Cilt Bakımı Ürünleri yüzdeki egzama için krem önerilerini paylaşalım

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
E

EU1

Ziyaretçi
benim yüzümde egzama var.daha doğrusu doktor seboreid dermetit dedi.yağlı ciltlerde görülen egzamaya benzer bişey.zaman zaman oluo.kızarıyo kasınıo ve pul pul dökülüo.geçtiği zaman yüzüm çok güzel oluo hatta cildimi çok insan beğeniı.ama arada bi bu sorunu yaşıyorum.ne kullandıysam fayda görmedim.çok çaresizim.bana yardım edebilecek birileri varmı?

benım yuzumde 8yıldır var cok krem kullandım fayda etmedı kırpı etı yemek lazımmış ama nerde bulunur bılmıyorum

canım bende de kızarıklık cıktı ama egzama degıldı alerjıden kaynaklanmıs.ara ara kızarıklık cıkıyordu doktora gıttım ve prednol-a pomad verdı..gayet ıyı geldı sımdı cok sukur kalmadı..belkı sende doktoruna sorarak kullanabılırsın..

kuru ciltlerde mi görülüo bu benimde yüzümde soyulmalar olmaya başladı ya egzama yada sedef falansa ya kafamdaki sedeff yetio bana zaten offfffffffff

arkadaşım seboreid ekzemin hiçbir tedavisi yok.benim hem başımda hem yüzümde var ve losyon kullanıyorum.losyonun adı (m_furo) losyon yada (elocon) diye ikiside aynı sigortan varsa eğer ya sağlık ocağına git yazdır yazıyolar zaten yada cildiye doktoruna git.yoksa dahada çogalır biran önce önlemini al geçmiş olsun

Gecen aktarda "Sehriban Teyze Sabunblari" diye birkac sabun görmüstüm bi tanesi egzamaya karsiydi, bi deniyebilirsin...

bende de seboreid yıllardır geçmiyor.ben de buna benzer başlık açmıştım.ama anladım kiçare yok bu işte.herkes her şeyi kullanmış ben de dahil azayım sırayla roc,sebamed,loreal,royal,olay,biotherm,dove,nivea young,body shoptan aloea veralı bitki kremi bunlar ilk aklıma gelenler.şimdi döndüm maden suyuna ve acı badem kremine.

kaydirigubbakcemile5benimde yüzümde egzamalar vardı pul pul dökülüp kızarıklar oluyodu ama doktora gittim ve doktor bana hipokort ve ketoral diye 2 merhem verdi biri sabah biri akşam kullndım.çok da ii geldi.tabii kışın yine egzamlar oluşabiliyor.yine oluştuğunda kullanıyorum tekrar.hemen hemen 1 hafta içinde de cildim kendini toplamıştı....
bence doktora gitmekte fayda var.kaldıki ben doktora gittimde baya tahriş olmuştu cildim.artık yanmaya başlamıştı kızarıklardan....kozmetik ürünlerin bu konuda bir faydasınıda görmedim bu arda....
yazdığım merhemleri doktor tavsiye etmeden kullnmayın tabikii.sonuçta yan etkileri olabilir....
yani demek istediğim doktor size ii bir merhem tavsiye ederk sıkıntınıza çözüm bulabilir....geçmiş olsun....

kaydirigubbakcemile5benimde yüzümde egzamalar vardı pul pul dökülüp kızarıklar oluyodu ama doktora gittim ve doktor bana hipokort ve ketoral diye 2 merhem verdi biri sabah biri akşam kullndım.çok da ii geldi.tabii kışın yine egzamlar oluşabiliyor.yine oluştuğunda kullanıyorum tekrar.hemen hemen 1 hafta içinde de cildim kendini toplamıştı....
bence doktora gitmekte fayda var.kaldıki ben doktora gittimde baya tahriş olmuştu cildim.artık yanmaya başlamıştı kızarıklardan....kozmetik ürünlerin bu konuda bir faydasınıda görmedim bu arda....
yazdığım merhemleri doktor tavsiye etmeden kullnmayın tabikii.sonuçta yan etkileri olabilir....
yani demek istediğim doktor size ii bir merhem tavsiye ederk sıkıntınıza çözüm bulabilir....geçmiş olsun....

Arkadaşım bu yazdığın 2 krem de kortizonlu sakın onları sürünce güneşe çıkma,iz,leke kalır.Ben o yüzden elidel aldım.Aynı içerik ancak kortizonsuz ve yazdığın kremler oldukça ucuz zaten kortizonlu olduğundan elidel 80 ytl falan ancak devlet ödüyor reçeteye yazdırılabiliyor.

