Lekeler, Çiller Yuzumde ki lekeler icin yardim istiyorum cok uzgunum..

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Teşekkür ederim.
Favorim yukarıda yazdığım tarif. Zeytinyağı bal mumu ikilisine duruma göre değişen yağlar katıyorum. Yüzüme çok kullanmıyorum ya da kullansam da bir süre sonra yıkıyorum çünkü benim cildim yağlı. Çok tarif var aslında, kırışıklık için hyolüronik asit ve aloevera jeli katışımı kullanıyorum mesela. Vücuduma yine aloe vera, hindistan cevizi ve shea yağı karışımı kullanıyorum nemlendirici olarak. İhtiyaca göre şekilleniyor genelde karışımlar. Doğal tarafa geçince her şey kolay, sağlıklı ve ucuz oluyor aslında.
Bal mumunu nerden temin ediyorsunuz

Merhaba
Kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerinizden glikolik asit içeren ürünler kullanarak kurtulabilirsiniz. Glikolik asit aha diye geçer düzenli kullanımda cilt yüzeyindeki ölü hücreleri döker cildinizi yeniler. Kimyasal peelingde glikolik asitle yapılıyor diye biliyorum. Ancak kimyasal peelingdeki oranlar yüksek oluyor. Kozmetik ürünlerde %2 den başlıyor em fazla %15 oranında kullanılıyor yanlış hatırlamiyorsam.

Daha önce asit kullanmadıysanız düsük yüzdeyle başlamanız ve gündüzleri mutlaka günesten korunmaniz gerekiyor. Açıkcası burada da yazılan doğal tariflerin hepsini denemiştim ama bir faydasını görmedim.

Keşke daha önce biri glikolik asitten bahsetseydi bana da :) benim şu anda leke problemim yok ancak yaşlanma karşıtı bakım ve peeling ozelliginden dolayı hâlâ haftada iki kere kullanıyorum.

Neostrata markasının ürünleri cok güzel ama pahalı.
Cyrene markası var yine ürünleri glikolik asit içeriyor
Watsonslarda nip+fab markası var yine glikolik asit içeren bir serisi var. Bildigim kadarıyla biodermanin sebium serisinde de var. Bir de dermoskin markasını duydum ama hiç kullanmadım. Siz kesenize göre araştırırsınız :) umarım faydalı olur geçmiş olsun

Merhaba
Kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerinizden glikolik asit içeren ürünler kullanarak kurtulabilirsiniz. Glikolik asit aha diye geçer düzenli kullanımda cilt yüzeyindeki ölü hücreleri döker cildinizi yeniler. Kimyasal peelingde glikolik asitle yapılıyor diye biliyorum. Ancak kimyasal peelingdeki oranlar yüksek oluyor. Kozmetik ürünlerde %2 den başlıyor em fazla %15 oranında kullanılıyor yanlış hatırlamiyorsam.

Daha önce asit kullanmadıysanız düsük yüzdeyle başlamanız ve gündüzleri mutlaka günesten korunmaniz gerekiyor. Açıkcası burada da yazılan doğal tariflerin hepsini denemiştim ama bir faydasını görmedim.

Keşke daha önce biri glikolik asitten bahsetseydi bana da :) benim şu anda leke problemim yok ancak yaşlanma karşıtı bakım ve peeling ozelliginden dolayı hâlâ haftada iki kere kullanıyorum.

Watsonslarda nip+fab markası var yine glikolik asit içeren bir serisi var. Bildigim kadarıyla biodermanin sebium serisinde de var. Bir de dermoskin markasını duydum ama hiç kullanmadım. Siz kesenize göre araştırırsınız :) umarım faydalı olur geçmiş olsun
Teşekkür ederim çok hemde

Ben ozonlabs diye bir firmanın muhtesem 3lü setinden almıştım. Çok memnunum. yaklaşık 20 gün oldu özellikle probiyotik köpükten çok memnunum.

Teşekkür ederim çok hemde
Rica ederim :) ınsallah isinize yarar. Kırmızı sivilce lekelerinden kurtulmak icin bende cok uğrastım. Sanırım nette yazan bütün dogal tarifleri denemişimdir :) pek çok üründe denedim. Bir fayda göremeyince içerik okumayı öğrendim lekeleri geçiren içerikler araştırdım ona göre ürün aldım.

Dedigim gibi bende glikolik asit işe yaradı.
Retinol de cilt yenilenmesini hızlandıran bi içerik.
Bunun dışında bir de niacinamide yine leke ve aydınlatma için kullanılan bi içerik. C vitamini içeren bir üründe işinize yarar. Benim cildim çok geç yenilenir tamamen kurtulmam neredeyse bir seneyi buldu. Bir de bu icerikleri kullanırken mutlaka güneşten korunmak gerekiyor. Cilt yüzeyi hafifce soyuluyor çünkü.

Merhaba hanımlar...
Hormon bozukluğu sebebi ile aniden sivilce doldum..
Yıllarca uğraştım tam hepsi geçti derken yine baştan...
Bana bu izler için kullandiginiz krem yada başka bir şey var mi ? Yardımcı olur iseniz çok sevinirim.
Sis leke kremi alcaktim acikcasi biraz korktum.
Doktorun verdikleri hic bir ise yaramadi.
Dermapen yaptırmayı düşünüyorum ama cesaretim yok .
Yardimlarinizi bekliyorum
Dermapen bu tür şikayetler için çok uygun bir işlem tavsiye ederim işe yarıyor dermapenle birlikte BB Glow da yaptırırsan memnun kalırsın :)

Usta öğretici ve uzman Estetisyen lekeler ve ciltteki Çukurluklar akne izleri için en iyi yöntem DermaPendir. Sayfamı takip edin Instagram’dan uygulamalarına bakabilirsiniz yardımcı olmak isterim ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Dermoskin Arbutin ve Vitamin C kremini öneririm kesinlikle deneyin ,lekeleriniz açılacaktır..ve sabırlı olun..cilt bakım rutininiz nasil sorabilirmiyim?

Dermoskin Arbutin ve Vitamin C kremini öneririm kesinlikle deneyin ,lekeleriniz açılacaktır..ve sabırlı olun..cilt bakım rutininiz nasil sorabilirmiyim?

Merhaba dermoskin denemek istedigim bi marka, gördüğüm kadarıyla hedefe yönelik aktif icerikli ürünleri var. Eskiden retinollü, asitli bir rutinim vardı ama şu an emzirme döneminde oldugum için daha basit gidiyorum :) retinol ve salisilik asite ara verdim. Şu anda temizleme, asitli tonik, nemlendirme, güneş koruyucu, haftada bir kil maskesi şeklinde :)

Teşekkür ederim.
Favorim yukarıda yazdığım tarif. Zeytinyağı bal mumu ikilisine duruma göre değişen yağlar katıyorum. Yüzüme çok kullanmıyorum ya da kullansam da bir süre sonra yıkıyorum çünkü benim cildim yağlı. Çok tarif var aslında, kırışıklık için hyolüronik asit ve aloevera jeli katışımı kullanıyorum mesela. Vücuduma yine aloe vera, hindistan cevizi ve shea yağı karışımı kullanıyorum nemlendirici olarak. İhtiyaca göre şekilleniyor genelde karışımlar. Doğal tarafa geçince her şey kolay, sağlıklı ve ucuz oluyor aslında.
Yağ markaları nedir

X