14 aylık kızım..

annevekizi1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
20
13
29
Kızım 14 ayının içinde. Bu zamana kadar açıkçası doğru düzgün gece uyku sorunu yasamadik. Belki bir en fazla iki kere kalkar yatardı. Ama bu 10 gündür kızımın huyu tamamen değişti. 10 gündür hem gece uykuya geçişi çok zor oluyor, uyusa bile çok sık aralıklarla kalkıyor. Bağıra bağıra uyanıyor. Ya emzik veriyorum ya mama veriyorum tekrar yatıyor. Bazen de tekrar sallamama ihtiyaç duyuyor.. doktora da götürdüm boğazında hafif bir kızarıklık var dedi ama ciddi bir şey yokmuş. Yani gerçekten çok üzülüyorum. Gündüz hiçbir sorun yok keyfi gayet yerinde neşeli hareketli ama gece olunca bir şeyler oluyor. Acaba neyi yanlış yapıyorum tecrübelerinizi bekliyorum

Diş çıkarıyor olabilir
Uykuya zor dalma sebebi gündüz kaç uyku yapıyor ona bakmak gerekiyor .
Ve bende her hareketin altında sebeb arardım aslında bir sebebe ihtiyacı yok durduk yerede yapıyor olabilir çünkü büyüyor bu da sancılı bir dönem normal yani .
Sizin yerinizde olsam gece mama vermem bırakırım . Sallamayı da bırakırım çünkü büyüdükçe 2 yaşa doğru inat yapacaktır birşeyi bıraktırmanın iyi zamanları hep küçükken bence .

Benimm oğium geceleri sürekli uyanır ağlardı 04:00 sonra uyumaz sürekli memede kalmak isterdi o yüzden bana herşey normal geliyor maalesef

Disi doktora sordum evet huzursuzluk yapar ama yine de bu kadar uzun sürmez dedi. Ama arkalara doğru gidiyor hep gündüz elleri oraları kasiyor devamlı. Ya evet büyüdüğünün farkindayim ama acaba bir derdi mi var diye kendime dert ediniyorum gündüz genelde tek, bazen iki uyku yapıyor. Ortalama 1.5-2.5 saat arası uyuyor. Max 3 buçuk gibi de uyku ile ilişki tamamen bitmiş oluyor. Evet mama ve emzik konusunda haklısınız. Ama nasıl bırakabilirim onu da bilemiyorum. Alışkanlık edindi cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…