAHİMDEKİ BAZI HÜCRELER, SPERM EMBİRİYOYU FARK ETTİKLERİNDE SALDIRIYORLAR. VE YA GEBE KALINAMIYOR YADA, GEBELİK DÜŞÜKLE SONUÇLANIYOR. BUNUDA NK HÜCRE PANELİ VE FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİ İLE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. BU İKİ TESTİ DEVLET HASTANELERİ YAPMIYOR. BİR LABARATUVARDA YAPTIRABİLİRSİNİZ.

AYRICA EŞİNİZDE VARİKOSEL VARSA VEYA SPERM DEĞERİ DÜŞÜKSE, SPERM DNA HASARI TESTİ YAPTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM.

İSTANBULDA İSENİZ, BEN YAKIN ZAMANDA ARAŞTIRDIM.EN UYGUN LAB.
NK HÜCRE PANELİNİ - DÜZEN LAB. - 1925 TL
FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİ - MİKROGEN LAB. - 4800 TL
SPERM DNA HASARI TESTİ -DÜZEN LAB. - 1385 TL

GENELDE LAB.LAR NK HÜCRE PANELİ İLE FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİNİ KARIŞTIRIYOR. ISRAR EDİN.

BİRDE RAHİMDE KATİL HÜCRE DEDİKLERİ BİR OLAY VAR.RAHİMDEKİ BAZI HÜCRELER, SPERM EMBİRİYOYU FARK ETTİKLERİNDE SALDIRIYORLAR. VE YA GEBE KALINAMIYOR YADA, GEBELİK DÜŞÜKLE SONUÇLANIYOR. BUNUDA NK HÜCRE PANELİ VE FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİ İLE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. BU İKİ TESTİ DEVLET HASTANELERİ YAPMIYOR. BİR LABARATUVARDA YAPTIRABİLİRSİNİZ.

AYRICA EŞİNİZDE VARİKOSEL VARSA VEYA SPERM DEĞERİ DÜŞÜKSE, SPERM DNA HASARI TESTİ YAPTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM.

İSTANBULDA İSENİZ, BEN YAKIN ZAMANDA ARAŞTIRDIM.EN UYGUN LAB.
NK HÜCRE PANELİNİ - DÜZEN LAB. - 1925 TL
FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİ - MİKROGEN LAB. - 4800 TL
SPERM DNA HASARI TESTİ -DÜZEN LAB. - 1385 TL

GENELDE LAB.LAR NK HÜCRE PANELİ İLE FLOW SİTOMETRİ KIR TESTİNİ KARIŞTIRIYOR. ISRAR EDİN.
Trambofili paneli yapıldı bana mtfhr 1298 homozigot, paı 4G/4G diğerleri normal çıktı. İstanbul’da yaşamıyorum bende araştırayım teşekkür ederim.

Trambofili paneli yapıldı bana mtfhr 1298 homozigot, paı 4G/4G diğerleri normal çıktı. İstanbul’da yaşamıyorum bende araştırayım teşekkür ederim.
bu arada cd56 katil hücre ile ilgili test yaptırmak isterseniz, sadece flow sitometri kır testi yapmanız yeterli. nk hücre paneli yaptırmanıza gerek yokmuş. dün doktorumla görüştüm.

X