ZAMANA BIRAKMAK ÇÖZÜM DEĞİL?

Merhaba Hanımlar,

Burada böyle bir konu açacağım hiç aklıma gelmezdi. Fakat çok zor bir sınavla sınanıyoruz. Sorun olmamasına rağmen hamile kalamıyorum.
5.5 senedir evliyim .
Başlarda genciz güzeliz borcumuz harcımız var bilinçli insanlarız dedik korunduk prezervatif ile.
Sonlarda işsizlik daha kötü ekonomik bunalımlar ev kredisi derken evliliğin 3. yılı eşimin çok ısrarı ile korunmayı bıraktık.
Bıraktığım ay hamile kaldım. İçimden bu kadar kolay mıydı ya dedim. Demez olaydım değilmiş.:110:
9.haftalıkken bebişin kalbi durdu. Zorunlu kürtaj oldum. Takvimler 05 .01.2016 yı göstermekte.:uykucu:
Kısmet değilmiş. ilk gebeliklerin yüzde 35 ine yakını düşükle sonuçlanıyor kafana takma ayrıntılı tahlile gerek yok dediler özel hastanede.
Buraya kadar güzel hoş ama ya psikoloji zaten ben zorla bebek sahibi olmayı kabullenmişim yeni yeni .
hoop bebek yok.:olamaz:
Olay buradan sonra başlıyor. Yaklaşık 6 ay eşimle bir dargın bir barışık dalgalı bir ilişkimiz oldu daha doğrusu doğru dürüst ilişkimizde olmadı asıl 20016 ağustostan beri korunmuyoruz.
2-3 ay günü denk getiremedik dedim. Sonra şubat 2017 doktora gittim tahlil aldı baktı etti her şey normal olur zamana bırak dedi. Tamam dedik. 2017 ağustosuna kadar yine bir iki doktora gittiysem de sorun yok dediler.
2017 ağustosta doktor ve hastane değiştirdim . Klomen + menegon+ çatlatma iğnesi hikayesi başladı.
her ay 300-500 TL hastaneye para vermeye başladım.
Böyle şubata kadar devam etti tedavi ama sonuç yine kocaman sıfır oldu.
Bu arada eşimde tahlil verdi. Ben hgs rahim filmi çektirdim. sonuç sıfır.
Mart 2018 de adet olunca doktor artık yapacak hiç bir yok tüp bebek yaptır dedi.
o ay ben bir tüp merkezine bunalım halde gittim. Doktor dur dedi sakin ol kendini bana bırak . Bıraktık oda femera verdi ilk ay mart 2018 de yumurta gelişti fakat bebek olmadı.
Yine olmayınca AMh ve diğer hormon tahlilleri aldı. FSH dışında herşey normal dedi.
FSH da sınırda çok sıkıntı yaratmaz bize dedi. İkinci ay femera + çatlatma iğnesi aşılama yaptı.
Tamam dedik. ilk aşılamayı acelece oldu yumurta çok güzel kaçırmayalım diye başladık tarih 16 nisan 2018. ama olmadı tutmadı.
İkinci aşılama ise 13 mayıs 2018 oldum. femera+ menegon + çatlatma iğnesi ile tamamladık.
iğneler ilaçlar canımın ne kadar yandığını anlatmama gerek yok herhalde yaşayan bilir.

Her zaman zaman bıraktım. Ama zamana bırakmak bana çok zor geliyor.
Ne yapmak gerek nasıl bir yol izlemek gerek acaba?
Bu ayda olmazsa 3.aşılamayı yaptırayım mı? yok direk tüp bebeğe geçiş mi yapalım?

Buarada tüm bunlar olurken hiç kimsenin haberi yok. eşim ve ben gidip geliyoruz. Paralar harcanıyor milletin planına programına uyamıyoruz yalan söylemek zorunda kalıyoruz. Yani ailelerin haberi yok. kendi içimizde yaşıyoruz herşeyi özellikle bilsinler istemedim ben zaten içimde bir çok soru var cevapsız birde milletin acıyan gözleri saçma sorularına maruz kalmak istemiyorum.

Allah dert verip derman aratmasın dedim hep...
ama böyle sebepsiz böyle beklemek zoruma gidiyor...

ne yapmam gerek hanımlar akıl verin bana?:KK51::KK51::KK51:

Uzun oldu kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin.

Bir defa doğal yolla hamile kalmışsınız. Bir daha kalmamak için sebep yok. Stres bu işe iyi gelmiyor diyorlar. Benim fsh 9 çıktı. Doktor 6 ay hamile kalamazsan infertilite kliniğine yönlendirme yaparız, normalde 12 ay bekleme süresi veriyoruz ama bu değer senin için 6 ay dedi. Biz korunmayı bıraktığımız ay günleri değerlendirdik ve hamile kaldım. Başka bir doktora anlattığımda, aslında bazı şeyler kağıtta yazdığı gibi olmuyor dedi. Sizde lütfen sitresi bir kenara bırakın. Beslenmenize dikkat edin, eğer son kararınızsa tüp bebeğe yönelin.

