Çorbalar Yuvalama Çorbası

Canım 10 yıl Gaziantep'te yaşadım arkadaşlarım hep Antepliydi bu tarz yuvalama yapanı hiç görmedim:)
Bence sizin orada bölge bölge değişiyor:)
Ayrıca biz ne de olsa has Antepli değiliz birebir tarif veremeyiz:)Ama nette sen dedikten sonra belki 10-12 tarif baktım senin dediğin gibisini bulamadım:)
Yani kimisi kararbiberi suyuna koymuş,kimisi hamuruna ama şart değil soğan ve yumurta tariflerde hiç görmedim:)
Una bulanmasının sebebi ilk yapanlar için bir öneri sadece yapışmaması için zaten çorba terbiyesine un konuyor köfte unlanınca tadında sıkıntı olmuyor:)Boyutuna gelince dedim ya Antepli olmayınca ancak bu kadar:)
Arkadaş ilk kez yaptı ve tadını bile bilmeden denemeden yaptı bence ilk olmasına rağmen yine de çok iyi görünüyor:)
Eksikleri var ama çok fazla değil :)
Hatta sen keşke bize detaylı bir tarif yapsan hepimiz faydalansak:)
Valla abla hep aynı kişiler yarışıyor bize sıra gelmiyor 🤷‍♂️🤷‍♂️
Biliyorum Antepte ifin o zaman et makinesinde iki üç defa çekildiğini de biliyorsunuzdur beden çünkü pirinç ile et özlemesi için

Biliyorum Antepte ifin o zaman et makinesinde iki üç defa çekildiğini de biliyorsunuzdur beden çünkü pirinç ile et özlemesi için
Sıra gelmiyor derken canım yarışma kontenjanı mi var ,🤔

Aaaa niye sıra gelmesin meydan burada gelene kapımız açık:)
Orası öyle canım ama ilk yapmış olacak o kadar:)

Aaaa niye sıra gelmesin meydan burada gelene kapımız açık:)
Orası öyle canım ama ilk yapmış olacak o kadar:)
Şöyle ki hep aynı kişiler girip yüksek puanlar alıyor sürekli ilk girenler hep dikkat ediyorum 3/5 puandan fazla almıyor öylede oldu ben arkadaşlarım hep takip ettim bu puanlardalar a ama bir grup o grup kendi içinde sürekli yüksek puan alıyor.
Sistem herkese açık ama bir çok Defa girişler engellenmeli bence

Şöyle ki hep aynı kişiler girip yüksek puanlar alıyor sürekli ilk girenler hep dikkat ediyorum 3/5 puandan fazla almıyor öylede oldu ben arkadaşlarım hep takip ettim bu puanlardalar a ama bir grup o grup kendi içinde sürekli yüksek puan alıyor.
Canım hepimizin ilk yarışmasında oyları düşük oluyor zamanla sunumda kendimizi gelistirdikce oylarimiz yükseliyor.Kendini gelistirmedikten sonra 100kere de katilsan sonuç değişmez.10 oy alıp sonuncu oldugum da oldu 200 oyla birinciligim de.Oyle bir yazmışsın ki kendi aramizda oy toplayıp birbirimizi birinci yapıyoruz gibi 20 yarışmaya katıldım nevresteden sadece bir kere oy aldım misal.
Girişler engellenmeli demişsin zaten 3 madalya sonrasi kazansanda hak ikinci olan yarışmacıya geçiyor.
Sonuçta bu görsel bir yarışma sen olsan hangisine oy verirsin:KK66:
IMG_20200521_094001.jpg
IMG_20200521_093945.jpg

Canım hepimizin ilk yarışmasında oyları düşük oluyor zamanla sunumda kendimizi gelistirdikce oylarimiz yükseliyor.Kendini gelistirmedikten sonra 100kere de katilsan sonuç değişmez.10 oy alıp sonuncu oldugum da oldu 200 oyla birinciligim de.Oyle bir yazmışsın ki kendi aramizda oy toplayıp birbirimizi birinci yapıyoruz gibi 20 yarışmaya katıldım nevresteden sadece bir kere oy aldım misal.
Girişler engellenmeli demişsin zaten 3 madalya sonrasi kazansanda hak ikinci olan yarışmacıya geçiyor.
Sonuçta bu görsel bir yarışma sen olsan hangisine oy verirsin:KK66:Eki Görüntüle 2638002 Eki Görüntüle 2638003
Aynen katılıyorum canım,yemeği tatma şansımız olmadığı için sunum çok daha önemli oluyor normal olarak.Ilk girdiği yarışmada birincilik alan üyeler de var,yani ben de arkadaş oyuyla birincilik alınacağına inanmıyorum. Eğer gerçekten emekli ve güzel sunumluysa her zaman iyi oy aliyor :)

