1 aydır pişiğimiz geçmiyor ne yapacağım?

F

fulya79

Ziyaretçi
selam arkadaşlar yine ben.Allahım bebeğimin birde ğpişik problemi var hemde çok feci poposu kıpkırmızı bazen kanıyo bile çok acıyor yavrumun poposu.herşeyi denedik zeytin yağı,sıcak su ile sildik doktor krem verdi.ama yok geçmedi başka kesin çözüm önerisi olan varmı?

canım benimde bebeğimin pişikten kanıyordu,ben bir gün has zeytinyağı bir gün backtroban kullandım ve hala zeytinyağı sürüyorum şuanda problem kalmadı.geçmiş olsun

fulya bende bir krem var, oğlum pişik olduğunda eczacı önermiş eşime tamamen bitkisel ürünlerden kendileri yapıyormuş, yani markası yok, istanbul avrupa yakasındaysan eczaneyi söylerim yok değilsen adresini ver göndereyim :)

canım ben kızarmaya başladığı an saf zeytinyağı sürüyorum ertesi gün geçiyo.ama tabi kanama derecesine gelmedi her alt değiştirmede sebamedin pişik kremini kullanıyorum.görümceme dr u hametan vermişti o memnun dene istersen

ben de sürekli bepanthane plus kullanıyorum çok da memnunum , hiç pişik sorunumuz olmadı canım

geçmiş olsun canım.ıslak mendil kullanıyorsan hemen bırak ve pamuğu sıcak suda ıslatıp onunla temizle bir süre ben chicconun pişik kremini kullanıyorum çok memnunum.dahada geçmesse garanti olduğunu biliyorum margarin sür pişik yerlere hemen geçiyor.

gecmıs olsun benım bebegım yok ama annem hep anlatır pişik ıcın arko cok faydalıymıs canım
dene ıstersen bırde ıslak mendıldende oluyor olabılır alkolsuz olsa bıle bazı cıltlere ıyı gelmıyor
bır muddet kullanma ıstersen

olabildiğince açık bırakmaya çalış altını.hava alsın.ahh yavrucuk.nası acıyodur geçer inşallah bian evvel:Saruboceq:

geçmiş olsun canım
trosyd ve bepanten karıştırıp sürsen faydası olur belki
sabunla falan yıkama altını sadece suyla yıka bide her alt değiştirmede yıka ve iyice kurula
ayyyyy çok zor oluyor pişik ya
geçmiş olsun

arkadaşım aynı sorun bizdede vardı.Gezmedik doktor kalmamıştı.En sonunda öylemesine Bakırköy Yenimahalle SSK' ya da götürdük,isteksiz bir şekilde ama çareyi orda bulduk.Bize Mega Çinko diye bir krem verdi.Ayrıca Travacort krem ve Bepanten verdi.Şükür iyileşti.Arada bir yine oluyor ama sürünce geçiyor.Geçmiş olsun.

canım bizdede oldu pişik sorunu bende dermo trosyd kulandım çok etkili bi krem denemeni tasiye ederim geçmiş olsun

arkadaşım geçmiş olsun sende yediklerine dikkat et olurmu sonuçta bizi emiyorlar benimkininde makatında yeni doğduğunda oldu ben turşu yemiştim sadece 1 tane ve acı yemiştim sonra chicconun kremini zaten sürüyordum onu daha sık kullandım birde bezinin içine penye bez koydum direk tenine hazır bez temas etmesin diye çok şükür tekrarlamadı.kesinlikle ıslak mendil kullanma ben kullanmıyorum dopduğundan beri sürekli ılık su ve tülbentle siliyorum geçmişler olsun.

hematen kullan 15 dkda kızarıklığı gideriyor bide ıslak mendillerin ıslak olmayanlarını al nivea biraz pahalı bide aynı özellikte hops die bi marka var o daha uygun dene faydasını görürsün birde ne kullanıyorsun bilmiyorum ama bez değişikliği yap bazı bezler bazı bebeklere iyi gelmiyor mesela prima en kaliteli bebek bezi olarak bilinir ama görümcemin bebeğini mahfetmişti değiştirdi düzeldi

ben zeytinyağı sürdüm sürekli hatta göğüs pedine zeytinyağı sürüp bezinin içinde kızaran yerde bırakıyodum, baya iyi geldi, geçti.tekrarlayınca bu sefer doktor çinko oksit yazmıştı reçeteye onu kullandım.o da işe yaradı..geçmiş olsun

bende hametan kullan derim.gercekten cok etkili.sok oldum ben etki hızına.göğsüme bile kullanmıstım.
ben doğduktan 1 hafta sonra ıslak mendil kullanmaya basladım.ama su yenidoğanlar için.cok cok memnun kaldım.halada kullanıyorum.allahıma şükür hiç pişiğimiz olmadı(maşallah)gecenin bi yarısı su ısıtması falan zor geldi valla.bu hazır ıslak pamuklar cok işime geldi..