Ben mi yazdım diye bir an düşündüm .4 yıllık evliyim sizin dediginiz gibi gençlik (cok-da genç değiliz aslinda) gezmeler tatiller,borç ,yatırım krediler düşünmedik eşim ilk günden istedi erteledik temmuzda 1 sene olacak .Doktora gittik bende birşey çıkmadı eşimde bi takım değerler hafif düşük cıktı doktor sıkıntı yok demiş değerler iyi olur demiş .Ara ara doktora gittim tabi birşeyin yok olur dediler.Gecen ay başladım tekrar doktor çatlama iğnesi verdi olur bir sıkıntı yok dedi.Ama 1 senedir neden olmaz .Ve dediginiz gibi kimse bilmiyor ailem anlamıyor doktor randevumuz oluyor biri davet ediyor biri geliyor vs bazen diyorum herkese yay söyle sonra süs içinde yaşa diyorum .Ne yapalım sence senin konun bende sana soruyorum kafamdan atamıyorum doktor hamile kalmazsan gel klomen e başlıycam dedi eşime ramazan ayı gidemem dedim .Bazen bari 1 kere hamile kalsaydım kimyasal da olsa fark etmez en azından hamile kalabiliyorum derdim.Dedigin gibi maddi kısmını karıştırıyorum bile her gidiş 400 tl eşim in bir kutu ilacı 290 tl ne yapmam lazım inan bilmiyorum kardeşim .Rabbim bu mübarek günde bize nasip etsin belki duamız kabul olur bir gün...

Valla sende yazınca aynen ben mi yazdım acaba dedim.
bence doktor seçimini yap ve klomen ile iğnelere başla çoğu kişi böyle çok güzel sonuçlar alıyor hatta çoğul gebelik bile mümkünmüş klomende.. bende işe yaramadı. ben 1 kere bile hamile kaldım ama çok büyük sancı inan bana...

eğer eşinde sıkıntı çıktıysa eşinin değerli yükselene kadar bekle derim zaten değerlerden sonra 6ay veriyorlar sonra aklı başlında bir doktora git.
bir gün gelecek bir gün kalacak....
ve dualarımız kabul olacak...

Bence psikolojik bir durum. Ne kadar değil desekte bilinçaltında sıkıntı kodlanıyor ve kaygıya neden oluyor. Olur munolmaz mı olmazsa şunu mu denesem gibi. Bir şekilde zihninizi boşaltmanız gerek. Yıllarca atanmayı denedim yeniden meslek edindim olmadı gitti ne zamanki bıktım evlenmeyi düşünmeme rağmen evlendim ve bebek isteğim oluştu bu sefer atama çıktı meydana :) hani diyorlar ya vazgeçtiğin topraklar senin diye hah tam o :)

ben öyle düşünmüyorum evrende herşeyin bir zamanı var...
biz kulları olarak ne yazıkkı çok sabırsısız...

çok sevindim ataman olduğunu...
bebek yaptın mı peki

Mesajlarından anladığım kadarıyla çok istiyorsun. O zaman biraz zihnini boşaltıp öyle tüp bebek dene derim.
Yani tamamen pozitif duygular ve dinlenmiş bir kafa ile.

Benim şahsi görüşüm bebek konusunda olmuyorsa zorlamayacaksın şeklinde. Eşimle böyle bir karar almıştık, doğal şekilde olmuyorsa hiçbir tedavi görmeyecektik.
Ama sonradan keşke deneseydim, geç kalmasaydım diye bir an bile düşünme ihtimalin var ise aşılamadan ziyade tüp bebek daha mantıklı.

En kısa zamanda, sağlıkla umarım...

çok haklısın bende bu kadar tedavi hormon iğne hiç istemiyorum fakat bir yerden sonra benim kontrolumden çıkıyor ve ve akış seni sürüklüyor...
ve eşim çok istiyor ben onun bu isteğine cevap veremediğim için üzülüyorum sadece...

Bir defa doğal yolla hamile kalmışsınız. Bir daha kalmamak için sebep yok. Stres bu işe iyi gelmiyor diyorlar. Benim fsh 9 çıktı. Doktor 6 ay hamile kalamazsan infertilite kliniğine yönlendirme yaparız, normalde 12 ay bekleme süresi veriyoruz ama bu değer senin için 6 ay dedi. Biz korunmayı bıraktığımız ay günleri değerlendirdik ve hamile kaldım. Başka bir doktora anlattığımda, aslında bazı şeyler kağıtta yazdığı gibi olmuyor dedi. Sizde lütfen sitresi bir kenara bırakın. Beslenmenize dikkat edin, eğer son kararınızsa tüp bebeğe yönelin.
çok doğru diyorsunda olmayınca olmuyor işte...

X