Deri ve Cilt Hastalıkları Yüzde yanma ve sıcaklık hissi, yüzde kızarma

Zeynepyni98

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2019
6
2
25
Selam Arkadaşlar,
yaklaşık 1 hafta dır yüzümde sürekli yanma hissi oluyor, arada hafif kızarıyor ve geçiyor. Bir eczaneye sorduğumda gül hastalığı olabilir dedi fakat cilt doktoru öyle bir teşhis koymadı. Daha çok sinirsel ve stres ile ilgili olduğunu söyledi. Ayrıca gül hastalığının orta yaşlarda veya doğuştan ortaya çıktığını söyledi, ben henüz 20 yaşındayım. İnternette ise yanlış kozmetik kullanıldığında sonradan da ortaya çıkma ihtimali olduğu yazıyor. Bunun için çok endişelendim. Yaklaşık 2 ay önce cilt bakımı yaptırmıştım, o zamandan beri cildimin daha çok hassaslaştığını farkettim, ancak aradan 2 ay geçtiği için bundan kaynaklanamaz dedi doktor. Ayrıca güneşe çıktığımda daha çok yanıyor, güneşe karşı hassasiyet oluştu.Başka bir nedeni olabilir mi herhangi bir bilginiz var mı ?

aynı şikayetler bende taa 17 yaşımdayken başlamıştı bir sürü kan testi ve alerji testine girmeme rağmen hiçbir sonuç alamaıştım.mutluykende yanıyodu stres altındaykende .. evet gül hastası olmasan bile bunun ön safhası gibi birşey yaşıyo olabilirsin..
bence cildini hassas cilt için uygun olan ürünlerle temizle. cilt bariyerini onaran kızarıklığını alan bir ürün kullan( ben coresatinin sarısını kullanıyorum ve çok memnunum) birde yaz kış güneş kremi kullan!! bu çok çok önemli. dilersen ben kullanmayı çok seviyorum ,birde termal su kullan yandığın an çıkar fıss fıss :)

X