Yüzüm için ne yapabilirim ?

ben yüz kesesi yaparım haftada bir.yoksa 1 kilo ağırlık varmış gibi hissediyorum
Ben de kışın ayda 1 ya da 2 kez Braun fırçalı alet ile yıkarım yüzümü. Keseyi 2 ayda bir yapıyorum. O da mı çok zararlı? Yine dil altımı getirin diyecek şimdi, ben kaçayım.

Ben de kışın ayda 1 ya da 2 kez Braun fırçalı alet ile yıkarım yüzümü. Keseyi 2 ayda bir yapıyorum. O da mı çok zararlı? Yine dil altımı getirin diyecek şimdi, ben kaçayım.
gözüm seyiriyor

aha bha yapılan cilt neme de doyarsa keselemek suretiyle güzelim cildimizi zımparalamaya gerek kalmaz pürüzsüz olur zaten ...ah o bariyer ah o hücreler ah

ben haftada 2 bile keselerim bazen ama 30 saniye falan sürer yüzüm . :KK45:
Ay ne yapacağımı şaşırdım valla. Yüz kesesi, yüz yıkama fırçası, silikon fırçalar falan... E bunların hiçbirini mi kullanmayalım? Anacım o kadar masraf ettim aldım onları. Çöp mü şimdi? E ben onları kışın kullanıyorum tamam ama kullandığımda kendimi iyi hissediyordum, yine mi yanlış yapmışım? :KK14:

silikonlu temizleme aletlerinde de en hassas ve ince olanlar foreonunkiler muadilleri var ama hangi silikondan yapıldı bilmiyorum birde terminatör gibiler katır kutur, sürekli kullanıma uygun değiller ayda bir sadece 1 kere 1 dakikalığına kullanılsa tamam ama düzenli yapılmamalı asla...

Ay ne yapacağımı şaşırdım valla. Yüz kesesi, yüz yıkama fırçası, silikon fırçalar falan... E bunların hiçbirini mi kullanmayalım? Anacım o kadar masraf ettim aldım onları. Çöp mü şimdi? E ben onları kışın kullanıyorum tamam ama kullandığımda kendimi iyi hissediyordum, yine mi yanlış yapmışım? :KK14:
çöp demeyelim asla... vücudum için kullanıyorum bacaklarım ve basen bölgem için mesela kan dolaşımı da hızlandırıyor acayip güzel yapıyor
:KK70:

enzim peeling aha bhalar kese yerine geçer canım

çöp demeyelim asla... vücudum için kullanıyorum bacaklarım ve basen bölgem için mesela kan dolaşımı da hızlandırıyor acayip güzel yapıyor
:KK70:

enzim peeling aha bhalar kese yerine geçer canım
Çok iyi bir fikir oldu bu. Dekolteye de kullanalım mı? Peeling yapmayı da Eylül sonrasına erteledik, çok heyecanlıyım.

Hanımlar konunun yeri burası mi bilmiyorum belki yanlış açtım ama sizlere sormak istiyorum her ay bakım kremleri ve yüz temizleme ürünlerine çok masraf yapıyorum ama istediğim pürüzsüzlüge ulaşamıyorum ,ben istiyorum yüzüm canlı , temiz görünsün , yağlı cilde sahibim ve bazen küçükte sivilceler çıkıyor , bende artık cilt bakımı seansına girmeyi düşünmeye başladım, bulunduğum şehirde araştırdım bir yer buldum yorumlar gayet güzeldi şubeye gittim konuştuk 7 seans için anlaştık, Haziran ayında başlıcaz , ilk kez yaptıricam endişe ediyorum acaba boşuna vermiş olur muyum o kadar para, Internetten birkaç yorum okudum benim gideceğim yer için yapılmış bir yorum değil ama seansa gerek olmadığını evdede yüze buhar yapılıp daha iyi olucagini yazan birkaç yorum okudum ama ben öyle düşünmüyorum sonuçta profesyonel bir yerde yapılan bakimla evdeki aynı olmaz diye tahmin ediyorum çünkü adını bilmediğim bircok ürün ve cihazlar kullanıyorlar orada yapılınca daha çok memnun kalırım diye düşünüyorum, sizlerin aranızda elbet cilt bakımına gidenler vardır sizce istediğim sonucu alabilir miyim ? Birde ben yüzümde ki tüyleri sır ağdayla yada normal eski usul ağdala alıyorum orada sormayı unuttum seansa gitmeden önce 4 5 gün öncesi ağda yapıp gitsem bir sorunlu mu sizler nasıl yapıyorsunuz ?
Geç saatte git yüzünde leke oluşmasın gunes tepedeyken temizlenmiş cilt lekeye müsaittir burnumun üstümde minicik bir tane çıkmıştı cilt bakımından sonra / geçmedi ama minicik

yağ bazlı temizleyici var mı ? nasıl temizliyorsun güneş kremini
Selam :oops: 3 gün önce Cosmed aldım, bayağı beğendim. İsana'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu arada La Roche yazarken hep La Poche yazmışım, sonradan fark ettim ama hiç bozmamışsın beni :KK70:

