ZAMANA BIRAKMAK ÇÖZÜM DEĞİL?

Neysesakinim

... Erdenay Ata... Cennet seninle olsun
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
10.762
11.403
37
Güncelleme =5,12,2018erken doğuma girdim 30+4 günlük idik bebek iki gün yaşadı ciğerleri gelişmediği ve böbrekleri sıkıntılı imiş benim tansiyon 18/20lerde idi pıhtılaşma oldu plt değeri 28 kadar düştü ben üç gün yoğun bakımda kaldım üç gün normal odada tansiyonu kontrol altına almaya çalıştılar. Benim hikayem burda son buldu başka bir çocuk düşünüyor muyum bilmiyorum böbreklerde protein kaçağı devam ediyor nefroloji gidip geliyorum bu süreç te zaten doktor olmaz dedi Allah'ım aydınlığa kavuşur

GÜNCELLEME : 09.07.2018 kontrole gittim çok şükür kesememiz gelişmiş büyümüş.
saç keseside ufakta olsa çimlenmiş dedi. herşey normal ilerliyor dedi. çok şükür...
gebeliğin 31 .gününde kalp atışı duyulurmuş bu arada hanımlar benimde 27 günlüktü gittiğimde . bayramda çalışacaklarmış özel muayenehane olduğu için o yüzden bayramın 3.günü randevu alacağız. hayırlısı ile kalp atışı duyacağız.

kasıklarımda ağrı var gögüslerde hassasiyet devam ediyor . bunlar normal hiç dayanamayacak gibi olursan parol al dedi.
bende almadım hiç zaten yeteri kadar ilaç alıyorum.

bu arada rahmim kalp şeklinde kızlar çok hafif bir girinti var içeriye doğru şimdilik sorun çıkarmaz ama kanama oluşturabilir dedi. kanama olursa hemen bilgi vereceğim kendisine. kese sağ tarafta dedi. korkma dedi.

rahminde böyle sorunu olan var mı?
şu an için kanamam yok. inşallah ilerleyen zamanlarda bu girinti sorun yaratmaz...

Allah herkese güzel haberler almayı nasip etsin..

GÜNCELLEME:02.06.2018 kontrole gittim mini minnacık bir kesecik var . sıvı toplanması azalmış. lekelenmem yok ama kasık ağrısı ve göğüs ağrısı var.. inşallah kese gelişimi güzel olur bu hafta... bayram haftası da kalp atışı duyulur inş dedi doktor...
bu hafta yine kontrole gideceğim.

Güncelleme. Aşılamanın 12.günü 75/14,günü 150/16,günü 382çıktı her kan verişimde dakikalar saniyeler yıl gibi geliyor . 14.Günü lekelenme oldu doktor karında sıvı toplanması var dedi kist varsa o patlamıştır dedi . Bir gün sonra tekrar ultrasona girdim azalmış dedi şimdi cumartesini bekliyoruz kese için. Ben hala çok umut edemiyorum ama ümitvar ol evladım diye geziyorum. Allah'ım bu sefer dualarımızı kabul et.

