Zirkonyum kaplama diş yaptırmak istiyorum..

jadess91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2011
28
6
Arkadaşlar selam,
Ben ön dört dişime kaplama yaptırmak isyiorum, biraz araştırdım ve en doğal görüntüyü veren kaplama zirkon kaplamaymış öyle okudum. Fakat nereye baktıysam fiyatlarına ait bir bilgi bulamadım :KK20:
Ortalama ne kadara patlar bu bana bu konuda bir bilgisi olan var mı ben de gerçekten gülmek istiyorum lütfenn.31:

Merhaba.. İşinde iyi bir doktora yaptırırsan sonuçtan çok memnun kalacağın bir işlem zirkon kaplama.
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Bursa da fiyatlar tek diş için 400 lira civarında :KK54:

ben 6 dişime yaptırdım. üstelik izmirde çok iyi bir yere. asla tavsiye etmiyorum. hatta hayatımın pişmanlığı diyebilirim. öncelikle, iki dişimi arkaya çektiğimiz için kanal tedavisi yaptırmak zorunda kaldım, yaptıralı iki ay oldu ama hala ağrı çekiyorum. ayrıca yapışkanı zamanla gevşeyebiliyor vs. çok fazla derdi var. keşke sabredip tel taktırsaymışım :KK43:

bende şimdi bu hafta istanbulda yeni yaptırdım tanesini 350 liraya canım ben çok deli gibi bembeyaz pasparlak sıralı dişlerdense çok beyaz olmayan ama düz duran dişler seviyorum
en doğalda zirkon durduğu için doktorum bunu tavsiye etti epeyde indirimli yaptı sağolsun.

ben 6 dişime yaptırdım. üstelik izmirde çok iyi bir yere. asla tavsiye etmiyorum. hatta hayatımın pişmanlığı diyebilirim. öncelikle, iki dişimi arkaya çektiğimiz için kanal tedavisi yaptırmak zorunda kaldım, yaptıralı iki ay oldu ama hala ağrı çekiyorum. ayrıca yapışkanı zamanla gevşeyebiliyor vs. çok fazla derdi var. keşke sabredip tel taktırsaymışım :KK43:
Ya şimdi gözümü korkuttun, ben yaqptırdığım şeyin risklerinden çok korkarım :KK14:
pouff çok fazla derdi var derken mesela n egibi sıkıntıları var?

kötü şeyler yaşanması biraz şans olsa gerek heralde üzüldüm canım senina dına.. ben hiç hissetmemiştim. ve yapılırken hiç bir sıkıntı yaşamadım.. benim takıntım dişlerimin çok doğal durmasını istemem sadece

bende şimdi bu hafta istanbulda yeni yaptırdım tanesini 350 liraya canım ben çok deli gibi bembeyaz pasparlak sıralı dişlerdense çok beyaz olmayan ama düz duran dişler seviyorum
en doğalda zirkon durduğu için doktorum bunu tavsiye etti epeyde indirimli yaptı sağolsun.

Benim için de doğal dursun yeter zaten, böyle bu yaşta dişleirmi yaptırdığımı belli etmek istemiyorum :)
Peki İstanbul'da nerde yaptırdın? Memnun musun? Ve ortalama kaç günde yapılıyor bu nasıl bi tedavi uygulanıyor anlatabilirmisn?

benimde tüm derdim belli olmaması.. yaptırdıklarımın acaba renginbi biraz daha koyultsammı diye düşünüyorum.. şimdi yeni bir konu açarak yayınladım dişlerim hakkında fikir almak için .. çok muntazam dursunlar istemiyorum.. ben toplam 4 diş yaptırdım.. diğer dişlerime gerke olmadığını renkleriniz biraz açacağını söyledi doktorum.. ilk gün dişlerime bir saat aşağı yukarı işlem yaptı ölçü almıştı
sonra geçici dişler takıp yolladı beni.. 3 gün sonra bir prova yaptı nasıl dişler istediğimi renginni falan belirledik.. son geldiğimdede takıldı işte.. şimdide biraz rengini koyultsammı diye karar veremedim iin bir hafta kullan dedi doktorum bende şimdi düşünüyorum işte.. bu arada yer kadıköyde canım benim 6 senelik doktorum.

Ya şimdi gözümü korkuttun, ben yaqptırdığım şeyin risklerinden çok korkarım :KK14:
pouff çok fazla derdi var derken mesela n egibi sıkıntıları var?

gözünüzü korkutmak istemedim ama benim çektiklerimi başkası yaşamasın diye de başlığı görünce yazmadan edemedim.

bir kere, asla ve asla kendi dişin gibi olmuyor. hissiz, yabancı bir şey. kendi dişlerini kestirme aşaması da çok kötü. ağrısını bırak, fena bir deneyim. hadi 1 hafta, 10 gün sürer en fazla, onlar bitti diyelim. zaten ömürlük değil. diş hekimleri söylemez ama yaşlanınca diş eti çekilmesi olduğunda o dişlerden eser kalmayacak. hatta o zamana kadar bile dayanamayabilirmiş.

ikincisi, diyelim zirkonun altında kalan kendi dişlerinize bir şey oldu, mesela kanal tedavisi gerekti ki gerekebiliyor. o zirkonu kırmaları gerekiyor. yan o paranın hepsini olmasa bile bir kısmını yeniden vermek zorunda kalabilirsiniz.

