11 günlük bebeğimin beslenmesi

pinarindunyasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2023
1.085
1.612
27
Merhaba kizlar. 11 gunluk bir bebegim var. 4 gün önce hastaneye yattik fototerapi aldi sariligi yuzunden. Su an sinirin altinda degeri o yuzden doktor eve gidebilirsiniz korkulacak bir durum yok bol bol beslensin, gunes gorsun dedi bizi yolladi. Problem su ki bebegim dogdugu gunden beri geceleri hic uyanamiyor. Ben de artik hastaneye yatistan sonra geceleri sagilmis sutumu ve mamayi biberonla vermeye basladim. Cunku uyanip memeyi asla emmiyor ama biberonu uykusunda bir sekilde icirebiliyorum. Sabah olup uyandiktan sonra surekli uyku halinda olmuyor uyanikken de surekli meme emiyor neredeyse gun icinde sadece 1 kere mama veriyorum. Gunduz uykuya dalinca uyandirmasi yine cok zor oluyor ne yapsak cocugun umrunda degil saka gibi… islak mendille vucudunun her yerini siliyorum, islak pamukla gozlerini siliyorum, altini aciyorum, ustunu soyuyorum burnunu sıkıyorum yok… sariliktan yapiyor bu uykuyu biliyorum ama benimle ayni durumda olan veya olmus tecrubeli anneler varsa onlarin yorumlarini merak ediyorum🙏🏼

Bende uyandirmakda 1 ay zorlandım sürekli uyku halindeydi ama ne olursa olsun emzirdim 10 -30 dk da olsa emzirmeyi atlamadim. Altını aç ıslak mendille sil en son çare bunu yapıyordum.Gece emzirmelerini atlamayın hele şimdi sütun artmasi zamanlar sık sık emzirin. Yada sağım yaptım uzun uzun. Ekstra biberon malesef meme reddi yapar emme refleksini bozar aktif emmesini engeller. Kaşık biberonla verin . Yoksa dönülmez yola giriliyor meme reddi. 2 kere tecrübe ettim ordan biliyorum. Siz siz olun emzirmek istiyorsanız biberonu çöpe atın.

X