Merhaba Hanımlar,

Burada böyle bir konu açacağım hiç aklıma gelmezdi. Fakat çok zor bir sınavla sınanıyoruz. Sorun olmamasına rağmen hamile kalamıyorum.
5.5 senedir evliyim .
Başlarda genciz güzeliz borcumuz harcımız var bilinçli insanlarız dedik korunduk prezervatif ile.
Sonlarda işsizlik daha kötü ekonomik bunalımlar ev kredisi derken evliliğin 3. yılı eşimin çok ısrarı ile korunmayı bıraktık.
Bıraktığım ay hamile kaldım. İçimden bu kadar kolay mıydı ya dedim. Demez olaydım değilmiş.:110:
9.haftalıkken bebişin kalbi durdu. Zorunlu kürtaj oldum. Takvimler 05 .01.2016 yı göstermekte.:uykucu:
Kısmet değilmiş. ilk gebeliklerin yüzde 35 ine yakını düşükle sonuçlanıyor kafana takma ayrıntılı tahlile gerek yok dediler özel hastanede.
Buraya kadar güzel hoş ama ya psikoloji zaten ben zorla bebek sahibi olmayı kabullenmişim yeni yeni .
hoop bebek yok.:olamaz:
Olay buradan sonra başlıyor. Yaklaşık 6 ay eşimle bir dargın bir barışık dalgalı bir ilişkimiz oldu daha doğrusu doğru dürüst ilişkimizde olmadı asıl 2016 ağustostan beri korunmuyoruz.
2-3 ay günü denk getiremedik dedim. Sonra şubat 2017 doktora gittim tahlil aldı baktı etti her şey normal olur zamana bırak dedi. Tamam dedik. 2017 ağustosuna kadar yine bir iki doktora gittiysem de sorun yok dediler.
2017 ağustosta doktor ve hastane değiştirdim . Klomen + menegon+ çatlatma iğnesi hikayesi başladı.
her ay 300-500 TL hastaneye para vermeye başladım.
Böyle şubata kadar devam etti tedavi ama sonuç yine kocaman sıfır oldu.
Bu arada eşimde tahlil verdi. Ben hgs rahim filmi çektirdim. sonuç sıfır.
Mart 2018 de adet olunca doktor artık yapacak hiç bir yok tüp bebek yaptır dedi.
o ay ben bir tüp merkezine bunalım halde gittim. Doktor dur dedi sakin ol kendini bana bırak . Bıraktık oda femera verdi ilk ay mart 2018 de yumurta gelişti fakat bebek olmadı.
Yine olmayınca AMh ve diğer hormon tahlilleri aldı. FSH dışında herşey normal dedi.
FSH da sınırda çok sıkıntı yaratmaz bize dedi. İkinci ay femera + çatlatma iğnesi aşılama yaptı.
Tamam dedik. ilk aşılamayı acelece oldu yumurta çok güzel kaçırmayalım diye başladık tarih 16 nisan 2018. ama olmadı tutmadı.
İkinci aşılama ise 13 mayıs 2018 oldum. femera+ menegon + çatlatma iğnesi ile tamamladık.
iğneler ilaçlar canımın ne kadar yandığını anlatmama gerek yok herhalde yaşayan bilir.

Her zaman zamana bıraktım. Ama zamana bırakmak bana çok zor geliyor.
Ne yapmak gerek nasıl bir yol izlemek gerek acaba?
Bu ayda olmazsa 3.aşılamayı yaptırayım mı? yok direk tüp bebeğe geçiş mi yapalım?

Buarada tüm bunlar olurken hiç kimsenin haberi yok. eşim ve ben gidip geliyoruz. Paralar harcanıyor milletin planına programına uyamıyoruz yalan söylemek zorunda kalıyoruz. Yani ailelerin haberi yok. kendi içimizde yaşıyoruz herşeyi özellikle bilsinler istemedim ben zaten içimde bir çok soru var cevapsız birde milletin acıyan gözleri saçma sorularına maruz kalmak istemiyorum.

Allah dert verip derman aratmasın dedim hep...
ama böyle sebepsiz böyle beklemek zoruma gidiyor...

ne yapmam gerek hanımlar akıl verin bana?:KK51::KK51::KK51:

Uzun oldu kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin.