fulyacım bana azönce primadan mail gelmiş.tamda sennle ilgili bir konu canım.umarım ilgini ceker...

Pişik oluşumunu nasıl önleyebilirim?

PİŞİKLE BAŞA ÇIKMAK

Pişikle savaşmanın en etkili yolu nedir? Bebeğinizin cildini ıslaklıktan ve pişiğe yol açan enzimlerden korumak için saf vazelin ve çinko oksit içeren merhemler kullanın. Bebeğinizin bezini onun kuru kalmasını sağlayacak sıklıkta değiştirin. Ayrıca her gün kısa bir süre bebeğinizin altını açık bırakmak da işe yarayabilir. Bebeğinizin poposunun hava alması kuruluğa katkıda bulunur. Bebeklerin çoğu bu "özgür" anlarda etrafa tekmeler savurup kıpırdanmaktan çok zevk alır. Odanın ılık olmasına, içeride hava akımı bulunmamasına dikkat edin ve kaçınılmaz kazalara karşı önlem olarak bebeğinizi bir bez ya da havlunun üzerine yatırın.

Bilgi: Meme uçlarınız çatlarsa ya da göğüslerinizde yanma hissederseniz ve bebeğinizde kırmızı lekeli pişik oluşursa, ikinizde de tedavi gerektiren maya enfeksiyonu olabilir. Çocuğunuzu doktoruna götürün. Enfeksiyon için her ikinizin de ilaç içmesi, bebeğinizin poposu için de krem ya da merhem kullanmanız gerekir. Ama göğüslerinize merhem sürmeyin; merhem göğüslerinizdeki doğal yağ bezlerini tıkayabilir

bende hametan kullan derim.gercekten cok etkili.sok oldum ben etki hızına.göğsüme bile kullanmıstım.
ben doğduktan 1 hafta sonra ıslak mendil kullanmaya basladım.ama su yenidoğanlar için.cok cok memnun kaldım.halada kullanıyorum.allahıma şükür hiç pişiğimiz olmadı(maşallah)gecenin bi yarısı su ısıtması falan zor geldi valla.bu hazır ıslak pamuklar cok işime geldi..

bende ilk2-3hafta sıcak su yapıp pamukla siliodum ama zor oluodu her seferinde sonra ıslak mendile geçtik nivea,molfix bikaç marka denedim şimdi dalinin ıslak mendilini kullanıyoruz hem büyük hem 3paketi 7.9 baya alıp stok yapmştım yine alcam..mendili 2ye bölüp kullanıorum bazen o kadar büyük ekonomik oluo hem

bide mendil soğuk soğuk üşütmesin bebişlerin poposunu, ben kaloriferin üstüne koyuyom mendil paketini ters çevirip sıcak sıcak siliom popoşunu oğlumun hoşuna gidio :dance:

bende ilk2-3hafta sıcak su yapıp pamukla siliodum ama zor oluodu her seferinde sonra ıslak mendile geçtik nivea,molfix bikaç marka denedim şimdi dalinin ıslak mendilini kullanıyoruz hem büyük hem 3paketi 7.9 baya alıp stok yapmştım yine alcam..mendili 2ye bölüp kullanıorum bazen o kadar büyük ekonomik oluo hem

bide mendil soğuk soğuk üşütmesin bebişlerin poposunu, ben kaloriferin üstüne koyuyom mendil paketini ters çevirip sıcak sıcak siliom popoşunu oğlumun hoşuna gidio :dance:

alkol ve parfum varmı özlemcim.?dalin yenidoğan falanmı?

alkol ve boya maddesi yok celencim dalinin kendi kokusu var onda parfüm olur mu bilmem bize alerji yapmadı hiç tavsiye ederim

X