Yüzüm için ne yapabilirim ?

Doa kozmetiğin %10 c vitaminini kullanıyorum.
Bunu çok merak ediyorum, lütfen cevap verin haha. Internetteki yorumlara baktığımda doa kozmetik'in sürekli üretim yapmadığını ve c vitamini çabuk bozulan bir şey olduğu için aktifliğini yitirdiğini, antioksidan olmaktan çıkıp pro-oksidan haline geldiğini, son kullanma tarihi dolmadan çöp olduğunu filan yazanlar vardı.

Siz c vitamininde böyle bir sorunla karşılaştınız mı, kararma filan oldu mu serumda?

aslında ziaja iyi içerikli ama mesela yağlı ciltli biri olarak benim cildimi fazla kuruttu daha ergenlere uygun o yaşınız 15-25 arasıysa tamam ama 25 üstüyse size fazla agresif gelir
ilk kullandığınızda germiyor mu gerdiği için t bölgeniz yağ kusar
Yanaklarim kurudu ve gerildi ama malesef t Bölgesi hep çok yağlaniyor yuzumde.

Hanımlar konunun yeri burası mi bilmiyorum belki yanlış açtım ama sizlere sormak istiyorum her ay bakım kremleri ve yüz temizleme ürünlerine çok masraf yapıyorum ama istediğim pürüzsüzlüge ulaşamıyorum ,ben istiyorum yüzüm canlı , temiz görünsün , yağlı cilde sahibim ve bazen küçükte sivilceler çıkıyor , bende artık cilt bakımı seansına girmeyi düşünmeye başladım, bulunduğum şehirde araştırdım bir yer buldum yorumlar gayet güzeldi şubeye gittim konuştuk 7 seans için anlaştık, Haziran ayında başlıcaz , ilk kez yaptıricam endişe ediyorum acaba boşuna vermiş olur muyum o kadar para, Internetten birkaç yorum okudum benim gideceğim yer için yapılmış bir yorum değil ama seansa gerek olmadığını evdede yüze buhar yapılıp daha iyi olucagini yazan birkaç yorum okudum ama ben öyle düşünmüyorum sonuçta profesyonel bir yerde yapılan bakimla evdeki aynı olmaz diye tahmin ediyorum çünkü adını bilmediğim bircok ürün ve cihazlar kullanıyorlar orada yapılınca daha çok memnun kalırım diye düşünüyorum, sizlerin aranızda elbet cilt bakımına gidenler vardır sizce istediğim sonucu alabilir miyim ? Birde ben yüzümde ki tüyleri sır ağdayla yada normal eski usul ağdala alıyorum orada sormayı unuttum seansa gitmeden önce 4 5 gün öncesi ağda yapıp gitsem bir sorunlu mu sizler nasıl yapıyorsunuz ?
Yaz gelirken bence güvenip başlamayın derim seans her ne seansıysa
Leke sorunuyla uğraşmayın bir de sonra
Ayrıca yüzünüzü ağdayla almak hiç iyi değil münik sivilcelerde onunda etkisi vardır
Hormonlarınıza baktırın doktorun önerdiği şeyleri kullanın
Benimde yüzüm aynı şekildeydi yağlanma geçti çünkü hiç bi şey kullanmıyorum artık rahat bıraktım.
Sivilceler için çikolataya alerjim oluşmuş onu farkettim yemeyi bıraktım.
Yüzümdeki tüyler içinde ışıltı lazer yaptırdım miss oldu

Bunu çok merak ediyorum, lütfen cevap verin haha. Internetteki yorumlara baktığımda doa kozmetik'in sürekli üretim yapmadığını ve c vitamini çabuk bozulan bir şey olduğu için aktifliğini yitirdiğini, antioksidan olmaktan çıkıp pro-oksidan haline geldiğini, son kullanma tarihi dolmadan çöp olduğunu filan yazanlar vardı.
Siz c vitamininde böyle bir sorunla karşılaştınız mı, kararma filan oldu mu serumda?
Dalıyorum ama cevap vereyim. Hangi marka olursa olsun kullandığınız c vitamini l askorbik formdaysa dolapta saklamalısınız ve hemen bitirmelisiniz, gerçekten bozuluyor. Ama türev formunda c vit. ürünleri o kadar kolay bozulmaz ama onlar da l askorbik kadar etkili değil.