Son düzenleme:
Merhaba Hanımlar,

Burada böyle bir konu açacağım hiç aklıma gelmezdi. Fakat çok zor bir sınavla sınanıyoruz. Sorun olmamasına rağmen hamile kalamıyorum.
5.5 senedir evliyim .
Başlarda genciz güzeliz borcumuz harcımız var bilinçli insanlarız dedik korunduk prezervatif ile.
Sonlarda işsizlik daha kötü ekonomik bunalımlar ev kredisi derken evliliğin 3. yılı eşimin çok ısrarı ile korunmayı bıraktık.
Bıraktığım ay hamile kaldım. İçimden bu kadar kolay mıydı ya dedim. Demez olaydım değilmiş.:110:
9.haftalıkken bebişin kalbi durdu. Zorunlu kürtaj oldum. Takvimler 05 .01.2016 yı göstermekte.:uykucu:
Kısmet değilmiş. ilk gebeliklerin yüzde 35 ine yakını düşükle sonuçlanıyor kafana takma ayrıntılı tahlile gerek yok dediler özel hastanede.
Buraya kadar güzel hoş ama ya psikoloji zaten ben zorla bebek sahibi olmayı kabullenmişim yeni yeni .
hoop bebek yok.:olamaz:
Olay buradan sonra başlıyor. Yaklaşık 6 ay eşimle bir dargın bir barışık dalgalı bir ilişkimiz oldu daha doğrusu doğru dürüst ilişkimizde olmadı asıl 20016 ağustostan beri korunmuyoruz.
2-3 ay günü denk getiremedik dedim. Sonra şubat 2017 doktora gittim tahlil aldı baktı etti her şey normal olur zamana bırak dedi. Tamam dedik. 2017 ağustosuna kadar yine bir iki doktora gittiysem de sorun yok dediler.
2017 ağustosta doktor ve hastane değiştirdim . Klomen + menegon+ çatlatma iğnesi hikayesi başladı.
her ay 300-500 TL hastaneye para vermeye başladım.
Böyle şubata kadar devam etti tedavi ama sonuç yine kocaman sıfır oldu.
Bu arada eşimde tahlil verdi. Ben hgs rahim filmi çektirdim. sonuç sıfır.
Mart 2018 de adet olunca doktor artık yapacak hiç bir yok tüp bebek yaptır dedi.
o ay ben bir tüp merkezine bunalım halde gittim. Doktor dur dedi sakin ol kendini bana bırak . Bıraktık oda femera verdi ilk ay mart 2018 de yumurta gelişti fakat bebek olmadı.
Yine olmayınca AMh ve diğer hormon tahlilleri aldı. FSH dışında herşey normal dedi.
FSH da sınırda çok sıkıntı yaratmaz bize dedi. İkinci ay femera + çatlatma iğnesi aşılama yaptı.
Tamam dedik. ilk aşılamayı acelece oldu yumurta çok güzel kaçırmayalım diye başladık tarih 16 nisan 2018. ama olmadı tutmadı.
İkinci aşılama ise 13 mayıs 2018 oldum. femera+ menegon + çatlatma iğnesi ile tamamladık.
iğneler ilaçlar canımın ne kadar yandığını anlatmama gerek yok herhalde yaşayan bilir.

Her zaman zaman bıraktım. Ama zamana bırakmak bana çok zor geliyor.
Ne yapmak gerek nasıl bir yol izlemek gerek acaba?
Bu ayda olmazsa 3.aşılamayı yaptırayım mı? yok direk tüp bebeğe geçiş mi yapalım?

Buarada tüm bunlar olurken hiç kimsenin haberi yok. eşim ve ben gidip geliyoruz. Paralar harcanıyor milletin planına programına uyamıyoruz yalan söylemek zorunda kalıyoruz. Yani ailelerin haberi yok. kendi içimizde yaşıyoruz herşeyi özellikle bilsinler istemedim ben zaten içimde bir çok soru var cevapsız birde milletin acıyan gözleri saçma sorularına maruz kalmak istemiyorum.

Allah dert verip derman aratmasın dedim hep...
ama böyle sebepsiz böyle beklemek zoruma gidiyor...

ne yapmam gerek hanımlar akıl verin bana?:KK51::KK51::KK51:

Uzun oldu kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin.
ben de aynı durumdayım
5 sene içine girdik bir kere bile hamile kalamadım
ilaç denemeleri oldu
2 de olumsuz aşılamam oldu

bence tüp bebeğe geçiş yapabilirsin , aşılama tuyma oranı cok düşük boşuna maddi ve manevi yıpranma oluyor

Rabbim aratmasın gerçekten hiç birimizin kucağı boş kalmasın bende evliliğimin 5. Yılındayım 9 ay önceye kadar çılgın gibi korunuyordum. Sandım ki bıraktığım an hamile kalıcam. Maalesef yaşayan biliyor bu stresi üzüntüyü. 9 ay oldu hamile kalamadım. Deniyoruz ama her adet oluşumda kendimden geçercesine ağlama krizleri yaşıyorum. Çok zor. Bence tüp bebek yaptırmanız. Ya da yapabiliyorsanız zihninizi boşaltmanız lazım. Ben yapamıyorum. Durup dururken ağlıyorum.