O kadar dikkat ediyorum, bugün akşam, çenemde yuvarlak bir güneş lekesi oluştuğunu fark ettim. Çenemin tam en yüksek yerinde, yayvan bir yuvarlak leke oluşmuş! Çıldırmak üzereyim! :mad:

Selam :oops: 3 gün önce Cosmed aldım, bayağı beğendim. İsana'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu arada La Roche yazarken hep La Poche yazmışım, sonradan fark ettim ama hiç bozmamışsın beni :KK70:

O kadar dikkat ediyorum, bugün akşam, çenemde yuvarlak bir güneş lekesi oluştuğunu fark ettim. Çenemin tam en yüksek yerinde, yayvan bir yuvarlak leke oluşmuş! Çıldırmak üzereyim! :mad:
güneş kremini gün içinde yenilemiyorsunuz sanırım :KK43: ve az sürüyorsunuzdur güneş kremi koruması yeterli de gelmiyor olabilir
o keseleme peelingleme işleri cilt bariyerini zayıflattığı için güneşle karşılaşan cilt böyle reaksiyon da verir
bir yerde hata olmasa o lekeler olmazdı :KK43:

leke için dermatologa gidip ona özel ürün tavsiyesi almanız konusunda gerçekten ısrarcıyım belki biraz korkutucu anlatıcam ama leke lekeyi çağırıyor resmen ve daha genişleyip koyulaşıp çoğalıyorlar geçen haftada aynı şeyi söylemiştim , lekem olsa mutlaka doktora gider bu lekem için ürün tavsiyesi istiyorum derdim mutlaka ...lekenizi görüp size uygun olanı vermesi lazım bu şart .

cosmed daha iyi kesinlikle...

keseleme peelingleme işleri
Yooo, ben bu işleri Nisan'dan beridir yapmıyorum.
leke için dermatologa gidip ona özel ürün tavsiyesi almanız konusunda gerçekten ısrarcıyım belki biraz korkutucu anlatıcam ama leke lekeyi çağırıyor resmen ve daha genişleyip koyulaşıp çoğalıyorlar geçen haftada aynı şeyi söylemiştim , lekem olsa mutlaka doktora gider bu lekem için ürün tavsiyesi istiyorum derdim mutlaka ...lekenizi görüp size uygun olanı vermesi lazım bu şart .
Geçen hafta dermatoloğa gittiğimi, onun bana neler söylediğini yazmıştım. Arkadaşım leke tedavisi (bıyık bölgesi ağda sonrası leke oluşmuş) görüyor, onunla birlikte gittim. Dediğim gibi, o bana marka önermedi sadece kaliteli bir güneş koruyucusu kullan ve sık sık tazele demişti. Arkadaşıma Bioderma önermişti, o onu kullanıyor. Ben de La Roche'u sordum, onayladı.

Leke tedavisi şart değil ama rahatsızsan kışın başlarız dedi. Fakat ben arkadaşıma uyguladıkları mezoterapi + PRP sürecini bildiğim için yanaşmadım o işe...

Dediğin gibi, ben gün içinde yenilemiyorum. Sanırım en büyük hatam bu... Sürekli PC başındayım, mavi ışık bile bunu yapmış olabilir.

Yooo, ben bu işleri Nisan'dan beridir yapmıyorum.

Geçen hafta dermatoloğa gittiğimi, onun bana neler söylediğini yazmıştım. Arkadaşım leke tedavisi (bıyık bölgesi ağda sonrası leke oluşmuş) görüyor, onunla birlikte gittim. Dediğim gibi, o bana marka önermedi sadece kaliteli bir güneş koruyucusu kullan ve sık sık tazele demişti. Arkadaşıma Bioderma önermişti, o onu kullanıyor. Ben de La Roche'u sordum, onayladı.

Leke tedavisi şart değil ama rahatsızsan kışın başlarız dedi. Fakat ben arkadaşıma uyguladıkları mezoterapi + PRP sürecini bildiğim için yanaşmadım o işe...

