10 aylık bebeğim gece 2 3 te yatıyor yardım edin

Öğlen 12'ye kadar uyuyan bebeğin, gece uykusuna 02.00 civarı geçmesi anormal değil ki.
Her gün yavaş yavaş daha erken uyandırıp, gece uykusunu yavaş yavaş erkene çekeceksiniz.

vermeye çalışıyorum elimden geldiği kadar inşalllah düzelicek uyku düzeninide dediğiniz gibş uygulumaya çalışıcam
Gündüz uykusu 3-4 saat olsa yetiyor.
Bunu öğleden önce ve sonra olarak iki defa olacak şekilde de düzenleyebilirsiniz.
Ben de çok zorlandım deneye yanıla uyku düzeni sorununu çözmeye çalıştım.
Size de kolaylıklar diliyorum.💐
Allah yardımcınız olsun.

Öğlen 12'ye kadar uyuyan bebeğin, gece uykusuna 02.00 civarı geçmesi anormal değil ki.
Her gün yavaş yavaş daha erken uyandırıp, gece uykusunu yavaş yavaş erkene çekeceksiniz.
uyandırdığım zamn çok huzursuz oluyor yatmak için ağlıyor mama içmıo
10 aylik bebek sadece mama mi iciyor? Anne sutu? Ek gida?

Cocuk acliktan uyuyamiyor olabilir.
anne sütünü 6. ayından sonra içmedi redettii ek gıdayıda hiç yemıyor değil günde 2 öğünü zorla veriyorum

uyandırdığım zamn çok huzursuz oluyor yatmak için ağlıyor mama içmıo

anne sütünü 6. ayından sonra içmedi redettii ek gıdayıda hiç yemıyor değil günde 2 öğünü zorla veriyorum
2.bebegimi buyutuyorum.

Ilk bebegim 1 yasina girdikten sonra aniden yemegi kesti, agzina hicbir sey surmedi. Doktor doktor gezdim, vitamin destekleri aldirdim. Hep bir sebep vardir, mutlaka birseyi eksiktir. Cocuk istahsiz ya da yemek secen bir cocuk olsa dahi birseyler mutlaka yer, gerekirse sadece sivi tuketir ama yine de birseyler yer.

Doktora gidin, cocugunuzun uykusuzlugundan daha onemli, kritik bir sorunu var "yemek yememek"

Devam sutu alin, mama icirin birsey yapın ama o cocugu doyurun. Dokunsal hassasiyetleri olabilir, bu yuzden yemeyi reddediyor olabilir, gelisimsel pediatriye (bazi hastanelerde sosyal pediatri diye geçiyor) yonlendirilmeyi isteyin, onlar sizi yönlendirir.

2.bebegimi buyutuyorum.

Ilk bebegim 1 yasina girdikten sonra aniden yemegi kesti, agzina hicbir sey surmedi. Doktor doktor gezdim, vitamin destekleri aldirdim. Hep bir sebep vardir, mutlaka birseyi eksiktir. Cocuk istahsiz ya da yemek secen bir cocuk olsa dahi birseyler mutlaka yer, gerekirse sadece sivi tuketir ama yine de birseyler yer.

Doktora gidin, cocugunuzun uykusuzlugundan daha onemli, kritik bir sorunu var "yemek yememek"

Devam sutu alin, mama icirin birsey yapın ama o cocugu doyurun. Dokunsal hassasiyetleri olabilir, bu yuzden yemeyi reddediyor olabilir, gelisimsel pediatriye (bazi hastanelerde sosyal pediatri diye geçiyor) yonlendirilmeyi isteyin, onlar sizi yönlendirir.
iyide hiç yemeyen bir çoçuk değil çok şükür geçen ay çok güzel yemek yiyorduk doktorada gittim çok şükür kilosu yerinde sadece çoçuk uykusu sıkıntı onun dışında mamasını çok güzel içer sadece ek gıdayı çok sevmıyor buda gayet normal

iyide hiç yemeyen bir çoçuk değil çok şükür geçen ay çok güzel yemek yiyorduk doktorada gittim çok şükür kilosu yerinde sadece çoçuk uykusu sıkıntı onun dışında mamasını çok güzel içer sadece ek gıdayı çok sevmıyor buda gayet normal
kızlae bebeğim 10 aylık henüz diş yok ve normalmiş gibi gece 2 3 de uatıyor ağrısı olsada olmasada ve ek gıda kabul etmıyor mama içiyor sadece

gündüz8 de uyanıyor mamasını içiyor tekrar yatıyor 11 12 ye kadar yatıyor gün içerisnde 3 gibi tekrar yatıyor yarım saat fln bide 5 6 gibi yatıyor 1 saat sürüyor gündüz uykuları bazen sık oluyor bazen çok az oluyor

ya teşekür ederim öyle yapmaya çalışıcam dişler henüz yok onun sıkıntısı olduğu için ekgıdada almıyor uykusuda maf oldu

ona bende gerçekten inanıyorum normalde bebeğim yinede azda olsa ek gıda sever yerdi bi kaç kişinin önünde bu şekilde yedi dilendi maf oldu çoçuk

evet napıcaz bilmıyorum çoçuk devam mamadan başka bişey yemıo içmıo

her türlü şeyi yapıyorum bir tek zorla bazen yoğurt yiyor

Bu basliktaki Mesajlariniz bunlar.

Cocugunuzun hic yemedigini soyleyen sizsiniz ben değil.

tamam siz dıypsunuz ki sıvıda olsa mamada olsa verin benim çoçugğım mama içiıo şuan diş dönemi yüzünden yoğurt bile zpr veriyorum dedim MAMA içiyor ama
Tamam, sivi da olsa biseyler tüketir, ama doktora gidin dedim ben size. Bu kadar yememezlik normal değil, 10 aylik bebek yemek secmeyi bilmez mesela cunku tat alma duyusu 1 yasina kadar ogrenme asamasindadir, henuz tat almayi bilmiyor yani.

Bugune dek neler yedi ek gida olarak?

Tamam, sivi da olsa biseyler tüketir, ama doktora gidin dedim ben size. Bu kadar yememezlik normal değil, 10 aylik bebek yemek secmeyi bilmez mesela cunku tat alma duyusu 1 yasina kadar ogrenme asamasindadir, henuz tat almayi bilmiyor yani.

Bugune dek neler yedi ek gida olarak?
mesela bugün mercimek çorbası içti yarım kase bide sabah kahvaltısında bi yumurta ve muz ama dedim ya nırmalde güzeldi diş dönemi yüzünden baya kesti ama normalde sebze çorbası avokado her türlü meyve yani bir çok çeşit

mesela bugün mercimek çorbası içti yarım kase bide sabah kahvaltısında bi yumurta ve muz ama dedim ya nırmalde güzeldi diş dönemi yüzünden baya kesti ama normalde sebze çorbası avokado her türlü meyve yani bir çok çeşit
yani diş döneminden önce geçen aydan bahsedersek yaptığım her yemekten benimle birlikte yarım kase bir kase yemek yiyordu en kahvaltısında her gün benimle düzenli bir şekilde kahvaltı yapıyordu ama şu an düzenli bir şekilde değil canı nasıl isterse bazen gün içerisinde bir kase yoğurttan başka hiçbir şey yemek istemiyor

E siz cocugunuza haksizlik ediyorsunuz, bayaği guzel yiyormus yavrucak?

Onlarin mideleri yumruklari kadar oluyor, yarim kase mercimek 10 aylik bebek icin gayet iyi bir porsiyon.

X