11 ay emzirme ve beslenme

Isis19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
714
353
Merhabalar benim oglum 11 aylik emiyor emdiği icin yemek yemek istemiyor daha kasigi gördüğü gibi ağzını kapatıyor sık sık emmek istiyor şimdi benim sorum su sutum yetmiyor artik ve azalmaya başladığını hissediyorum sütünüz azaldiginda yada kesildiğinde siz nasil bir yol izlediniz yani sadece ek gidaylami devam ettiniz devam sutu, formul mama kullandinizmi (oglum imkanı yok mama almiyor cunku )

mama veriyorum azaldığı zaman sütüm bazen azalırken bazen çok fazla olabiliyor yediklerimden kaynaklı diye düşünüyorum ama iştahı bu aralar hiç yok ağzını sıkı sıkı kapatıyor yemekten soğutmamak için zorlamıyorum yarım saat sonra tekrar deniyorum o şekil yiyor hatta çizgifilm açıyorum yemesi için oda işe yarıyor . Arkadaşımın doktoru ek gıda reddi yaptığı için emzirmesini kestirdi mesela öyle daha iyi yedi ve kilo aldı

mama veriyorum azaldığı zaman sütüm bazen azalırken bazen çok fazla olabiliyor yediklerimden kaynaklı diye düşünüyorum ama iştahı bu aralar hiç yok ağzını sıkı sıkı kapatıyor yemekten soğutmamak için zorlamıyorum yarım saat sonra tekrar deniyorum o şekil yiyor hatta çizgifilm açıyorum yemesi için oda işe yarıyor . Arkadaşımın doktoru ek gıda reddi yaptığı için emzirmesini kestirdi mesela öyle daha iyi yedi ve kilo aldı
benimde havalardanmidir nedir azaldığını farkediyorum e ek gidaya zor yiyor şimdiye kadar sıfır ekran geldik o yuzden hic denemedim çizgifilm ama bende oyuna daldırıp yedirmeye calisiyorum mama almiyor egér sutum yetmezse yada kesilecek olursa tek besin ek gida olacak bende bundan korkuyorum yeterli besleyemezse diye

Sakın çocuğa ekran vermeyin asla. Bu ne biçim öneri? Çocuk ekrana bakarken ağzına tıkınca doymuş olmuyor ki.
Siz yemekleri bıkmadan yapın önüne koyun. Oynasın, keşfetsin. Siz vermeyin.
Ayrıca mama vermeyin yoksa bu sefer hiç yemez. Sütünüz azalmıyor çok emdiği için memeniz sönük kalıyor sadece. Ama ek gıda dediğim gibi yapın. Elbet yiyecek.
Lütfen zihni pırıl pırıl olan bebeğinizin zihnine o ekranı sokmayın

Sakın çocuğa ekran vermeyin asla. Bu ne biçim öneri? Çocuk ekrana bakarken ağzına tıkınca doymuş olmuyor ki.
Siz yemekleri bıkmadan yapın önüne koyun. Oynasın, keşfetsin. Siz vermeyin.
Ayrıca mama vermeyin yoksa bu sefer hiç yemez. Sütünüz azalmıyor çok emdiği için memeniz sönük kalıyor sadece. Ama ek gıda dediğim gibi yapın. Elbet yiyecek.
Lütfen zihni pırıl pırıl olan bebeğinizin zihnine o ekranı sokmayın
Yok zaten ekran vermeyi hic düşünmedin eskaza denk gelince bile hipnoz olmus gibi kaliyor kuzum oyle olmasını istemiyorum onune yiyecek koyuyorum ama o ilgilenmiyor ki severek bi salatalık bir kavun yiyor birde tarhana corbasi vb çorbalar sadece salatalık ekmek gibi şeyleri eliyle yiyor oda gezerken mama sandalyesine oturmuyor oyuncakta ilgisini çekmiyor kavanoz kapağı şişeler mama kasigi oyuncağı oldu onlarla oynarken bende yediriyorum yedirebildigimi ama yeterli gelmiyor cunku kilo vermeye başladı o yuzden mama devam sutu almayan bebege nasil bir yol izlemeliyim diye merak ediyorum

X