12 haftalık hamileyim bebeğimde 0.96mm ödem var. Anomali var mı araştırılıyor...

nasanasa--

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2016
48
58
33
Dün doktora gittik, Bursa Medicalparkta bebeğin başında ve sırtının yarısına kadar ödem olduğunu söyledi. Bu sabah Jimerdeki ilk doktoruma gittik o da ödem olduğunu söyledi. Bir anomali olup olmadığının tespiti yapılması ve sonucunda eğer gebelik sonlandırılacaksa bu işlemin yapılabilmesi için Bursa Ünv Araştırma Hast sevkimi yaptı. Biyokimyasal kan testlerim içni 7-8 tüp kan alındı, idrar örneği alındı. Pazartesi çıkacak sonuçlar. Bir de pazartesi cvs yapılacak, bebeğin eşinden örnek alınıp genetik bir bozukluktan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılacak. Sonuçlar ne zaman çıkar bilgim yok. 18 Kasıma us (ayrıntılı ultrason) tarihi verildi. Bebek ufak olduğu için kalp incelemesi için 18 haftalık olup kalp gelişim sürecinin tamamlanması gerektiğini söylediler. 15 Aralık tarihine randevu verdiler. Kendimi dünden beri mahvolmuş hissediyorum. Sağlıklı doğmasını çok istiyorum. Allahım inşallah nasip eder Kromozomsal/genetik bir bozukluksa tedavi çözüm yok. Gelişimsel bir şeyden kaynaklı ödemse çözüm ihtimalleri doğuyor en azından

Sizin bildiğiniz bebekte erken dönemde ödem oluşmuş ama sonra sağlıklı doğmuş bebek var mı? İnternette araştırdım erken dönemde ödemin genellikle nedeni kromozomsal bozukluk oluyormuş. Çok korkuyorum, çaresiz hissediyorum. Allah her birimize sağlıklı bebek doğurmayı ve büyütmeyi nasip etsin inşallah

Canım bu konuda hiç bir bilgim yok fakat üzüntünü kaygını çok iyi anlıyor ve paylaşıyorum. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

Allah esirgesin kardeşim bol bol dua edelim yavrularımıza Rabbim sağlıkla kucaklarimiza alabilmeyi nasip etsin

Hepinizden Allah razı olsun. Pazartesi cvs testi olacağım uludağ ünv yrd doç dr bilge demire. Dün orada bir çift vardı, iki tarama testinde down send çıkmış, amniyosentez testini yaptırmış, bebekte genetik bir bozukluk yokmuş ama enfeksiyon kapmış, rahim delinmiş, hızla su kaybediyormuş, bebeğin yaşamsal riski vardı. Kesinlikle yaptırmayın diyor bize ama bizimki onun durumuyla bir değil sanırım. Ödem olması daha farklı bir şey sanırım. Şimdi şu konuda da endişeliyim. Nedem uludağ ünv profesörler ilgilenmiyor. Hatta yrd doç de ortalıkta yok. Tüm gün asistanı ilgilendi, sabahtan akşama kadar ordaydım profesörleri geçtim yrd. doç bile yok görünürde. E araştırma hastanesinde tetkikler yapılması gerekiyormuş. Us (ayrıntılı ultrason sanırım) özelde yapsak getirsek size olur mu dedik, yaptırabilirsiniz ama biz tekrar yapmamız gerekir. Dışarıdaki veriler bizi bağlamaz gibi bir şey dedi. Allahım hayırlısıyla sonuçlanmasını nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…