13cm Yumurtalık kisti ile mücadelemi paylaşıyorum

Öncelikle geçmiş olsun bende 2016 yılında hem sağ da hem de sol da patlayan 10-12 cm lik çikolata kisti ameliyatı olan biriyim o zamanlar bekardim ve patladığı için doktorum açık ameliyat yaptı. 3-4 doktor gezerek prof Dr. Süleyman Engin Akman a ameliyat olmaya karar verdim. Ve sene 2024 tekrarlama olmadı şükür bana patladığı için kesinlikle ameliyat olmak zorunda kaldım ve yıllarca kontrole gittim. Bu doktoru seçme sebebim kistler patladığı için kanser değerlerimin yüksek çıkması hatta bir hastanede doktor rahim ve yumurtalıklarıni alacağız demişti uzmanlık alanı olduğu için ve görüşme sonrası da içime çok sindigi için tercih ettim iyi ki de etmişim derim ameliyat sonrası açık ameliyat olduğu için 1 ay rapor aldım ve sonrası 1 yıl doğum kontrol hapı ile regl olmami engelledi ve üzerinden kaç sene geçti şükür tekrarlamadi hepinize acil şifalar dilerim

Bir de devlet hastanesine gitmenizi tavsiye ederim özel hastanede hemen ameliyata yönlendiriyorlar. Visanne ilacını kullanıyorum ben doktorunuza danışın isterseniz

18 cm misünöz kistedenom ameliyatı ben de geçirdim. İçinde dermoit kist de vardı. Bir yumurtalığım aldındı. Patoloji de pek iyi gelmedi.

Ama nihayetinde hepsi geçiyor. Ben tedavi bile görmeden hamile kaldım bana da çocuğun olmayacak deniyordu.

Bir de devlet hastanesine gitmenizi tavsiye ederim özel hastanede hemen ameliyata yönlendiriyorlar. Visanne ilacını kullanıyorum ben doktorunuza danışın isterseniz
Bana da Visanne verdi ama daha kullanmaya başlamadım. Zaten adet oluyorum düzende sıkıntı yok gibi. Onu da bozacak ve belkide kisti büyütecek korkusu var...

Bana da Visanne verdi ama daha kullanmaya başlamadım. Zaten adet oluyorum düzende sıkıntı yok gibi. Onu da bozacak ve belkide kisti büyütecek korkusu var...
Visanne adeti durduruyor. Çikolata kisti ise veriyorlar bu ilacı. Adeti durdurarak kistin büyümesini engellemiş oluyor daha da işe yararsa da kisti küçültüyor

Hangi sehirdesiniz? Istanbuldaysaniz bir doktor onerebilirim. Benim kistim yok oldu ama sizinki kadar buyuk degildi ve ben sadece visanne kullanmadim. Asil ilac baskaydi, visanne destek ilacti.
İstanbuldayım hangi ilaçları kullandınız acaba ve doktor önerebilir misiniz benimde 4,5 cm ve trasiquens diye bir menopoz ilacı yazdı doktorum kafam allak bullak ne çevremde ne int ne burda kist için bu ilacı kullanan görmedim. Kaç gündür ağla ağla kendime gelemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Benimde 8 cm ile başladı kistim zamanla 13 cm ameliyat olana kadar 20 cm yaklaştı.Derin endometriozis hastasıydım bir çok organımada yapışıklık oluşturmuştu.bir çok dr gezdim herkes açık ameliyat yapabiliriz dediler.Bir tek Doç Dr Orhan Şahin alanında başarılı endo da Türkiye de ilk üç isimden biri ile karşılaşıp Laparoskopi ile ameliyat oldum.Çok memnunum tavsiyemdir ..Hamidiye Etfal Sarıyer

Doç Dr Orhan Şahin Hamidiye Etfal Sarıyer instrag hesabından takip edebilir mesaj atabilirsiniz

Teşekkür ederim tavsiyeniz için size de geçmiş olsun . Benim kistim ilaçla küçülmeye başladı çok şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…