Bence hiç zamana bırakmamışsınız, düşük yaptıktan sonra 2 yıl içinde onlarca şey yapmışsınız. Halbuki zihninizi olumsuz düşüncelerden arındırıp, hamile kalma kaygısından uzak birlikte olsaydınız her şey çok daha keyifli olurdu. Bir kere hamile kalmışsınız, demek ki doğurganlığınızda sorun yok ki bunu size bir çok doktor söylemiş. Bence siz her şeyi bırakın psikolojik yardım alın. Doktorlar size sorun yok zamana bırak dediği halde 2 yılda hem kendinizi hem de eşinizi yıpratmışsınız.

Ben de ilk hamileliğimde aynı şeyleri yaşadım ve gerçekten zamana bıraktım. Şu an 2 çocuğum var. Kaygılarınızdan kurtulun.

Ilkinde hamile kaldiginiza göre sorun yok sizde.bu iş bitti artik unutalim diyince hamile kaliniyor zaten. Ama şuda aklima takıldı eşinizin sperm sayısi ve kalitesine bi baktirin bence ve sonrasında tamamen sitresi bitirin zamanla olur

2016 ocaktan bu yana 2 senedir olmadiysa bi sorun yoksa bile tüp bebeğe geçin bence artık.olsaydı olurdu sanirim bu zamana kadar.yaşınız kaç ki

Canım inşallah bunları düşünmene gerek kalmaz aşılaman tutar.. Bence bu aşamada en önemlisi tüm kalbinle tutucağına inanmak.. Eğer tutmazsa sonrasını sonra düşünürsün, bu soru işaretleriyle kendini boştan yere strese sokma.. Şimdi yapman gereken; eğer evdeysen bi eğlenceli gülmeceli dizidir filmdir bunları izlemek olsun, güzel keyifli bi kitap okumak olsun, arkadaşlarınla buluşup hiç konudan bağımsız sohbetler etmek olsun :) eğer çalışıyosan da kendini işe güce ver ki kafan boşalsın.. Keyifli geçirmeye bak aşılamanın tutması için bunu yapman gerek kesinlikle.. Bunları düşüneceğin zaman şu an değil yani.. Hayırlısıyla tutar inşallah :dua:

Bu durumu yasayan o kadar çok insan var ki ...
Bence biraz kendinizi toparlayın . Zihninizden Düşünceleri atın .
Zamanı vardır olur ama bekleyin .

beklemekten başka çare var mı?
başta çok takmadım zaten çok çocuk hastası insan değilim . ama zaman uzadıkça yıpranıyor insan

ben de aynı durumdayım
5 sene içine girdik bir kere bile hamile kalamadım
ilaç denemeleri oldu
2 de olumsuz aşılamam oldu

bence tüp bebeğe geçiş yapabilirsin , aşılama tuyma oranı cok düşük boşuna maddi ve manevi yıpranma oluyor

doktor yaza kadar müsade istedi.
tabi birde mali durum var tüp bebeğin .
tutma sansı yüzde 35 diyor sans.
aşılamada yüzde 10...

Rabbim aratmasın gerçekten hiç birimizin kucağı boş kalmasın bende evliliğimin 5. Yılındayım 9 ay önceye kadar çılgın gibi korunuyordum. Sandım ki bıraktığım an hamile kalıcam. Maalesef yaşayan biliyor bu stresi üzüntüyü. 9 ay oldu hamile kalamadım. Deniyoruz ama her adet oluşumda kendimden geçercesine ağlama krizleri yaşıyorum. Çok zor. Bence tüp bebek yaptırmanız. Ya da yapabiliyorsanız zihninizi boşaltmanız lazım. Ben yapamıyorum. Durup dururken ağlıyorum.

