13 Haftalik Gebelik Bebegin Yerinin Dar Olmasi

naughty__girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
18
4
37
Merhaba hanimlar. 13+4 haftalik hamileyim. Bugun dr a gittim cinsiyet icin. Dr um bi durumdan bahsetti kafam allak bullak. Hicbir yerde de bununla ilgili bir bilgiye erisemedim.
Bebegin kalp atimi gelisimi hareketleri hepsi normal yanliz yeri dar dedi dr. Bana da gosterdi bak sanki uzerine duvar cokecekmis gibi dedi. Bebek kasilmis sancilanman oluyor mu dedi hayir dedim. Rahimde kasilmalar oldugu icin bebek de kasilmis boylu boyunca uzanamiyor yeri dar kivrilmis duruyor dedi. Bol su icmemi onerdi ve progestan yazdi. Rahmin biraz yumusasin bebek de rahatlasin dedi.
Korkulacak bi durum var mi dedim yok onumuzdeki ay gel o zamana kadar düzelmis olur gibi bisey soyledi kafam dagildigi icin tam anlamadim o kismi. Saniirm bu durum daha ileriki haftalarda olabilecek biseymis bende daha erken gorulmus.
Daha once boyle bisey yasayan var mi hanimlar ne olur cok endiseliyim. 😔
Bir evladim var sukur ama ardindan iki dusuk bir kimyasal yasadim erken haftalarda. O yuzden diken ustundeyim 😔

Hiç duymadım böyle bir şey. Rahim değil de kese bebek için ufak demeye çalıştı sanırım ama kese de rahim de bebek büyüdükçe bebeğe göre şekil alan şeyler bildiğim kadarıyla. Rahminiz dar olmuş olsa daha önceki gebeliğinizde size sorun yaratırdı. Bi sonraki ay düzelir demiş ama zaten bence kafaya takılacak bir şey degildir.

Evet kese darmis. Rahimde sorun yok. Ama kese dar bebek sıkışmış gibi bir yorum yapinca gecmisime de dayali olarak korku stres olustu bende. Geldigimden beri nette aramadik sayfa birakmadim. Hic mi boyle bisey yasayan yok 😣 anlamadim

Doktorum anlatmıştı bazen bazı kadinlar çift rahimli oluyormuş bir kısmını almak zorunda kaldıkları oluyormuş rahim çok esnek bir yapı normal bir rahmin yarısı kadar rahimle bebek doğuran çok insan varmış benim çevremde bir tanıdığım öyle doğurdu yani saçma bir yorum olmuş içinizi rahat tutun bence

Merhaba hanimlar. 13+4 haftalik hamileyim. Bugun dr a gittim cinsiyet icin. Dr um bi durumdan bahsetti kafam allak bullak. Hicbir yerde de bununla ilgili bir bilgiye erisemedim.
Bebegin kalp atimi gelisimi hareketleri hepsi normal yanliz yeri dar dedi dr. Bana da gosterdi bak sanki uzerine duvar cokecekmis gibi dedi. Bebek kasilmis sancilanman oluyor mu dedi hayir dedim. Rahimde kasilmalar oldugu icin bebek de kasilmis boylu boyunca uzanamiyor yeri dar kivrilmis duruyor dedi. Bol su icmemi onerdi ve progestan yazdi. Rahmin biraz yumusasin bebek de rahatlasin dedi.
Korkulacak bi durum var mi dedim yok onumuzdeki ay gel o zamana kadar düzelmis olur gibi bisey soyledi kafam dagildigi icin tam anlamadim o kismi. Saniirm bu durum daha ileriki haftalarda olabilecek biseymis bende daha erken gorulmus.
Daha once boyle bisey yasayan var mi hanimlar ne olur cok endiseliyim. 😔
Bir evladim var sukur ama ardindan iki dusuk bir kimyasal yasadim erken haftalarda. O yuzden diken ustundeyim 😔
Canım benimde 8. Haftada doktorum kese bebeğe göre küçük kalmış demişti. Geriden geliyordu yani kesesi, banada bol su içeceksin dedi, 3 hafta sonra gittiğimde düzelmişti. Bol bol su iç canım kesesi de büyür inşaAllah

Canım benimde 8. Haftada doktorum kese bebeğe göre küçük kalmış demişti. Geriden geliyordu yani kesesi, banada bol su içeceksin dedi, 3 hafta sonra gittiğimde düzelmişti. Bol bol su iç canım kesesi de büyür inşaAllah
Cok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz. Ben de bol su icmeye calisiyorum. Biraz su icmede zorluk yasiyordum evimde cehennem gibi sicak. Acaba o da etkiledi mi diye düşünüyorum bazen

X