Yüzüme yaptırdığım dolgu başıma iş açtı :(

merhaba, ben de bi cozum bulmak adina basliga yaziyorum. Jawline dolgusu yaptirdiktan 10gun sonra urtiker gecirdim.yuzde anjiodem, tum vucutta cok agir dokuntuler ve kortizon ve antihistamin tedavisi verildi. Urtiker sebebi belli degil ama kanda mikrop bulunamadi. Bu sure zarfinda acil servislee, dermatolog ve enfeksiyon hastaliklarini gezdim. Bu dolgudan dolayi boyle birsey basina gelen varmi? Nasil iyi oldunuz acaba

Hepinize ilginiz için ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Dün yine bayağı kötüleştim. bu sabah ta iş yerine geldim ama nasıl geldim bir ben biliyorum. bazı arkadaşlar doktorun hatasını örtmeye çalıştığımı, şikayet etmemekle hata yaptığımı söylemişler. Hatayı örtmeye çalışmadım aslında.. Öfkem dindiğinde ve mantıklı düşünmeye başladığımda, tek taraftaki şişmenin gerçekten benim vücudumun vermiş olduğu bir tepki olduğunu düşündüm. Her iki taraf şişmiyor çünkü. Yüzümün sol bölümünde sıkıntı var. Yüzüm dolgu maddesini kaldırmadı sanırım.. Ve hatırlarmısınız bilmiyorum ama bundan bir kaç ay önce şu dudağına slikon yaptıran kız vardı.Tüm Türkiye kızı tanıdı. Sokakta görsek yüzünü tanırız. Aynı duruma düşmek istemiyorum :KK43: Şunu öğrendim ki doğal güzellik gibisi yok. Kaz ayaklarımı, yüzümdeki kırışıklıkları sevmem gerektiğini biliyorum artık..Bu bana ders oldu :KK43:
Merhabalar iyi oldunuz mu acaba bu basliga uzun suredir birsey yazilmamis bilmiyorum gorup okurmusunuz ama ben yuz dolgusu yaptirdiktan sonra 10 gun kadar sonra cok agir seviyede urtiker yasadim tum vucutta cok agir dokuntuler ve yuzde anjiodem seklinde. Antihistamik ve kortizon tedavisi aldim. Hala vucuttaki dokuntu ve yuzdeki yanmalar
Gecmedi maalesef. Aradan zamanlar gecmis basliga yazilali merak ettim acaba benzer durumda olup iyi olan varmi

Bende dudak dolgusu yaptırmıştım dudağım dev oldu aynı marka .. onların bir kodu oluyormuş size kullanılan tüpü not almak zorundalar juvederm o seride sorun yaşadıysa ilgi orani buyur .. benim şişlikler ile birlikte dolgu söndü gitti 1 haftada hicbirsey kalmadı sürekli buz uyguladım .biraha dudak istersem cerrahi kesin sonuç olacak bir işlem yaptırırım diye düşünüyorum yada kendi vücudumdan yağ aldırıp kulanirim gerçekten kiminle konuşup sorduysam 10 kişiden 7 si 8 ı memnun değil dolgudan :KK43: paramızla rezil ediyorlar bizi anlamıyorum .... ünlülere niye bisi olmuyo oda anlaşılır değil
merhabalar geçmiş olsun öncelikle. alerjiniz sadece dudaktamı gerçekleşti yoksa tüm yüze/vucuda yayıldımı acaba

Hepinize ilginiz için ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Dün yine bayağı kötüleştim. bu sabah ta iş yerine geldim ama nasıl geldim bir ben biliyorum. bazı arkadaşlar doktorun hatasını örtmeye çalıştığımı, şikayet etmemekle hata yaptığımı söylemişler. Hatayı örtmeye çalışmadım aslında.. Öfkem dindiğinde ve mantıklı düşünmeye başladığımda, tek taraftaki şişmenin gerçekten benim vücudumun vermiş olduğu bir tepki olduğunu düşündüm. Her iki taraf şişmiyor çünkü. Yüzümün sol bölümünde sıkıntı var. Yüzüm dolgu maddesini kaldırmadı sanırım.. Ve hatırlarmısınız bilmiyorum ama bundan bir kaç ay önce şu dudağına slikon yaptıran kız vardı.Tüm Türkiye kızı tanıdı. Sokakta görsek yüzünü tanırız. Aynı duruma düşmek istemiyorum :KK43: Şunu öğrendim ki doğal güzellik gibisi yok. Kaz ayaklarımı, yüzümdeki kırışıklıkları sevmem gerektiğini biliyorum artık..Bu bana ders oldu :KK43:
tekrar geçmiş olsun. sizin mesajlarınızın üstünden yazdm ama ençok konuyla alakalı girdiyi siz yapmıssınız. sizin sanırım sadece yüz kısmında oluşan bir durum, vucudunuzda bir sorun(alerjik reaksiyon, kaşıntılı kırmızı dokuntu vb) yaşadınızmı acaba?

Ben de 2 yıl önce burnuma dolgu yaptırdım. Herkesin yaptırıp 15 dakika sonra güle oynaya çıktığı klinikten akşama kadar çıkamadım. Alerjik reaksiyon gösterdi vücudum. Şişme, yanma, kızarma, morarma ne ararsan başladı. Doktor aynı gün dolgunun bir kısmını eritti ve bir ilaç verdi. İki hafta boyunca her gün kontrol etti. Tabi ben yaklaşık on gün yüzümün ortasında patlıcan varmış gibi, dayak yemiş gibi gezdim.

Maddeyi ve doktoru çok araştırmıştım ama estetik operasyonların artık şansla büyük ölçüde alakalı olduğunu düşünüyorum. Size de geçmiş olsun. Umarım tekrarlamaz şikayetiniz
merhaba,öncelikle geçmiş olsun. belirtileriniz sadece yüzdemi yoksa tüm vucuttamı oldu? ürtiker şeklinde dokuntuleriniz oldu mu acaba? 20 gündür çok agır seviyede ürtiker geçiriyorum bu durumumla bir alakası olup olmadığını anlamaya çalışıyorum tedavi için.

Aynı sorunu yaşıyorum. Aqualifting dolgunun adı. Bu konuda kim yardımcı olabilir
belki görürsünüz diye mesa yazıyorum başlık çok eski sanırım konuyu kimse takıip etmiyor. şikayetlerinizi lokal mı yoksa tüm vucut olarak mı yaşadınız acaba? biraz detayverebilir misiniz? umarım şifanızı bulmuşunuzdur.

Ayni konuya tekrar yaziyorum ama gordugum kadariyla 6sf butun sayfalari okudum basliktaki, sadece dolgu yaptirilan yerlerde sorun yasanmis sanirim.benim tum vucut ve anjiodem seklinde urtiker olustu. Benim baska seyde dolayi mi oldu acaba bu sekilde bi problem yasayan varmi

X