Yüzümdeki şişlik

honkiponkitirino

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
69
26
30
Herkese iyi akşamlar hanımlar.

Benim derdim yaklaşık 1-1,5 aydın sol yanağımdaki şişlik.

1,5 ay önce şiddetli bir Boğaz enfeksiyonu yaşadım. O süreçte 20’lik dişim de enfeksiyondan etkilenip iltihaplandı ve yüzüm çok şişti. Dişimden olduğunu anlamadım, sonra diş doktoruna gittim iltihap yok dedi. Kulak burun boğaz uzmanına gittim, alerjiden şişmiş dedi, iğne verdi. Şişlik bayağı indi ama tam geçmedi. Kendi diş hekimime gittim dişin iltihaplı şişlik ondan, çekilmesi lazım dedi. Ben ağrı olmadığı için çektirmedim ama bugün başka doktora gittim o da çekilmeli yoksa arada şişer dedi. Ben de çektirmeye karar verdim.

Şimdi benim sorunum şu; doktorlara sordum şişlik kesin geçer mi çekilince diye ikisi de geçer dedi ama benim endişelerim var. Çünkü yanağım 1 Aydan fazladır bu durumda, diş çekilse bile doku kendini toplayabilir mi? Toplamazsa diye çok korkuyorum. Bu arada yaşım 25.
Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı, varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekküler.

Dişinizi çektirin ve iltihap için antibiyotik tarzı bi ilaç kullanın o iltihap kurusun(doktor ne tür bi ilaç vereceğini daha iyi bilir) ama bu şişlik tamamen geçmeden tedavinizi aksatmayın derim.

Sizi korkutmak istemem durumunuzla ne kadar benzerlik var bilemiyorum ama sizin yazınızı okuyunca yazmak istedim önleminizi alın diye..
kızkardeşimin 6 yaşında yaptırdığı dolgudan sonra ertesi gün yanağında minicik bi şişlik farketti annem hemen götürdü film vs çekildi hiç bişey yok dendi ama annem emindi o şişlikten sürekli farklı doktorlara götürdü ve bu şişlik zaman içersinde büyümeye devam etti şuan kızkardeşim 12 Yaşında ve çenesinde iyi huylu birçok kitle mevcut.dışardan çok belirgin bi şekilde farkedilecek derecede...

senelerdir teşhiş için bile çok mücadele verdi ailem hiç bi doktor dolgu sonrası oluştuğuna ihtimal vermedi taki geçen hafta işinin ehli bir doktora gidene kadar. Dişine yapılan dolgudan kaynaklanan bi mikrobun oraya yerleşip bu kitlelere sebep olduğu düşünülüyor ve maalesef tedavisi çok sıkıntılı ameliyat çok riskli bi iğne tedavisi var ilacı yurt dışından getirtiliyor kesin çözüm olmasa da denenecek uzun lafın kısası bir dolgu yüzünden senelerdir mahvoldu düzenimiz gitmediğimiz doktor denemediğimiz alternatif tedavi kalmadı sonuç olarak milim milim bile olsa büyüyen bi kitle var kuzumuzun yüzünde.tek duamız ameliyata gerek kalmadan denenecek tedavinin yanıt vermesi.. yani böyle şeyler çok basit gibi görünüyor ama gerçekten aksatılacak, önemsenmeyecek şeyler değil. Üzerinde durun ve tedaviniz bitene kadar takipçisi olun bu rahatsızlığınızın.

Ben de yaşadım. Dişim sürekli iltihaplanıp şişerdi çok da fazla şişerdi yanağım , doktor antibiyotik verir bitince gel çekelim dişi derdi ama ben korkumdan yıllarca erteledim. Bu durum yıllarca yıllarca böyle gitti ilaçları biririr ama çektirmeye gitmezdim bu seneye kadar. Yine şişti yanağım dedim nolcak yine bir paket antibiyotik içerim geçer ama bu sefer işler benim istediğim gibi gitmedi. 1 paket antibiyotik kullandım geçmedi, yıllarca ertelediğim için iltihaplanma kronikleşmiş. Doktor bir paket antibiyotik daha verdi onu da kullandım şişlik azaldı ama yine tam geçmedi . Doktor artık diş çekilmeden bu şiş tamamen inmez dedi ve çekti dişimi. Dişim çekilince şişlikler de indi.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Kist olduğunu zannetmiyorum çünkü elime gelen bir kitle yok çok şükür. Dişimden dolayı olduğunu biliyorum ama işte doku zarar görmüş olabilir diye korkuyorum. Bayramdan sonra ilk işim çektirmek olacak inşallah.

Çektirince geçiyor canım endişelenme ben de yaşamıştım. Yüzüm balon gibiydi, önce ilaç verdi kuruttular sonra çektiler aynı gün düzeldi.

Herkese iyi akşamlar hanımlar.

Benim derdim yaklaşık 1-1,5 aydın sol yanağımdaki şişlik.

1,5 ay önce şiddetli bir Boğaz enfeksiyonu yaşadım. O süreçte 20’lik dişim de enfeksiyondan etkilenip iltihaplandı ve yüzüm çok şişti. Dişimden olduğunu anlamadım, sonra diş doktoruna gittim iltihap yok dedi. Kulak burun boğaz uzmanına gittim, alerjiden şişmiş dedi, iğne verdi. Şişlik bayağı indi ama tam geçmedi. Kendi diş hekimime gittim dişin iltihaplı şişlik ondan, çekilmesi lazım dedi. Ben ağrı olmadığı için çektirmedim ama bugün başka doktora gittim o da çekilmeli yoksa arada şişer dedi. Ben de çektirmeye karar verdim.

Şimdi benim sorunum şu; doktorlara sordum şişlik kesin geçer mi çekilince diye ikisi de geçer dedi ama benim endişelerim var. Çünkü yanağım 1 Aydan fazladır bu durumda, diş çekilse bile doku kendini toplayabilir mi? Toplamazsa diye çok korkuyorum. Bu arada yaşım 25.
Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı, varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekküler.
cektirmeniz zorunluysa çektirin ama doktorlardan birinin alerji diğerinin iltihap demesi ilginç olmuş, doku kendini herzaman toplar o konuda endişelenmeyin

Of aynı durumu, şuan ben yaşıyorum. Dişime kanal yapıldı geçici dolgu var şuan ama apse var. Antibiyotik vs kullandım şişlik indi ama iltihap hala duruyor dokununca. Bi süre daha bekleriz geçmezse çektiririz diyor doktor. Hem apseli olduğundan acır mı diye korkuyorum, hem büyük dişim gülünce belli olacak diye korkuyorum. Hem de 3 haftadır çektiğim eziyete yanıyorum

Bu konu yıllar olmuş yazali ama iyilestiniz mi bnmde yanağım çok fena şişti antoyobik kullanıyorum şuan sonrasında dolgu yapılacak maf oldum ağrıdan siz nasıl anlatınız iyimisnz

X