Yanaklarim kurudu ve gerildi ama malesef t Bölgesi hep çok yağlaniyor yuzumde.
dediğim şeyden işte ph bozulunca sebum fazla üretir
sizin için niacinamide eliniz ayağınız olmalı sebum dengeler canlılık verir yağlı cilt için yeterli nem sağlar
paylaştığım resimdeki svr yeşil renk serum varya onu kullanmanız şart

yağ yağı söker gece uyumadan önce yağ bazlı temizleyici kullandıktan sonra yüzünüzü yıkama jeli ile yıkamanız şart

nip fab resmini paylaştığım ürün varya pembe olan salisilik asit haftada 1 akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra toniği sürüp 15 dk bekleyin üstüne kil maskesi claderm narlı olan favorim onu sürün kuruyunca temizleyin yağ bazlı temizleyici sürüp 5 dk bekleyip masaj yapın sonra yıkama jeli ile yıkayın
merkezler cilt temizlerken bu yöntemi yapıyorlar zaten fiddy metodu derler buna o t bölgenizin nasıl arındığına inanamayacaksınız

Çoğu insan hala farkında değil ama pek çok cilt sorunu (aşırı yağlanma, akne, pullanma, geniş gözenek) hormonal sebeplerden kaynaklanıyor. Bunları tedavi etmediğiniz sürece istediğiniz bakımı yaptırın fayda etmez. Bence bu tür bakımlar cildiniz güzelse o yapıyı korumaya yarayabilir, sorunları geçireceğini düşünmüyorum. Cildimde kremle falan geçmeyen pullanma sorunu vardı doktor doktor gezdim en son östrojen düşüklüğünden olduğunu keşfettim.

Roactuna seviyesinde değil tabi ama sürekli sivilce sorunu yaşıyorum onun lekelerini geçirme derdi var bir de. Ayrıca cildim çok hassas çoğu şeye alerjik tepki veriyor, ürün seçmek benim için eziyet😕
maskeden kaynaklı maskakne diye de birşey çıktı bu 2 senedir dermatologlar özellikle akne şikayetlerinde artış olduğunu söylüyor oda üstüne eklendiyse tuz biber olmuştur
hormonlarımızda zaten sivilce yapmaya meyilli keşke erkek olsaydık duru suyla yıka çık oh :KK70:

Dalıyorum ama cevap vereyim. Hangi marka olursa olsun kullandığınız c vitamini l askorbik formdaysa dolapta saklamalısınız ve hemen bitirmelisiniz, gerçekten bozuluyor. Ama türev formunda c vit. ürünleri o kadar kolay bozulmaz ama onlar da l askorbik kadar etkili değil.
Teşekkür ederim ben de l-askorbik asit için sormuştum zaten. Güvenemiyorum bi türlü, gidip the ordinary alacağım sanırım. Ama doa'nın fiyatlarının uygun olması çok cezbedici.

Teşekkür ederim ben de l-askorbik asit için sormuştum zaten. Güvenemiyorum bi türlü, gidip the ordinary alacağım sanırım. Ama doa'nın fiyatlarının uygun olması çok cezbedici.
ordinary için yakında böbreğimizi satmaya başlarız diye korkuyorum

Yaptiginiz islemin yaz donemi icin uygun olup olmadigini mutlaka sorun. Cunku bircok merkez bu detayi soylemez ve yaz gunu gunesten korunmak icin bin turlu cabaya girmenize sebep olur. Onlar alacaklari paraya bakar. Iyi arastirin.

maskeden kaynaklı maskakne diye de birşey çıktı bu 2 senedir dermatologlar özellikle akne şikayetlerinde artış olduğunu söylüyor oda üstüne eklendiyse tuz biber olmuştur
hormonlarımızda zaten sivilce yapmaya meyilli keşke erkek olsaydık duru suyla yıka çık oh :KK70:
Ya bir de derler ya yüzünüzle çok oynuyorsunuz(bakım yapıyorum ya) hiç karışmasan böyle olmaz🤦deliriyorum.

Aslında çok pahalı değil, hatta uygun, 100 ml 7-10 euro arası mesela. 30 ml'lik garnier serum 150 lira. Keşke Türkiye'de satılsa resmi olarak. Almanya'dan alacağım büyük ihtimalle.
almanyadan alma şansınız varsa uygun olur tabii... ne büyük şans almanya veya amerikadan gelen olacak olsa bir liste vericem evde stok yapıcam :KK70:
the purest solitions ordinary muadili hatta niacinamide da ordinaryden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. o markayıda seviyorum
cyrene,effectha,caudalie,babe,svr bu markaların c vitaminlerini çok seviyorum içeriklerini ve etkilerini en çok beğendiklerim

Bir de şunu ekliyim. Doa bende kullandım evet fiyatlar iyi ve içerik de temiz ama ben istediğim verimi alamadım. Her şey içerik değil çünkü, formülasyon ve hammadde kalitesi de çok önemli biraz daha yüksek fiyatlı ürünler kullanınca daha hızlı verim aldım ben açıkçası. Ama pahalı ürün iyi üründür demek de değil bu😅

X