15 günde bir adet olmaya başladım neden olabilir?

ceylis

birlikte sonsuza...
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
944
1
merhaba arkadaşlar ben 22yaşında 6 aylık evliyim korunmuyorum adet günlerimde değişiklik oluyor normalde 21 günde olurdum artık 15 günde bir olmaya başladım neden olabilir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

bende aynı durumdayım bir bilen varsa yardımcı olsa artık dayanamadım bugün yasmin aldım üstelik normal yolla bebek sahibi olmam için sadece 3 ayım kaldı

merhaba arkadaşlar ben 22yaşında 6 aylık evliyim korunmuyorum adet günlerimde değişiklik oluyor normalde 21 günde olurdum artık 15 günde bir olmaya başladım neden olabilir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

ceylis peki senin adet kanaman normalmi benimki aşırı yoğun ve koyu renkli

kızlar bu ciddi bir konu. kist olabilir, miyom olabilir, hormonel bozukluk olabilir, bir çok şey olabilir. lütfen en kısa zamanda bir kadın doğum doktoruna gidin.

kızlar bu ciddi bir konu. kist olabilir, miyom olabilir, hormonel bozukluk olabilir, bir çok şey olabilir. lütfen en kısa zamanda bir kadın doğum doktoruna gidin.

ben şöyle birşey duydum ne kadar doğru bilemem.adet günleri böyle az güne düştüğü zaman (15 günde 1 gibi ) hamile kalma ihtimali daha yüksek oluyormuş.. bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
canım hemen bir kadın doğum doktoruna gitmelisin yukarıda yazılmış gerçi ama kist,myom olabilir
hormonlardan kaynaklanan bir problem olabilir normal değil çünkü

canım hemen bir kadın doğum doktoruna gitmelisin yukarıda yazılmış gerçi ama kist,myom olabilir
hormonlardan kaynaklanan bir problem olabilir normal değil çünkü

tamam bende yarın gitmeyi düşünüyordum inşALLAH kötü birşey çıkmaz dua edin.

arkadaşlar şimdi miyom ve kistin belirtilerine baktım Elhamdülillah hiç biri yok bende ama yarın inşaAllah gidicem doktora

ben şöyle birşey duydum ne kadar doğru bilemem.adet günleri böyle az güne düştüğü zaman (15 günde 1 gibi ) hamile kalma ihtimali daha yüksek oluyormuş.. bilgisi olan var mı?

doktorlar 25 günden az 40 günden fazla sürede olan adetler için anormal diyorlar ve tedavi edilmesi gerekiyor. benim bildiğime göre hamileliği kolaylaştırmıyo

Korkuttunuz beni :) Çok şükür bütün değerlerim normal çıktı.rahim ve yumurtalıklarda problem çıkmadı elhamdülillah.temiz dedi doktor bi tane ilaç verdi o kadar :) adet süresini uzatmak için belki merak etmişsinizdir diye yazdım. :)

Kizlar derdim bana göre büyük..:-(

27 yasindayim ve 2,5 yillik evliyim...! Evlendigimizde "Belara" kullaniyordum sonra "Nuva Ring (Halka)"ya gecic yaptim! Adetim herzaman cok düzenliydi..Saati adetimin gelisine göre kurabiliyordum..O kadar yani! Doktorumun tek dedigi rahim agzinda yara var, eger sürekli rahatsizlik verirse, buzlama yöntemi ile yarayi kapatiriz! Ardindan bende daha fazla olayin üzerine gitmedim! Aradan bir zaman gecti, benim adetim düzensizligim basladi...15 günde bir tekrarlamaya basladi...! Saglik sigortamdan dolayi baska bir doktora görünmek zorunda kaldim, 3-4 ay korunmaya ara verelim dedi. Bunun üzerine korunmayi biraktim (Nisan Ayi) ama hicbir düzelme olmadi! Kivami koyu renkte, süt kesigi gibi...Cok tuhaf birsey! Üstüne birde Haziranda "ertesi gün" hapi kullanmak zorunda kaldim ve iyiden iyiye karisti benim adet. Yogun is tempomdan dolayi doktora gitmekte zorlaniyorum ama biliyorum, gitmem gerek! Suanki adetim kesilsin, gidicem ama benim gibi sik sik adet olan varmi? Olan varsa, doktorunuz ne dedi peki?

şikayetinizi birazcık detalandırın.
cinsel ilişkide ağrı var mı, ne sıklıkta ilişkiye giriyorsunuz, adetinizin niteliği nasıl, kahverengi vb akıntı var mı, koku-kaşıntı vs?

Ben kızlığımda yaşadım bu durumu kistten şüpeleniyor bu durumda doktorlar ciddi birşey olabilir...İşinizden daha önemli olmalı bence bu durum acilen doktora başvurmanızı tavsiye ederim.Ben gittiğimde doktorum sıkıntı sitrese dayalı olduğunu söledi ve yaklaşık 1 sene yaşadım.zorlu bir dönemden geçiyordum.
Stresede dayalı olabilir ama bir ultrasona girmekte yarar var ....

Son düzenleme:
şikayetinizi birazcık detalandırın.
cinsel ilişkide ağrı var mı, ne sıklıkta ilişkiye giriyorsunuz, adetinizin niteliği nasıl, kahverengi vb akıntı var mı, koku-kaşıntı vs?

ağrı yok,çok sık diyebilirim,nitelik yoğun oluyor rengi değişiyor k.rengi,bordo gibi akıtım normal her zamanki gibi koku olmuyor kaşıntı da yok çok şükr şuan doktorum duphotan die bi ilaç verdi gebeliği engellemiyormuş 3 ay kullanıcam belirli günlerde.

bende aynı durumdayım bir bilen varsa yardımcı olsa artık dayanamadım bugün yasmin aldım üstelik normal yolla bebek sahibi olmam için sadece 3 ayım kaldı

3 ayım kaldı derken evlilikten 1sene sonra çocuk olmazsa gelin diyorlar bunun için mi yazdın acaba?

Başlıca iki nedeni sık ve çok miktarda adet görmenin;stres aşırı üzüntü ve myom..Çaresi çok kolay doktora gidip muayene olursun 5 dk bir işlem rahminden örnek alır küçücük bir dokunuş bu korkma..Hiç bir şey hissetmeyeceksin ona göre çözüm bulur en akıllıca çare spiral minnacık bi şey kısa sürede takılır hamile kalmak istersen çıkarılır.Başka türlü çok kan kaybedersin bu da hiç iyi değil güçsüz bırakır..6-7 yıl süre geçerli bu spiral hamileliği de engelliyor ve hiçbir ağrı sızısı yok harika!

Üzülmene gerek yok çözümü çok kolay gidip muayene olacaksın hepsi 5 dk. doktorun karar verecek öncelikle büyük ihtimal d.kontrol hapı vericek ya da 2. ihtimal spiral önerecek ki bu süper bir çözüm başın ağrımayacak.Tam bi rahatlık 6-7 sene etkili ağrısı sızısı yok daha sonrasında küçücük bir nesne.Sık adet olmanın nedeni büyük ihtimalle stres ve üzüntü..Başka ihtimaller myom olabilir neyse bunları düşünme doktoruna git bi an önce için rahat etsin.

arkdşlr kusura bakmayın birinci msj çıkmadı göründü o yüzden ikinciyi yazdım mil pardon!

bende aynı sorun vardı pko çıktı 4 bucuk cm kist vardı sımdı gnera kullanıyorum 3.22cm oldu şükürler olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…