Makyaj Ürünleri Yüzüm

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Marka kötülemek istemiyorum ama 40 tl civarı bi fondotendi fakat benim yüzümde yapış yapış bi his bırakıyor siz hangi markayı kullanıyosunuz memnun musunuz benim cildimde mat durmasını istiyorum çünkü cildim ztn yağlı
Ben roacutanneler ictim sivilce icin. Tabi o raddeye gelene dek bi ton degisik kremler vs. Kac dermatolog degistirdim vs. Pahali dermo kozmetik urunler kremler tonikler sabunlar vs kullandim.. hic bi sekilde gecmediler. Roacutanne zamaninda boyle irinli koca koca olanlar gecti ve birdaha cikmadi ama normal ebatlarda cikti hep.. yuzum delik desik oldu tek bir sivilce bile sikmslgm yoktur halbuki.. yuzumu silerken bile hafifce tampon yapardim.. ama iz kaldi. Beyaz tenliyim kipkirmizi duruyordu sivilceler. Herkes dediki yasin ilerledikce gecer. Cok sacma oldugnu anlarsn blmem ne..
Biraktim herseyi su an yuzumh duzenli de yikamyorum.. makyajimi bile temizlemem hatta . Cocugum oldu ondan hic biseye firsat da bulamiyorhm zaten. Aynaya bile bakmaya hatta.. evet azaldi hatta gecti aktif olanlar. Ama izler kirmiziliklar duruyor. Gecmezse de gecmez. Umrumda degil. 13yasimdan beri cektim yani duzelmese kac yazar amaan.. suan 28im..
Fondoten kullaniyorum bitti gitti iste. Cok bi kapaticiligi yok ama memnunum tenime rengi uydugu icin ve kolay uygulandigi icin.. maybellline kullaniyorum ben. O pahali seyleri de denemistim tester olarak estee lauder vs gibi markalar. 300 tl lik bisey surmustum elime boynerden. Avm yi gezene kadar o elime surdygum yer kirmizilasmisti. Renk degistirmisti yani bildiginiz. Elim yanik gibi olmustu korkunctu. Benim 30 liraya aldihim sey bundan iyi diyip eski aldigima kosmustum hemen. Yoksa ben de pahali bisey aliyim kullaniyim kafasindaydim da.....

Akşamları oksijenli suyu pamuk yardimiyla yüzünüze sürün 15 dk sonra yikayin. Cok fazla abartmayın yuzunuz tahris olmasın.

Cildinizin güzelliği için makyajla daha da kötü hale gelmesine izin vermeyin. Belli ki hassas bı cildiniz var. Kendinize sadece doğal ürünlerden oluşan bı bakım kiti oluşturun. Yüzünüzdeki lekeler geçmese bile bu sizin cildinize canlılık katar. Benim cildim açık ton ama ayni kusurlar bende de var. Bazen lekelerden dolayı cilt tonunu esitlensin diye bb krem kullanıyorum(çok çok az sürüyorum) hemen farklilasiyo. Ağır ürünler kullanmayın. Yaz kış güneş kremini eksik etmeyin. 50 faktör kullanin

Clinique nun fondöteni var bende..
Zaten biliyorsunuzdur,kaliteli bir marka.. ve cildime asla ucuz,dandik ürün sürmem,kullanmam..
Özel günlerde ve dediğiniz gibi sivilcelerin rahatsız ettiği dönemlerde kullanıyorum sadece.. benim cildim de karma,T bölgesi daha yağlı, ve cildimde parlama yapmıyor, öneririm Yani bu markayı..
kapatıcılığı zayıf fakat, benim cildimde olduğu hiç belli olmuyor, kalıp gibi durmuyor Yani..
Ama dediğim gibi kusurları örtmede çok başarılı değil,ama ben memnunum yine de aşırı bir kusur yok zaten ,şükür..
Uzun lafın kısası öneririm clinique, Anti blemish serisiydi sanırım..
Ayrıca bir de günde 3 lt su içerim mutlaka..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genelde goz cevreme uygularim.sivilceli degilim ama yuzum yagli o yuzden yuzume surmuyorum.gozaltina aydinlatici ve kapatici uyguluyorun.farkettim ki goz cevresini yapinca butun yuzu yapmis gibi oluyorsun.bence sizde bunu deneyin belki sizde de etkili olur

Solante pigmenta güneş kremini ve aleovera bitkisini tavsiye ederim :) makyaj yapmadığım için bilgim yok ama bu iki şey cildimi çok güzel yapıyor :)

Bb krem kullanın fondoten yerine. Fondoten yüzü çok yaşlı gösteriyor. Bb kremlerden oil free olanlarından yağlı ciltler için olanlarından alın. Üzerine de transparan pudra geçin, parlama ve leke sorunu geçer. Haftada bir de gözenekleri arındırıp sıkılaştırıcı bir yüz maskesi yapın. Bol bol su için. Günde 2.5 lt kadar.

Ben genelde goz cevreme uygularim.sivilceli degilim ama yuzum yagli o yuzden yuzume surmuyorum.gozaltina aydinlatici ve kapatici uyguluyorun.farkettim ki goz cevresini yapinca butun yuzu yapmis gibi oluyorsun.bence sizde bunu deneyin belki sizde de etkili olur
Hangi aydınlatıcıyı ve kapatıcıyı kullanıyosunuz acaba

Aktif sivilceleriniz varsa öncelikle dermatoloğa görünün. O zaten tedavi süresinde cilt makyajı yapmamanızı ve sadece sabun kullanmanızı söyleyecektir. İzlerinize de iyi gelecektir tedavi.
Aktif sivilce yoksa ve doktora gitmeyecekseniz kafanıza takmamaya çalışacaksınız izleri. Zor oluyor biliyorum ama üzerinde durdukça stresten çıkmayacak sivilce bile çıkıyor.

Benim cildim de yağlı ve hafif kırmızı izlerim var, beyaz tenliyim.
Sabah ve yatmadan önce sebamed sabun kullanıyorum, tavsiye ederim. Ama akne için olan değil normal olanı. Akne için olanı çok fazla kurutup birkaç saat sonra daha fazla yağlandırdı benim cildimi. Size iyi gelir mi bilmiyorum.

Sabunla düzenli yıkayın yüzünüzü. Gerçekten faydalı oluyor. Havluyla değil kağıt havluyla kurulayın. Sabunla yıkadıktan sonra su bazlı bir nemlendiriciyle nemlendirirseniz gün içinde çok fazla yağlanma yaşamazsınız. Çünkü nemlendirmeyince cilt kendi kendini nemlendirmeye çalışıp daha fazla yağlanıyor sanırım.

Fondöten yerinde bb krem kullanırsanız hem cildiniz daha rahat eder hem de daha doğal bir görünüm olur. İzlerinizi komple kapatmaz bb krem, ama cilt tonunuzu eşitleyip daha duru göstereceği için izler gözünüze batmaz.

X