Dediğin gibi, ben gün içinde yenilemiyorum. Sanırım en büyük hatam bu... Sürekli PC başındayım, mavi ışık bile bunu yapmış olabilir.
4 saatde bir yenileyin mutlaka :KK43: hormonal bir ilaç alıyor musunuz o da leke yapabilir

4 saatde bir yenileyin mutlaka :KK43: hormonal bir ilaç alıyor musunuz o da leke yapabilir
Yenileyeceğim artık. İşe güce dalıyorum, bir de ben evden çalıştığım için yenilemesem de olur mantığı var sanırım. (Yanlış olduğunun farkındayım)
Hiçbir ilaç kullanmıyorum. Çok beyaz tenliyim ve cildim çok ince. Üniversitedeyken bile herkes yüzümün lekesizliğine, porselen gibi olmasına hasta olurdu. İnan 5 yıl öncesine kadar bembeyaz, pürüzsüz bir cildim vardı. Ne zaman ki o ilk tatilime gittim, işte orada oldu olanlar! Güneş kreminin önemini, sık sık yenilemek gerektiğini bilmiyordum. Denizle ve güneşle ilk tanışmam, o tatilde oldu zaten. O gün bu gündür iflah olmadı cildim. :KK43:

Öhöm öhöm öncelikle cildiyle çok uğraşmış yeri geldiğinde faydasını gördüğü gibi yeri geldiğinde cildine zarar vermiş biri olarak tecrübelerimi aktarıyorum. Benim cildimde çok kusur vardı. Çocukluğum hep 7/24 sokakta geçirip güneşin altında spor yapan biri olarak geçtiği için çenemde güneş lekeleri burun ve elmacıkta büyük gözeneklerim oluşmuştu. Sonrasında cilt beyazlatma ürünleri kullanmak gibi hatalar yaparak cilt tonum eşit olduğu halde eşitsizlik oluştu. Yanaklarım Allah var lekesiz pürüzsüzdü ama üst üste birbiriyle alakasız alkollü ürünler ile yanaklarımı da kaybettim :KK70: Yani renk eşitsizliği leke vs. ile. Sonra burun bandı kullanarak gözeneklerimi büyütmüşüm. Lekelerime ise yok madecassol bepanthol kakrıştır sür gibi bilgileri bulaştırdığım için daha da artırdım üstüne expigment krem ile üniversiteye bir hafta kala kahverengi lekelerimi kapkara hale getirdiğim için kendime ve eksik bilgi veren doktora sövmüştüm :KK70: Normalde sabırla ve kışın kullanınca güzel sonuç alan varmış ama ben yanlış kullandım. Sonra bıraktım hepsini. Hep doktora giderim bu arada ama yinede gratis tarzı yerlerden maske yüz temizleyicisi almıyorum her ne kadar doktorlarda işi ticarete dönüştürsede çok şükür cildime uygun temizleyici krem bulmuştum. Yaklaşık 10 senedir kullandığım ürünler Avene güneş kremi, Sebamed yüz temizleme jeli 1 kg alıyorum onu :) ve yves karma cilt krem. Onun dışında uzun bi süre bi şey kullanmayınca cilt kendine geldi. Kendi cildime öyle zarar verdim ki aptalca bana uygun olmayan ürünler kullanarak kılcal damar ortaya çıkmıştı normalde hiç yoktu ve tahris oldu yüzüm. Ama buhar tutma olayını seviyorum tabi ki cilde çok yakınlaştırmadan gerçekten sivilceme etkisi büyük. Buhardan sonra gözenekler açıldığı için daha güzel temizleniyor peeling ile sonra tonik ve krem derken sabaha sivilcelerim sönüyor. Birde yosun peeling yaptırdım Antalya'da okurken cildimi soymuştu komple ama tek seans oldu ikinciye gidemediğim için etkisini görmedim fakat zararsız ve araştırırken DECAAR marka olmasına mutlaka özen gösterin kalanı sahte. Yosun maskesi decaar yazın çıkar ben sevdim çünkü yazın yaptırdığım halde zararı olmamıştı. Son olarakta bu meşhur The Ordinary ürünleri var ya sürekli reklamını yapıyorlar bende o kırmızı peeling falan hiiç etki etmedi hem oahalı hem etkisiz eleman ama tabi ciltten cilte değişen şeyler. Ben tamamen güvenilir seanslık işlemleri etkili olduğunu düşünüyorum özellikle de lekeleri benim gibi derin olanlar için. Çok konuşmuşum :KK70:D
Expigmentin oluşturduğu lekeler geçti mi peki? Kararan bölgemi cok daha kötü hale getirdi geçmiyor bir türlü🤦🏻‍♀️

X