15 aylık bebeğim neden yürümüyor ...

Hanzadehan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
38
28
37
Merhaba. Bir bebeğim var. 15+1 haftalık. Hızlı hızlı emekler ayaga kalkabiliyor sıralıyor koltuklara cikar iner tek elden tutunca yürüyor ama ne zamnki elimi bırakıyorum öyle ayakta kalıyor ama adım atıp gitmiyor. Uyuşuk desem degil aksama kadar hareketli. Kotkuyor gibi biraz. Fikir almak istedigim sey bu korkusunu nasıl yenmesine yardım edebilirim ne yapabilirim şimdiden teşekkürler...

Merhaba. Bir bebeğim var. 15+1 haftalık. Hızlı hızlı emekler ayaga kalkabiliyor sıralıyor koltuklara cikar iner tek elden tutunca yürüyor ama ne zamnki elimi bırakıyorum öyle ayakta kalıyor ama adım atıp gitmiyor. Uyuşuk desem degil aksama kadar hareketli. Kotkuyor gibi biraz. Fikir almak istedigim sey bu korkusunu nasıl yenmesine yardım edebilirim ne yapabilirim şimdiden teşekkürler...
Siz yine tek elini tutarak yürütmeye çalışın. Elbet yürür. Çünkü söylediğinize göre hareketli,atılgan

takip ettiğim bir doktor bebek ne zaman isterse o zaman yürür diyor. korkularını yenip cesaret ettiklerinde bir bakıyorsunuz patır patır gidiyor😍

Sevdigi bir oyuncak vs neyse onu uzaktan tutup gel yapmayi denediniz mi? Ya da iki eline top vermeyi
Babası telefonla aradiginda cok heyecanlaniyor. Telefonu koltuga koyuyorum kizimida evin bir köşesinde ayaga kaldiriyorum. Babası aradiginda gidiyor yürüyerek ama baska zaman pek istemiyor

abim de böyleymis. kilolu olduğu için desteksiz ayakta durmaktan korkuyordu. annem kıyafetinin sırtından tutup yürütmeye calisiyordu. yürütec almislar ona ama su an doktorlar yürütecleri de önermiyor. çok çok gec yürümüş yine de. doktora da götürmüsler o dönem ama bir sorun görülmedi tabii ki. sonra yavas yavas yürümüs.

bence bu bir süreç. zamanla aşacaktır.

Babası telefonla aradiginda cok heyecanlaniyor. Telefonu koltuga koyuyorum kizimida evin bir köşesinde ayaga kaldiriyorum. Babası aradiginda gidiyor yürüyerek ama baska zaman pek istemiyor
demek ki biraz cesarete ihtiyacı var. korkuyordur. siz tek elle elini tutarak yürütmeye çalışın evde.

cuma sela saatinde kapi eşiğinde sallayip "salladim selaya, yalvardim mevla'ya, xy yuruyecek, gelecek cumaya" tekerlemesini soyler misin? biz hep sosyal medyada görürdük. geyik olsun diye arkadasim cocuguna yapti ama kameraya falan cekip gülmek icin, bir yasina yeni girmisti. gercekten de yürüdü 😅

cuma sela saatinde kapi eşiğinde sallayip "salladim selaya, yalvardim mevla'ya, xy yuruyecek, gelecek cumaya" tekerlemesini soyler misin? biz hep sosyal medyada görürdük. geyik olsun diye arkadasim cocuguna yapti ama kameraya falan cekip gülmek icin, bir yasina yeni girmisti. gercekten de yürüdü 😅
Gectigimiz cuma kucuk kizima yaptim bunu, hevesle bekliyorum su an (1 yasinda tam)🙃

Bende gördüm sosyal medyada :) bide onu yapayım bakalım belki bira cesareti gelir:)

X