Sivilceli Ciltler Zoretanin Günlüğü

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba 🥰 Sıkıntılarının çogusu geçti diyebilirim. Hatta 6.ay burun kontrolüm vardı. Doktorum görünce şok oldu, nasıl burnun inmiş böyle, küçülmüş, şekle girmiş harika dedi 🧿😀 Gerçektende degişim büyük 👏 👏 👏 👏
Gelelim zorluklarına... Vücut, kemik agrılarım aynen devam.. El bileklerimi oldugu yerde ufak, içi su dolu kabarcıklar çıktı. İnanılmaz kaşıntı yapıyordu. İlacın yan etkilerinde bu sorun olabilir, olursa doktorunuza müracaat edin yazıyordu. Doktoruma gittim, ilaçtan kaynaklı olmadıgını söyledi ama ben hayatımda böyle birşey yaşamadım, kesinlikle ilaçtan kaynaklı, ayrıca yan etkiler bölümünde de yazıyor dedim doktora. Pek karşılaşmadıgım bir durum dedi, ama sonuçta bende oldu yani.. İnanılmaz terliyorum, öyle böyle degil. Özellikle yüz bölgem çok aşırı.. Doktora bunuda söylediğimde, hava sıcak tabiki terliyoruz, bende terliyorum demez mi 😂 Doktor hanım, ben bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri hayatımda yaşamadığım şeyleri, degişiklik leri size anlatıyorum, tabiki sizde sıcaktan terlersiniz ama bu anormal bir terleme dedim. Neyse tahlillerimi istedi, yaptırdım. Daha gidip göstermedim ama kolesterolüm yüksek şu an. İlaç kolesterolü yükseltiyor zaten. Diyetisyen im de ellerimdeki kabarcıkların ilaçtan oldugunu söyledi. Karacigerine baktır, zorlanma oluyor muhtemelen ondan çıkar dedi 👍 Yumurta ve et yemekleri i listeden çıkardı, çok rahatladım şikayetlerim azalıyor.. Keşke cildiye doktorumda bu kadar ilgilenip bilgi verseydi 🤨
Yüzüm, cildim çok hassas ve inceldi.. Banyodan çıkınca bile yüzüm kıpkırmızı, ince ve gergin oluyor.. Dikkat ediyorum, sürekli güneş koruyucu kullanıyorum.
Fakat gerçekten yüzümü çok güzel yaptı ilaç. Ama iç organlarını bilemedim 😀😅 Saçlarım çok kurudu, sürekli yaglar falan kullanıyorum.. Birde aşırı stresliyim, sinirliyim . Evdekilere terör estiriyorum 😅 Afet gecikmesi de yaşadım, 10,gün kadar gecikme oldu ödüm koptu 😁 Nihayet hastalandım, ama çok agrılı oluyor..
Şu anlık devam ediyorum ilaca, tahlillerimi bakınca ne der bilmiyorum. Havalar da ısındı, güneş iyice kendini gösteriyor... Bakalım artık 😊

Hemen hemen tüm şikayetler mevcut bende de. Ellerimde ki döküntüler geçti şimdilik krem fayda etmiyor ne yazık ki içerden geldiği için. Bol bol su içmeye çalışıyorum günde 3 litreye yakın bu yüzden terlediğimi sanıyordum 🙈 ve ben terlemekten nefret eden bir insanım yaz da geldi vıcık vıcık napıcam hiç bir fikrim yok. Ayrıca doktorum bana kemik ağrıları için sodalı ayran içmem gerektiğini söyledi arada içiyorum ama bi faydası yok

Ben aşağı yukarı ek gıdaya geçtiğim dönemden beri stresliyim:KK70:
Ay çok sevindim pozitif olmana🥰 inşallah bitince bebek gibi suratlarımız olur ve sürekli sırıtırız 😁
Ayy inşallah ya bir de tellerim var ağzımda onlardan da kurtulsam o zaman sırıtırım artık 😆😆

01.06.22 itibariyle tedavinin 4.ayına girdim. Kontrole gittiğimde doktor cildin hala kusmaya devam ediyor dedi( yanağımın tam ortasında kocaman bir sivilce var haftalardır geçmek bilmiyor)
Bir de dudaklarım çürüyordu 3.ayda o zamanki kontrolümde doktor görünce çok kızdı sakın dudaklarını yalama tükürükle çürütüyorsun dedi.
Ben de dikkat etmeye çalışıyorum şuanlık Niveanın dudak nemlendiricisini kullanıyorum gayet iyi hem de ucuz.

