11 aylık Bebeğim hiç yemek yemiyor yardım edin

dreamcatche

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2023
59
10
30
Anneler merhaba benim bebeğim 11 aylık oldu. Zaten çok iştahlı bir çocuk hiçbir zaman değildi ama hani 5-8 kaşık 1 şeyler yiyordu en azından. ya da ne bileyim ekmek verince falan ilgili davranıyordu yemeği merak ediyordu biz yanında yerken. Şimdi ağzına ne versem ağzında bekletiyor hiçbir şey yemiyor hiçbir şeyi yutmuyor ve gerçekten söylüyorum ağzına bir lokma bir şey koyamadım kahvaltıda birkaç sağlık sorunu olduğu için için düzgün yemek yemesi ya da beslenmesi lazım evet emziriyorum ama ne yapmam gerektiğini gerçekten bilemedim
Ağzını hiçbir şekilde kaşığa açmıyor. Ağzına koyunca da yutmuyor. Çeşit çeşit çorbalar yemekler yaptık tadına bile baktıramıyoruz ne yapmam lazım lütfen yardım edin

Eliyle yemesine izin veriyor musunuz? Mama sandalyesinin altına bir muşamba serip yiyecekleri sehpasına bıraksanız aslında elleriyle keşfetme ağzına sokup tadına bakma gibi süreçler oluyor. Kızım genel olarak iştahlıdır ama ara ara bişey yemek istemiyor. Doktorumuza danıştığımda siz bırakın onu yiyeceklerle baş başa, o ihtiyacı olan kadarını alacaktır demişti. Bir de seçenek sunuyorum ben mesela şeftali verdim yemedi diyelim, karpuz veriyorum biraz. Onu da yemezse 1-2 saat kendi haline bırakıyorum. Sonra aynı yiyeceği tekrar verdiğimde yiyor bazen. Bazı bebekler kaşık püre çorba sevmiyor illa kendi eliyle yiyor. Kimileri tam tersi.

Anneler merhaba benim bebeğim 11 aylık oldu. Zaten çok iştahlı bir çocuk hiçbir zaman değildi ama hani 5-8 kaşık 1 şeyler yiyordu en azından. ya da ne bileyim ekmek verince falan ilgili davranıyordu yemeği merak ediyordu biz yanında yerken. Şimdi ağzına ne versem ağzında bekletiyor hiçbir şey yemiyor hiçbir şeyi yutmuyor ve gerçekten söylüyorum ağzına bir lokma bir şey koyamadım kahvaltıda birkaç sağlık sorunu olduğu için için düzgün yemek yemesi ya da beslenmesi lazım evet emziriyorum ama ne yapmam gerektiğini gerçekten bilemedim
Ağzını hiçbir şekilde kaşığa açmıyor. Ağzına koyunca da yutmuyor. Çeşit çeşit çorbalar yemekler yaptık tadına bile baktıramıyoruz ne yapmam lazım lütfen yardım edin
Agzinda tutuyorsa yine iyi cocukken bende oyyle yaparmisim ordan azar azar yermisiim 😂 benim bebegim 1 yas ama keske agzinda tutsa diyecek boyuttayim verdigimi alip sonra cikariyor daha can sıkıcı bir durum yani

O aylarda öyle bir dönem oluyor. Özellikle bebek emiyorsa sütün tadını almış oluyor. Yemek yemiyor. Zamanla düzelir. Siz baskı yapmayın. Hiçbir bebek kendini aç bırakmaz

X