ilk taktırdığınızda 1 ay kadar konuşma zorluğu yaşayacaksınız. zaten s harfinin geri gelmesi 3 haftayı bulabiliyor.

bende şöyle de bir sorun oldu. yapışkanı kalıcı olmasına rağmen gevşedi. şu an zirkon sallanıyor ama çıkmıyor da. zirkona zarar vermemek için yapılacak tek şey beklemek. tabii hem yemek yerken hem de konuşurken işkence gibi bir durum oluşuyor.

bir de zirkonun rengini kendi dişlerinize uydurmak kolay değil. zirkon öyle takma diş gibi farklı durabilir. bende öyle olmadı ama olan kişiler gördüm.

tel en fazla 6 ay kalıcı oluyor. 6 aydan sonra bir şekle giriyor ve görünmez telleri takıyorsunuz. hem de sapasağlam, doğal kendi dişleriniz oluyor.

karar tabii ki sizin. ben sadece kendi tecrübemi paylaşmak istedim.

evet rengini herkez tutturamayabiliyor o konuda katılıyorum arkadaşıma.. ben aynı olsunlar diye hepsini yaptırmayı göze almıştım ama farklı durmuyyorlar çok şükür

Şanssızlık olmuş gercekten sizin adınıza üzüldüm, umarım en kısa zamanda bu sıkıntılarınızdan kurtulursunuz insanın dişlerinde sorun yaşaması çok kötü birşey, ne yemek yiyebiliyor ne konusabiliyorsunuz bazen, ben çok sıkıntı cektim bu güne kadar o yüzden temkinli olmya calışıyorum bakalım umarım iyi bir dişçi bulabilrim bunu ypack..

benimde tüm derdim belli olmaması.. yaptırdıklarımın acaba renginbi biraz daha koyultsammı diye düşünüyorum.. şimdi yeni bir konu açarak yayınladım dişlerim hakkında fikir almak için .. çok muntazam dursunlar istemiyorum.. ben toplam 4 diş yaptırdım.. diğer dişlerime gerke olmadığını renkleriniz biraz açacağını söyledi doktorum.. ilk gün dişlerime bir saat aşağı yukarı işlem yaptı ölçü almıştı
sonra geçici dişler takıp yolladı beni.. 3 gün sonra bir prova yaptı nasıl dişler istediğimi renginni falan belirledik.. son geldiğimdede takıldı işte.. şimdide biraz rengini koyultsammı diye karar veremedim iin bir hafta kullan dedi doktorum bende şimdi düşünüyorum işte.. bu arada yer kadıköyde canım benim 6 senelik doktorum.

Evet canım gördüm bence dişleirn oldukça güzel hiç dokunma derim :) ve doktorun bana adresini yollayablirmisn yani kötü bir doktora kimse güvenip de 6 yıl gitmez :) iyi bir doktor oldğuna eminim

Şanssızlık olmuş gercekten sizin adınıza üzüldüm, umarım en kısa zamanda bu sıkıntılarınızdan kurtulursunuz insanın dişlerinde sorun yaşaması çok kötü birşey, ne yemek yiyebiliyor ne konusabiliyorsunuz bazen, ben çok sıkıntı cektim bu güne kadar o yüzden temkinli olmya calışıyorum bakalım umarım iyi bir dişçi bulabilrim bunu ypack..

teşekkür ederim, umarımm. size de bol şans.

kötü şeyler yaşanması biraz şans olsa gerek heralde üzüldüm canım senina dına.. ben hiç hissetmemiştim. ve yapılırken hiç bir sıkıntı yaşamadım.. benim takıntım dişlerimin çok doğal durmasını istemem sadece

kendi reklamını yapıyor dikkate almayın !

$img157_114854hr.jpg $img74_114854hrb.jpg $img567_173635hr.jpg $img484_173635hrb.jpg

Ne kadar güzel olmuş ya internetten baktım da zirkonyum fotoğraflarına çok beğendim.Benim de böyle sağlıklı bembeyaz olsa keşke...

Eki Görüntüle 288264 Eki Görüntüle 288265 Eki Görüntüle 288266 Eki Görüntüle 288267

Ne kadar güzel olmuş ya internetten baktım da zirkonyum fotoğraflarına çok beğendim.Benim de böyle sağlıklı bembeyaz olsa keşke...

gerçekten çok güzel duruyor..ben bugun doktora gittim sana zirkonyum olmaz porselen yapmamız lazım dedi 4 diş için 3 bin istedi artı diş beyazlatma ve diş estetiğide yapçakmış bilmiyorum fiyat biraz fazla geldi araştırmaya devam etmem lazım

gerçekten çok güzel duruyor..ben bugun doktora gittim sana zirkonyum olmaz porselen yapmamız lazım dedi 4 diş için 3 bin istedi artı diş beyazlatma ve diş estetiğide yapçakmış bilmiyorum fiyat biraz fazla geldi araştırmaya devam etmem lazım

Porselen için 3bin bana çok pahalı geldi.Zirkonyum neden yapılamazmış ki?Ayrıca metal destekli porselen sakın yaptırma tamam çok sağlam oluyor ama estetik açıdan hiç güzel durmuyor.İçindeki metal gözüküyor birsüre sonra kötü görüntü oluşuyor.Bence başka doktorlara da görün.

X