10 günlük bebeğe zeytinyağı verilir mi??

satinezgi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2010
188
0
arkadaşlar 10günlük bir oğluşum var. geceleri gaz problemi çekiyoruz. dün babaannesi "biz zeytinyağı içirirdik her emzirme sonrasında" diyerek bir çay kaşığı zaytinyağıyla geldi. ben yarısını verdirdim ama içim içimi yedi. küçücük mideye zeytinyağı gibi asitli bişey ağır gelmez mi??
çok tedirgin oldum arkadaşlar, bişey olur mu?

arkadaşlar 10günlük bir oğluşum var. geceleri gaz problemi çekiyoruz. dün babaannesi "biz zeytinyağı içirirdik her emzirme sonrasında" diyerek bir çay kaşığı zaytinyağıyla geldi. ben yarısını verdirdim ama içim içimi yedi. küçücük mideye zeytinyağı gibi asitli bişey ağır gelmez mi??

canım biey olacağını zannetmiorum zaten zinco diye bi damla var gaz damlası onun içinde de biçok çeşit yağ karışımı var eğer gaz sancısı fazlaysa zinco al günde3 defa 4'er damla ver bebeğine bize o çok ii gelmişti eczanelerde satılıo.sonuçta zeytinyağı da bitkisel yağ dimi korkma bişey olmazz

cnm bende dün bir tanıdığımda şahit oldum zeytin yağı verdiler bebeğe ama o kabız olduğu için verdiler. sizdeki gaz problemiyse öncelikle sen kendine dikkat et üşütme gaz yapacak türden şeyler yeme çünkü anında etkiliyor ablalarımda çok yaşadık birde bebeğin ayağını sıcak tutun termofor koyabilirsiniz bir de pamuğu ısıtıp çorabının içine koyun demişlerdi umarım çözüm bulabilirsin..

zeytinyapı doğal bi yağ bi problem yapacağını sanmıyorum bitkisel yağların içindede var ayrıca kabız sorunu olan çocuklarada veriyolar z.yağı herşeye çok iyi geliyo kabızlıktan gaza pişiğe kadar

Ne olursa olsun dr sormadan verme ben vermezdim evet zeytin yağı çok faydalı ama bebeğe dokunabilirdi bence verme

Ne olursa olsun dr sormadan verme ben vermezdim evet zeytin yağı çok faydalı ama bebeğe dokunabilirdi bence verme

yanen katiliyorum 10 günlük bebeğe verilmemeli.zaten sindirim sitemi yeni yeni çalışmaya başlıyor.bu bir adaptasyon süreci. zaten ilk doğduğunda misket kadar oluyor mideleri zamanla genişliyor. o ufacık mideye böle yağlar mağlar bence doğru değil.

ben verdım cunku oglum cok kabızdı..hemde dr tavsıye ettı..
eger mama verıyorsun ıcıne kat bır cay kasıgı yoksa anne sutunu sagıp ıcıne kat dedı :)
ama ben dırek verdım bırseycıkde olmadı :))

doğar doğmaz 1 çay kaşığı ilk anne sütünden önce nar suyu verildiğinde gaz sorunu yaşanmıyor

arkadaşlar zeytinyağdan bişey olmaz diyosunuz ama yanılıyosunuz...ve bebek çok küçük ....benım kızımdada gaz problemi ve kabızlık vardı zeytin yağı dediler... akrabamız bebek hemşiresi saçmalama aspire edemez nefessiz kalır henüz onu döndüremez dedi ve benim kızım 2 aylıkdı sizinki 10 günlük yapma lütfen anlıyor musun yapmaaaa kızma bana ama inan ki durum bundan ibaret canım kardeşim...

Selam Allah bagislasin öncelikle ama tedirgin olmamani tavsiye ederim bir anne olarak ..
Benim kayinvalidem de anlatmi$ti bana cokta faydasi oluyor gercekten bebegin gazi icin a$iri verilmemesi $artiyla bir zarari olmuyor askine bebek daha rahat ediyor
Kücücük bedene sürekli dogal ilaclar dahi olsa ilac verilmeside iyi degil bedeninin bagi$iklik sistemini zayiflatmanin bir alemi yok bence..
Saglikli günler herkese

biz de doktor tavsiyesi ile verdik,kabızlık sorunumuz vardı çok da iyi geldi.
bu arada doktorlardan iyi bildiğini zanneden hemşirelere de hayret ediyorum.

bence verilmemeli, ufacık daha.. benım doktorum su dahi vermeyeceksın dıye tembıh etmıstı ve ayrıca yenı dogan ve sadece anne sutu alan 10 gunluk bır bebegın bagırsakları cok sık calısır bırde ustune zeytın yagı verılırse bence agır gelır..

ben doğduğundan beri 2 damla zaytinyağı içiriyorum şu an 11 aylık oğlum. bizde çok gaz sorunu yaşadık ılık yağ ile karnını ovardım geçerdi. zeytinyağı iyidir mide dostu içirebildiğim kadar da içiricem şu an bir çay kaşığına kadar çıktım daha yükseltmem..........

arkadaşlar zeytinyağdan bişey olmaz diyosunuz ama yanılıyosunuz...ve bebek çok küçük ....benım kızımdada gaz problemi ve kabızlık vardı zeytin yağı dediler... akrabamız bebek hemşiresi saçmalama aspire edemez nefessiz kalır henüz onu döndüremez dedi ve benim kızım 2 aylıkdı sizinki 10 günlük yapma lütfen anlıyor musun yapmaaaa kızma bana ama inan ki durum bundan ibaret canım kardeşim...

bende verdım ve cok zor anlar yaşadım.zor yutkundu kendıne geldı
vermeyın bencede

gecen gun yeliz yesilmenin paylasimimda gormustum direk olarak verilduginde cugerine yapisabiliyormus ancak mama icerisinde verilebilir demis dr u

X