3.ayda 40 mg kullandım , 4. Ayda 50 mg a çıktım. Ağır gelirse ya da rahatsız olursan ay içinde 40 a indir dedi. Ben de bir haftadır 50 içiyorum ama azaltırım gibi geliyor
Çünkü ciddi derecede zorlanıyorum
-ilacı alır almaz felaket mide ağrısı yapıyor hem de midede yanma hissi geçmiyor.
-kas ve kemiklerim çok ağırıyır özellikle de akşamları ayak bileklerim kopacak gibi oluyor. Yoğun iş temposundan gün içinde fark edemiyorum ama evdeyken adım atacak Halim bile kalmıyor :/
-gözlerimde ki bozukluk iyice arttı artık gözlüksüz hiç göremez oldum.(belki de alakası yoktur ama ben ilaca bağlıyorum )
-bir de her sabah yorgun uyanıyorum bir araba dayak yemişim gibi haliyle tüm gün uykusuz geçiyor.
-yüzümde ki sivilceler hala tam olarak geçmedi kistik olduğu için altı hep dolu

Bir de aklıma gelmişken dipnot ekliyim
Sakın ola yüzünüze ağda yapıştırmayın cilt o kadar ince ve hassas ki resmen yırtılma hissi oluşuyor ve yara kolay kolay geçmiyor 🙈
Hametan yazmıyor mu doktorunuz? Ben yüzüme ve dudağıma hametan sürüyordum harika nemlendiriyordu ve uzun süre nemli kalıyordu.
Yazdığınız tüm sıkıntılar ilaçtan kaynaklanıyor. Gözlerde ki bulanıklık da buna dahil.
E ben size kaç defa yazdım aman ha ağda yapmayın diye.🙃 Ben iple bıyıklarımı alıyordum yine de derim kalkıyordu.
Ya ne güzel sizin doktorunuz dozu yükseltmiş ,benim doktorum en yüksek 30 doz yaptı. Bence 2-3 ay 40 mg kullansaydım izlerim ve gözeneklerim kaybolurdu diye düşünüyorum. 😔
Artık bu ayın sonlarına doğru cildiniz toparlanmaya başlar diye düşünüyorum.

Hametan yazmıyor mu doktorunuz? Ben yüzüme ve dudağıma hametan sürüyordum harika nemlendiriyordu ve uzun süre nemli kalıyordu.
Yazdığınız tüm sıkıntılar ilaçtan kaynaklanıyor. Gözlerde ki bulanıklık da buna dahil.
E ben size kaç defa yazdım aman ha ağda yapmayın diye.🙃 Ben iple bıyıklarımı alıyordum yine de derim kalkıyordu.
Ya ne güzel sizin doktorunuz dozu yükseltmiş ,benim doktorum en yüksek 30 doz yaptı. Bence 2-3 ay 40 mg kullansaydım izlerim ve gözeneklerim kaybolurdu diye düşünüyorum. 😔
Evet doktorum hızlıca bitirelim yaz gelmeden kurtul dedi 😍
Ağda yaparken tutamadım kendimi bi an yüzüme de yapıştırıverdim 🤦🏻‍♀️

Sabretmeye çalışıyorum en yüksek doza gelmeden kurtuluş yok bence de umarım sizin de izleriniz bi an önce kaybolur

Bu arada hametan yüze kullanılıyor mu? Kullandım ellerime ama şuan elimde yok bitti

Aaa, benimde gözlerde sıkıntı var. Demek o da ilaçtan 😔
Hametan pomat, deneyecegim bende teşekkürler 💐 Mavi kutulu olandan bahsediyorsunuz degil mi? Dudaklarım çok soyuluyor. Aksine ilaca başlamadan önce de dudak renklendirme yaptırmıştım. İnşallah renk erkenden solup gitmez 😊
Dudagıma en iyi gelen vazelin oldu benim. Ama sürekli sürmem gerekiyor..

Aaa, benimde gözlerde sıkıntı var. Demek o da ilaçtan 😔
Hametan pomat, deneyecegim bende teşekkürler 💐 Mavi kutulu olandan bahsediyorsunuz degil mi? Dudaklarım çok soyuluyor. Aksine ilaca başlamadan önce de dudak renklendirme yaptırmıştım. İnşallah renk erkenden solup gitmez 😊
Dudagıma en iyi gelen vazelin oldu benim. Ama sürekli sürmem gerekiyor..
Evet mavi olandan bahsediyorum. Ya ilacın birçok yan etkisi var ama neyse ki kalıcı değiller. Hametan vazeline göre daha yoğun ve dudakta uzun bir süre kalıyor vazelin bir süre sonra uçuyor. Ben nereye gidersem gideyim hametan hep yanımdaydı. Yarım saat sürmeyince dudaklarım kuruyup kavlıyordu,kanıyordu.

Evet mavi olandan bahsediyorum. Ya ilacın birçok yan etkisi var ama neyse ki kalıcı değiller. Hametan vazeline göre daha yoğun ve dudakta uzun bir süre kalıyor vazelin bir süre sonra uçuyor. Ben nereye gidersem gideyim hametan hep yanımdaydı. Yarım saat sürmeyince dudaklarım kuruyup kavlıyordu,kanıyordu.
Tamamdır, bugün hemen alacagım👍 Teşekkürler 🥰

Hanımlar bu Arada dudaklar çok hassas olduğu için farketmeden dilimizi değdirdiğimizde bile tükürük çürütüyormuş. Olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum her an kuruduğu için ben de cebimde hep nemlendirici taşıyorum.
Şu sıralar niveanın kini kullanıyorum neutrougna ya göre biraz daha ince yapısı var

X