Arkadaşım bu yazdığın 2 krem de kortizonlu sakın onları sürünce güneşe çıkma,iz,leke kalır.Ben o yüzden elidel aldım.Aynı içerik ancak kortizonsuz ve yazdığın kremler oldukça ucuz zaten kortizonlu olduğundan elidel 80 ytl falan ancak devlet ödüyor reçeteye yazdırılabiliyor.

uyarın için teşekkürler.elidel de kullandım.ama çok ii bi sonuç alamamıştım....zaten daha çok kışın nüksediyor benim egzamalarım o nedenle güneşe çıkma durumu olmadı.zaten doktor uyarıyo şu kadar zaman kulln diye.ancak 1 haftada çözüm sağlamıştı egzamalrıma....cildimin hassasiyetinden dolayı bir sürü şey kullandım şimdiye kadar.tabi bunlar dr.tavsiyesiyle oldu.bazı dönemler sivilce merhemleri bazı dönemler egzama merhemleri...ama herkese tavsiyem merhemleri doktor tavsiyesiyle kullnması.yoksa arkadaş tavsiyesiyle kullanmanın riski tabiki çok büyük.özellikle hamile ve emziren bayanlar için....:eek:

dermotop krem çok iyi geliyor,sürüpte ii gelmedi diyeni duymadim..

doktorum banada hipokort vermişti 1 -2 kullanımdan sonra yüzüm eski haline gelmişti hemen etkisini gösteriyor.

seninle aynı şekilde yüzümde kimi zaman stresten kimi zaman makyaj ürünlerinden kimi zaman da mevsim değişikliklerine bağlı egzamam var. kızarıp o bölgeyi çatlatıyor ve pul pul hale geliyor. doktorun bana yazdığı dermatop diye turuncu ambalajlı bir merhem var. sadece gece yatarken kullanılıyor. 2 gece sürsem kızarıklık hemen geçiyor.
günlük nemlendirici olarak bepantol krem kullanıyorum. eczane ürünü ve su bazlı hafif bir nemlendirici. nivea arko ibi kozmetik ürünleri kullandığım zamanlar dokunabiliyor.

buyrunnnnnnnnn slm
bende 3 kıştır (nedense kışın oluyo):sm_confused::sm_confused: dudağımın kenarında çıkan egzamadan şikayetciydim,memorıal dermatoloğ bana Advantan 30mg verdi ve şuan hiç bieyim kalmadı :1rolleyes:....

1 yaşına yeni giren bebeğimin vücudunun değişik yerlerinde egzama var kızarıklık var kuruyor sonra tekrar çıkıyor ve kaşınıyor.Ne yapabilirim yardım lütfen?

arkadaşlar konuştuğunuz kremlerin hepsi kortizonlu egzamam yıllardır var cildim kuru hassas ve egzemaalı ben çözümü protopic 0.1 de buldum ssk karşılamıyordu 1.5 yıl önce aldım ben şimdi bilemem. gecene kadar kullanıosunuz sonra haftada 1 kere demişti dr ara ara yine çıkıo rüzgarda flan ama ole yoğun değil. kortizonlu kremler 30 lu yaşlardan sonra kılcal damarları çıkartıyor. çok zararlı.

benimde bi ara çıktı yüzümde ufak yuvarlaklar halinde ama günde sabah akşam Travogen krem kullandım 1 günde geçti hemencik öneririm ssk da karşılıyor

Arkadaşlar bende 3 yıldır cekiyorum gitmediğim doktor uygulamadigim sey kalmadi bilmiyorum bunu yazinca birinize yararim olcak mi ama paylasmakta fayda var . Yüzümde yanaklarim da hele kış doneminde o kadar cekiyordum ki bide dahada buyuyorlardi . Sahsen 20 yasindayim disari cikmaktanutaniyordum. Bide kaşıntıyla acı hissi de vardi. Ne ilaclar kullansam ise yaramadi bde kortizonlu ilac kullanmaktan tuylenme sorunuda yasadim . Sinirimden agliyordum ... sonra dua ettim bol bol en azindan geçmezse bile kontrol altina alabilcegim bir sey olsa die... sonra nasil aklima geldiyse uzun bardigin yarisini kaynar suyla doldurdum ve yuzume tuttum o buhari kışın hep yedirdim. Sabah azcik bi kirmizilik gorsem ve buhar tutsam aksama gecer oluyor. Köktem çözüm degil ama hem dogal hemde yararli ... hemen buhardan sonrada nemlendirici kremimi surerim . Ve disari her ciktigimda da nemlendiricisiz cikmam boylece yuzde 80 engellemis oldum . Tavsiye ederim..

Arkadaş lar konu açılalı uzun süre olmuş ama faydası olur diye yazıyorum.
Eczanelerde satılan moos gliserinli sabun var ınanın çok ıyı geliyor.İş arkadasımın yuzunde vardı tum yuzunde doktor verdi.Ama inanın pürüzsüz ve parlak bir cilt oldu.Arkadaşımız erkek ama biz bayanlar olarak hayran kaldık.Denemekte fayda var

benım yuzumde 8yıldır var cok krem kullandım fayda etmedı kırpı etı yemek lazımmış ama nerde bulunur bılmıyorum

yok artık! her duyduğunuza inanmayın ya...

kuru ciltlerde mi görülüo bu benimde yüzümde soyulmalar olmaya başladı ya egzama yada sedef falansa ya kafamdaki sedeff yetio bana zaten offfffffffff

sadece kuru ciltlerde değil yağlı ciltlerde de görülür...

kozmetik ürünler yerine dermokozmetik ve doktorun tavsiye ettiği ürünleri kullanın. burda birçok ilaç ismi verilmiş ama bu pek doğru değil, doktora gitmeden kullanmayın böyle şeyleri...

X