yok ben geçtim artık o ağlama nöbetlerini çok stres yapmıyorum.zaten çevremde herkes çocuk istemiyorum diye biliyor..
ne kadar erken başlarsan o kadar iyi bence tedaviye

doktor yaza kadar müsade istedi.
tabi birde mali durum var tüp bebeğin .
tutma sansı yüzde 35 diyor sans.
aşılamada yüzde 10...
Hangi şehirdesin
ben yaşadığım şehirde tıp fakültesinde yaptıracağım mayıs sonu tedavim başlıyor
sadece 1500 tl ve ilaçları alacapım

aşılamalarımı da ( 2 tane)
ücretsiz oldum fakültede

Bence hiç zamana bırakmamışsınız, düşük yaptıktan sonra 2 yıl içinde onlarca şey yapmışsınız. Halbuki zihninizi olumsuz düşüncelerden arındırıp, hamile kalma kaygısından uzak birlikte olsaydınız her şey çok daha keyifli olurdu. Bir kere hamile kalmışsınız, demek ki doğurganlığınızda sorun yok ki bunu size bir çok doktor söylemiş. Bence siz her şeyi bırakın psikolojik yardım alın. Doktorlar size sorun yok zamana bırak dediği halde 2 yılda hem kendinizi hem de eşinizi yıpratmışsınız.

Ben de ilk hamileliğimde aynı şeyleri yaşadım ve gerçekten zamana bıraktım. Şu an 2 çocuğum var. Kaygılarınızdan kurtulun.

valla bazen düşünüyorum bu kadar zor olmamalıydı...
evet doktor sorun yok diyor fakat bu kadar sürede gebelik olmayınca da normal değil diyor ve tedaviyi hızlandırmamızı istedi...

Ilkinde hamile kaldiginiza göre sorun yok sizde.bu iş bitti artik unutalim diyince hamile kaliniyor zaten. Ama şuda aklima takıldı eşinizin sperm sayısi ve kalitesine bi baktirin bence ve sonrasında tamamen sitresi bitirin zamanla olur

baktırdık onun tahlillerde sorun yok.
hatta aşılama için örnek verdiğinde bile normalın üzerinde çıkıyor sorunsuz yani...
evet ilkinde çok kolay oldu ama şuan öyle değil...

2016 ocaktan bu yana 2 senedir olmadiysa bi sorun yoksa bile tüp bebeğe geçin bence artık.olsaydı olurdu sanirim bu zamana kadar.yaşınız kaç ki
yaş 30 eşim 33
tüp bebekte de yüzde 35 sans var diyor doktorum .
aşılamada yüzde 10

Canım inşallah bunları düşünmene gerek kalmaz aşılaman tutar.. Bence bu aşamada en önemlisi tüm kalbinle tutucağına inanmak.. Eğer tutmazsa sonrasını sonra düşünürsün, bu soru işaretleriyle kendini boştan yere strese sokma.. Şimdi yapman gereken; eğer evdeysen bi eğlenceli gülmeceli dizidir filmdir bunları izlemek olsun, güzel keyifli bi kitap okumak olsun, arkadaşlarınla buluşup hiç konudan bağımsız sohbetler etmek olsun :) eğer çalışıyosan da kendini işe güce ver ki kafan boşalsın.. Keyifli geçirmeye bak aşılamanın tutması için bunu yapman gerek kesinlikle.. Bunları düşüneceğin zaman şu an değil yani.. Hayırlısıyla tutar inşallah :dua:

çok güzel olumlu bir mesaj aminnn diyorummm.
çalışıyorum zaten eşimle çok eğlenceli insanlarızdır.
gezeriz tozarız festivallere katılırız paramızın yettiği kadar hovardalık yaparız...
psikolojik olduğuna inanmıyorum benim durumumun çünkü bence çok anaç duygusu yok...

Hangi şehirdesin
ben yaşadığım şehirde tıp fakültesinde yaptıracağım mayıs sonu tedavim başlıyor
sadece 1500 tl ve ilaçları alacapım

aşılamalarımı da ( 2 tane)
ücretsiz oldum fakültede

güneydoğunun parisindeyim :KK53:
yaşadaığım şehirde tıp fakültesi var fakat çalıştığım için izin sorunu var.
aşılama için 400 verdim iğne ve ilaçlar için de150tl civarında

iş yerinde izin sorunu olmasa burda belediyenin debir yeri varmış 3 aşılama sonrasında ücretsiz yapıyormuş tüp bebeği ...
işi bırakayıp buna yoğunlaşayım diyorum ama para oluk oluk gidiyor.
bu zaman daha da uzun sürerse evde asıl ozaman psikolojim bozulur diyorum.
:KK51:

X