10 aylık bebek ve calpol

esalesli

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
29
8
26
10 aylık kızım var dişten dolayı huzursuz ateşi de var ateş düşürücü calpol 1 tatlı kaşığı ile mi vermeliyim yoksa çay kaşığı ile mi ? Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

10 aylık kızım var dişten dolayı huzursuz ateşi de var ateş düşürücü calpol 1 tatlı kaşığı ile mi vermeliyim yoksa çay kaşığı ile mi ? Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim
Mor olanı vereceksiniz içindeki olcekle . Daha önce Dr yazmıştır ne kadar vermeniz gerektiğini kilosuna göre ayarliyorlar genelde.Fakatv Ben yüksek ateşi 38,5 üstü yani yoksa dış ağrısını alsın diye çay kaşığı ile veriyordum. Diş içinde tetagil öneririm içeriği temiz bir toz dişe sürünce silikon parmağa takılan dış fırçasıyla sürüyordum hemen huzursuzluğun alıyor.

Çok teşekkür ederim bugün nöbetçi eczaneden alayım gerçekten baya huzursuz çok sağolun

Münkünse dr a sormadan vermeseniz daha iyi ama,çünkü ateşi azsa önermiyor dr. Ateş vücudun savunma sistemi mümkünse baskılamamak lazım.
Yine de verecekseniz kg başına 0,41-0.625 ml arası yazar. Yani örneğin 8 kg çocuğunuz
en az: 8×0,41=3,33 ml
En fazla: 8×0,62=5 ml bu aralıkta verebilirsiniz

Kapağına baktım ama içinde yok kaybolmus doktorum calpol verebileceğimi söylemişti geçen hafta kontrole ama kaç ölçek diye sormayı unutmuşum kaşıkla vermek durumda kalacağım için tatlı kaşığı ile mi yoksa çay kaşığı mı diye sordum 8 kilo suanda

Yani dediğinize göre 1 tatlı kaşığı ile fazla doldurmadan verebilirim dedi ? Çay kaşığı az gelecek o zaman kilosuna göre ise

Yani dediğinize göre 1 tatlı kaşığı ile fazla doldurmadan verebilirim dedi ? Çay kaşığı az gelecek o zaman kilosuna göre ise
Tatlı kaşığına göre çok değişiyor, benim tatlı kaşığım 8 ml idi mesela. Bence bir çay kaşığı verin. O arada da yakında eczaneye gidecek biri varsa şırınga alın, ben hep şırıngayla ölçüp veriyorum

Şırınga var evde suan da evet haklısınız şırınga ile vereyim o zaman yarım ölçek

Diş ateslerınde ates dusurucu tercih edilmez
Ancak tabı doktora sorun bı benım dememle de olmasın ben kendı doktorumdan ne ogrendıysem ona sadık kaldım.
Baska doktorun Baska dogrusu oluyor

10 aylık için 4 ml 5 ml fazla gelmez demi 37yi geçiyor ateşi
Ben bilemem, dediğim gibi benim doktorum 38 i geçmeden hatta 38.5 olmadan ilaç verdirmedi hiç, diş huysuzluğunda da verdirmedi. İçinde kilosuna göre olan hesap o. Siz 8kg dediniz. Burada kimse zaten ilaç konusunda kesin fikir veremez ki size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…