1 yaş

Bey-zaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
77
12
23
Oğlum 1 yaşında ilk çocuğum nasıl aktiviteler yapmalıyım nasıl oyunlar oynamalıyım eğitici öğretici oyun kartları aldım sürekli gösteriyorum konuşuyorum ama ilgisini çekmiyor

Oğlum 1 yaşında ilk çocuğum nasıl aktiviteler yapmalıyım nasıl oyunlar oynamalıyım eğitici öğretici oyun kartları aldım sürekli gösteriyorum konuşuyorum ama ilgisini çekmiyor
Ya ana olmak çok zor ya habire bir etkinlik aksiyon :KK70:

Oyun kartları bir yaş için çok uygun değil sanki daha erken aylarda daha çok ilgisini çeker onlar. Bul tak oyuncaklar olabilir top atma bişeyleri sökme vs olabilir sesli oyuncaklar vs de ilgisini çekebilir hep de eğitici olmaz arada da eğlensin 😀

Canım benim bebeğim de etkinlik.kitap okuma gibi şeyler ilgisini çekmiyor elektirik süpürgesini calistiralim. Eline kirli sepetine alsın suruklesin. Ben orada topla oynatmaya çalışırken o gidiyor dolap karıştırıyor 😅😅

Canım benim bebeğim de etkinlik.kitap okuma gibi şeyler ilgisini çekmiyor elektirik süpürgesini calistiralim. Eline kirli sepetine alsın suruklesin. Ben orada topla oynatmaya çalışırken o gidiyor dolap karıştırıyor 😅😅
Aynıı bulaşık makinasını açıyorum hemen geliyor elektrikli süpürge çalışınca peşimde dolanıyor

Oyun kartları bir yaş için çok uygun değil sanki daha erken aylarda daha çok ilgisini çeker onlar. Bul tak oyuncaklar olabilir top atma bişeyleri sökme vs olabilir sesli oyuncaklar vs de ilgisini çekebilir hep de eğitici olmaz arada da eğlensin 😀
Oyun kartları dediğim renkler hayvanlar eşyalar resim türkçe ve ingilizce yazılı cırt cırt kitap aldım onları yerlerinde çıkartıyor ama geri takmıyor daha bilmediği için sesli hareketli oyuncaklardan korkuyor top havuzu var su dolduruyorum oynuyor ama çabuk sıkılıyor Zor ya ama bu günleri geri gelmiycek

Kitaplar benim kızım ilgisini her ayda çekti. Şu an 27 aylık ve kitaplar en büyük kurtarıcım. Onları uzun uzun okuyabiliyoruz ona ama etkinlikler biraz kısa ömürlü olabiliyor 🙈

1 yaş için çıngırıklı, döner top oyunu almış mıydınız? Bu biraz daha erken dönem oyuncağı ama yoksa olabilir. Halka dizme oyuncağı var. Fisher price in sesli oyuncakları da çok ilgilerini çekiyor.

- Onun dışında aktivite olarak yumurta kabuklarını saklayın ama çok fazla kırmadan. Kilitli poşet içine koyup eline tahta kaşık verin onları kırsın mesela

- Farklı dokularda materyalleri (tüylü, yünlü, kaygan) ıslak mendil kapağına koyup onlara dokunmasını sağlayabilirsiniz.

- Farklı farklı ambalaj kapaklarını kapatıp açmasını gösterebilirsiniz

- Önüne geniş bi kapta su koyabilirsiniz. Duyusal olarak da işe yarasın derseniz çamur kıvamında bir şeyler yapıyorlar un, nişasta, kakao vs ile ondan olabilir

- renk eşleştirme oyunları kurabilirsiniz

- bir yerden bi şeyler alıp başkabi kaba aktarmasını söyleyebilirsiniz (mesela küçük küçük havuz topları oluyor ya onları)

- Adını bilmiyorum ama böyle renkli renkli saçaklı küçük çubuklar var. Onları pet şişeyi delip oralara yerleştirip onun çekip çıkarmasını sağlayabilirsiniz

İlk aklıma gelen bunlar ama derya deniz tabi bu konu. Bence bi aktivite kitabı alabilrisiniz. Oynasın da büyüsün var mesela. O olabilir. Bir de çok sayfa var instgramda onlara da bakabilirsiniz

Benim böyle bir konum vardı, isterseniz bir göz atın. Daha çok 1 buçuk yaş gibi etkinlikler ilgisini çekiyor.

Büyük legolar, yapıştıma kitapları, bul taklar, dans, hareket, şarkı söylemek. Bir de kitaplara çok ilgi duyarlar aslında. Bol resimli kitaplara bayılır çocuklar. Siz önüne koyun bakar sever

Oyun kartları dediğim renkler hayvanlar eşyalar resim türkçe ve ingilizce yazılı cırt cırt kitap aldım onları yerlerinde çıkartıyor ama geri takmıyor daha bilmediği için sesli hareketli oyuncaklardan korkuyor top havuzu var su dolduruyorum oynuyor ama çabuk sıkılıyor Zor ya ama bu günleri geri gelmiycek
Bebek oldukları için dikkat sürekli çok kısa. Sürekli etkinlik olmuyor ya zaten oldugu kadar yap Hem çocugun kendi kendine oynamaya incelemeye de ihtiyacı var gün içinde kendi hayatına dahil et 1 yaşındaysa orayı burayı karıştırmaya başlamıştır değişik şeyler ilgisini çeker kızım da bir yaşında mutfaktayken mutfak eşyaları kapaklar falan veriyorum evdeki farklı görmediği şeyleri veriyorm zarar vermeyecek onlarla takılıyo bi süre mesela ses çıkaracak şeyler veriyorm yere vuruyo işim bitince salona geçiyoruz biraz da oyuncak oynuyo falan sonra kendi kendine de takılıyo ben de oturuyorum çayımı içiyorum full etkinlik sürekli öğretici şeyler yapılmıyo o instagramdaki gördüklerine aldanma :) onla sürekli iletişim halinde ol birlikte vakit geçirin kaliteli zaman geçirmiş olursunuz zaten

X