zehra26 nın öyküsü

zehra26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
660
0
41
merhaba arkadaşlar bundan 3 yıl önce başladım diet yapmaya.dietisyen yardımıyla bunun yanında sporda yapıyordum.ve 5 ayda 24 kilo vermiştim..çok hoşuma gidiyordu istediğimi almaya başlamıştım artık bunun bir beden büyüğü varmı diye sormuyordum..hatta bu bana bol daha küçüğü varmı diyordum....kilo vermem yavaşlayınca ben strese girdim ve tekrarda kilo almaya başladım tabi birde su içemiyorum çok 3 yıldır bana çok su içmeyi başartamadılar...şimdi yine 3 yıl önce gibiyim verdiğim kiloları aynı aldım. spor yaptığım halde benim artık hiç umudum yok ama dietisyenim yasemin abla ve spor hocam olcay abla bana sonuna kadar güveniyor..sen yaparsın diyorlar birde psikolojimi düzeltirsem inşallah herşey yoluna girecek.

Son düzenleme:
bak daha önce denemişsin ve başarmışsın yani bundan sonrada başarabilirsin bence kendini güven gerisi gelir zaten :):)

bencede canımcım yapabilirsin daha öncede yapmışsın zaten olmayacak yapamıcam diye odaklanırsan olmaz kendine güven gerisi gelir keşke kilo aldığın süreçte yani verdiğin 24 kiloyu aldığını farkedince durdurmaya çalışsaydın kilo alımını neyse canım inşallah başaracaksın.unutma BAŞLAMAK BİTİRMENİN YARISIDIR.sen yeterki başla kararlı bi şekilde

kesinlikle başarırsın güzelim
mesela ben her yıl yaz 4 kilo veririm kışın geri alırım.yakında ben de deli gibi spora başlar aldığım kiloları geri veririm inşallah:)
kendine inan
bi de zayıf fotonu her yere yapıştır....çok iyi motive ediyor

bende geçen sene 6 ayda verdiğim 15 kilonun 11 ini geri aldım.
diyeti çok uzun süre yaptım ve su içmeden çok zor verdim o zaman ayda ortalama 2 kilo veriyordum 77 hatta 76 kiloyu görmüştüm.zaten hep kilolu biri olduğum için bu kilo bile benim için çok iyiydi.ama şimdi 88 kiloyum .hafta başı başladım tekrar.artık bu işin uzmanı olduğum için kendimce bişeyler yapıyorum .
daha önceki diyetimden farklı olarak bu sefer su içiyorum .
işyerinde içemediğim için şöyle bir planlama yaptım .iş yerinde yeşil çay evde akşam 2 litre su içeceğim.
akşam yemeklerini de terk etmem gerekli
kilo verdiğim dönemde ,dediğim gibi çok zor gitti benden,en fazla kiloyu akşam yemeklerini kestiğim en son saat 5 te bişeyler yediğim zaman vermiştim.
zayıflamanın formülü basit aslında.
akşam 5 ten sonra bişey yememek.
günde 2.5 3 litre su
spor

X