% 100 El Yapımı Saf Banyo Sabunu

Bi de şu sade olan sabunlar çok mu iri bana mı öyle geldi
O ne için kullanılıyo, saç için zeytinyağlı daha iyidir ama hani kimyasaldan kurtulmak adına rendeleyip deterjan niyetine kullansak olur mu ki

sade olandan kastın hangısı 3 tl olan mı ? o baya buyuk bı kalıp sabun evet
dıger sabunlarda kucuk degıl ortalama 3 hafta gıdıyor hergun dus alan bırıne

camasır makınasına sabun rendeleyıp koymak uzun vadede makınanın bozulmasına neden olur ,ben temızlık yaparken rendeleyıp koyuyorum
babam sabun tozuda yapıyor ama asla makınaya koymayın zamanla borularda bırıkır donar tıkanıklık yapar demıstı
klasık usul temızlıkte uygundur...
pıyasada satılan sabun tozlarınında gercek sabun tozu olmadıgını ogrenmıs olduk boylece :)

Evet oydu kastım ( :

Ben bi ara organik yaşam gibi şeylere çok baktım hamileyken
Orda yeşil sabunu rendeleyen mi dersin kaynatan mı dersin çok şey okudum
Zaten beyazlarda filan nanay yani olmaz o iş , sağ ol bilgi için

leğene kaynar su koyup sabun rendeler camasırları 20 dk bekletırsen eskı usul kesınlıkle tertemız yapar
annem benım altım amerıkan bezlıyken kazanda kaynatırdı sabunla sonra merdanelı makınalar cıktı ondada sabun kullanırdı :)
evet beyazların rengını bı tuhaf yapıyor bu yuzden soda koyarlar
sıyahlardada beyaz ız bırakabılır

Ufkum genişliyor her yorumunda

yakında kimyasallardan korkumuza elimizde yıkayacağız galiba... ben kokusuz deterjan kullanıyorum. dalinin deterjanları kokusuz olsa alırdım. ama değil... siz ne kullanıyorsunuz. yada bebek doğunca kullanacaksınız. ben kendim için kullanacağım da . hassasım...

annem elde bulaşık yıkarken sabunu rendeleyipte kullanıyor. bebeği olanlar sadece onun kaplarını bu şekilde yıkayabilirler sanırım. doğru mudur?

aynen dogru...

ben bebıs olunca tamamen sabun kullancam kendısını yıkamaya ve esyalarını yıkamada
kıyafetlerınede mecburen deterjanla kısa ayarda yıkadıkdan sonra bı kabın ıcıne kaynar suyla sabun karıstırıp 15 dk falan bekleyıp soguyunca makınada durulama ve kurulamaya alıcam
yada bı fasıl yıkandıkdan sonra normal deterjanla sonrada kısa ayar durulamada bı sirkelı sudan gecırcem

aklıma baska secenek gelmıyor daha kolayı olsa keske :)

N nscckts kuzum maaş alınca havale ederim sana inşallah..
sen blog sayfası aç bence. hem bunları satarsın hemde insanlar bilgilenir. çok teşekkürler.

N nscckts kuzum maaş alınca havale ederim sana inşallah..
sen blog sayfası aç bence. hem bunları satarsın hemde insanlar bilgilenir. çok teşekkürler.
babam dırek sabundoktoru dıye sıte acıyor kendıne :) bende burdan destek verım dedım...
sabunu nasıl yaptıgını ve sabunun tarıhcesını anlatan bı yazı yazmıs bana verıcek burda paylasıcam :)
ben tesekkur ederım

tamam bende web tasarımcıyım. sormak istediğiniz birşey varsa herzaman :)

Şu dombili kalıp sabun neye yarar mesela en çok ne için kullanılır ?
Zeytinyağlı da eminim de

Şu dombili kalıp sabun neye yarar mesela en çok ne için kullanılır ?
Zeytinyağlı da eminim de
normal klasık hamam sabunu o :) 2. sınıf kalıte dıgerlerıne gore

şöyle ornek verım
zeytınyaglı sabun burjuva
defne yaglı asortik
o dombılı sabun mahalledekı teyze :)

zeytın yagı defne yagı falan ortaya karısık bı sabun o

Ha şimdi anladım sağ ol
Mesaj atıyorum sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…