1 aylık hamileyim bebegin iyi beslenmesi icin ne önerirsiniz

Şuanda bebeğin gelişmesi için ayrı bir özel beslenme yapmanıza gerek yok henüz 1 aylık
Kendinizi zararlı olan gıdalardan koruyun yeter
Kendi sağlığınız için sağlıklı beslenin 4ncü aydan sonra bebeğe özel yönelebilirsiniz
Bitki çaylarından uzak durun

Avokado, ceviz, muz, yulaf, kefir, havuç bunlar bebeğe kilo aldırıp besliyor. Paketli gıdalar asitli içecekler şekerli ürünlerden felan da uzak dur. Dengeli beslen tabağında protein yağ karbonhidrat vitamin mineral her şey olsun kısıtlama yapma çünkü bebeğin dengeli bir tabağa ihtiyacı var.

Daha çok meyveli yoğurt ve kefir tüketiyorum muzda tüketiyorum yani iştahım okadar açıldıki 2 öğün yediğimden 5 öğüne çıktı 1 ayda bukadar artması normal mi

Hee bir
Şuanda ne yesem kendime alıyorum ozaman bebek almıyor
Evet doktorum öyle söylemişti ilk 3 ay bebeğin senin yediğinden beslenmiyor kanından besleniyor boşuna kilo alırsın bebeği besleyeyim derken ama 4ncü aydan itibaren bebek beslendiklerinden yer
Ama mesela kendin çok sağlıklı beslen yulaf tarzı ürünler mide ve bağırsakta uzun süre durur tokluk versin diye fakat hamileyken gaz vs yapabilir akdeniz usulü beslenme iyi olacaktır inşallah sağlıkla doğar

1 aylık hamileyim beslenme ile ilgili neler biliyorsunuz veya bebeğe kilo aldıran geliştiren gıdalar nelerdir paylaşırmısınız
Şu an daha embriyo , organları yeni oluşmaya başlıyor . Kilo aldıran demişsin kilo alamaz . Ama sağlıklı beslenirsen sağlıkla büyür inşallah . Bu arada ben de 1 aylık hamileyim karnında sertleşme var mı ?

Öyle yapacağım ozaman teşekkür ederimm inşallah

Paketli gıdalardan, katkılı gıdalardan, asitli kutulu şeylerden, mayonezden, iyi yıkanmamış yeşillikten (toksoplazma riski), çiğ yumurtalı iyi pişmemiş her şeyden uzak dur. Bakla yeme. Soslu şeyleri yeme. Konserve şeyleri yeme. Alkol sigara tüketme sigara dumanından uzak dur. Bol su iç. Hareketsiz kalma muhakkak yürü. Dengeli beslen. Çay kahve tüketme. Günde bi bardak ayran, süt, yoğurt ye. Ceviz badem çiğ ye.
Öyle işte

Daha çok meyveli yoğurt ve kefir tüketiyorum muzda tüketiyorum yani iştahım okadar açıldıki 2 öğün yediğimden 5 öğüne çıktı 1 ayda bukadar artması normal mi
Meyveli yoğurt kefir yerine meyveyi sade kefir ya da yoğurtla karıştırıp tüketirseniz daha sağlıklı olur. Yani bazı insanların açılıyormuş evet ama yine de kontrollü gidin yol uzun

1 aylık dediğiniz 4 yada 5 haftalık falansınız sanırım? Şuan extra bişe yemenizd gerek yok paketli sağlıksız gıdalardan uzak durun yeterli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…