Ben sana katılmıyorum canım:)
Şimdi şöyle düşün bir sınıf var ve sen öğrencisin:)
Sınıftaki herkes tembel sen çaba gösterip öne geçme isteğinde bulunur musun?Hayır Tabi ki:)
Peki sınıfında özellikle 10-12 kişi çok çalışkan ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar.Ne yaparsın bir noktadan sonra sende çaba göstermeye,onları geçmeye çalışırsın.Ne yazık ki çoğu kişide bu yok hemen diğerlerini suçlayıp kaçıyorlar.Zaten ben öne geçemem deniyor.Ayrıca yarışma sadece hediyeler için değildir şahsım adına söylüyorum.Çoğu arkadaş için söylüyorum kendilerini ne kadar geliştirdiler.
Yarışmada tadına bakılmıyor .O sebeple çoğunluk görsele bakıyorlar.Dışarıdan belki öyle görünebilir.ama inan ben herkesle aynı şekilde ilgileniyorum önerilerde bulunuyorum.Ama kimisinin umrunda değil.Resim bulanık,uzak ,karanlık diğeri tam tersi oluyor tabi ki diğeri oy alıyor.
Bak sana bir örnek vereyim Elalis Pınar Labne sofrasında kullanmak için yere koyduğu o tahtayı sadece yarışma için boyadı:)Bunun gibi bir sürü örnek var:)Bunlar çabadır çaba gösteren herkes elbet birgün ekmeğini yiyecek:)
Ayrıca zaten öyle bir kuralımız var. 3 defa kazanan bir süre yarışmalardan ödül vs alamıyor:)

Ben sana katılmıyorum canım:)
Şimdi şöyle düşün bir sınıf var ve sen öğrencisin:)
Sınıftaki herkes tembel sen çaba gösterip öne geçme isteğinde bulunur musun?Hayır Tabi ki:)
Peki sınıfında özellikle 10-12 kişi çok çalışkan ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar.Ne yaparsın bir noktadan sonra sende çaba göstermeye,onları geçmeye çalışırsın.Ne yazık ki çoğu kişide bu yok hemen diğerlerini suçlayıp kaçıyorlar.Zaten ben öne geçemem deniyor.Ayrıca yarışma sadece hediyeler için değildir şahsım adına söylüyorum.Çoğu arkadaş için söylüyorum kendilerini ne kadar geliştirdiler.
Yarışmada tadına bakılmıyor .O sebeple çoğunluk görsele bakıyorlar.Dışarıdan belki öyle görünebilir.ama inan ben herkesle aynı şekilde ilgileniyorum önerilerde bulunuyorum.Ama kimisinin umrunda değil.Resim bulanık,uzak ,karanlık diğeri tam tersi oluyor tabi ki diğeri oy alıyor.
Bak sana bir örnek vereyim Elalis Pınar Labne sofrasında kullanmak için yere koyduğu o tahtayı sadece yarışma için boyadı:)Bunun gibi bir sürü örnek var:)Bunlar çabadır çaba gösteren herkes elbet birgün ekmeğini yiyecek:)
Ayrıca zaten öyle bir kuralımız var. 3 defa kazanan bir süre yarışmalardan ödül vs alamıyor:)
tabi herkes fikrin söylemekte özgür ama ne hoş fikirler var ne hoş tarifler görüyorum ama yine buaralardaki mudavimler kazanıyor.
sınırlandırma getirilmesi şart en adil şekilde yarışma bu şekilde olur.

tabi herkes fikrin söylemekte özgür ama ne hoş fikirler var ne hoş tarifler görüyorum ama yine buaralardaki mudavimler kazanıyor.
Birincisi ilk mesajindan beri ılımlı olmaya çalışıyorum hala her mesajinda haksızlık yaptığımızı grup kurduğumuzu ima ediyorsun hepimiz ne kazaniyorsak emegimizle kazanıyoruz,adalet derken? oylayan tüm klüp sadece yemek bölümü oy kullanmıyor
İkincisi neden bu kadar takıldın bu konuya, çorbanın yapimindan konu nasıl buraya geldi, üstelik yakın zamanda yapılmıştı bu çorba seni orda hiç görmedik bu kadar iyi yapiyorsan seni de sahada görmek isteriz
Üçüncüsü benim konuma yazıyorsun,yazdıklarımı kaale bile alıp cevap vermiyorsun konumu daha fazla sabote etmeni istemiyorum artik yazma lütfen
Yarışmanın genel yürüyüşüyle ilgili kafanda kurduğun teorileri site yöneticisi ya da bölüm yöneticisi ile özelden ya da yarışma sayfasindan tartisabilirsin burasi yeri değil:KK66:

Benim yaptiklarim da dahil olmak üzere yeterince iyi olan her tarif hak ettiğini aliyor. Ben kendi yaptıklarımı ve gerçekten yetenekli arkadaşlarımın yaptıklarını görünce tabii ki sonucu tahmin ediyorum. Haksiz olan bir durum asla yok,adaletsiz bir durum burda asla olmaz.

bana göre ne hoş tariflerim oy almadı bir bilsen :KK70:
nevoş çok güzel örnek vermiş,son pınar labne sofra yarışmasında palet boyadım.sırf sunum için :)
bodrumdan 3.kata taşıdım,boya aldım,zımparaladım,boyadım.gittim tabağıma uygun peçete aradım buldum.masada hoşluk olsun diye alerji krizime rağmen papatya topladım.o kediyi oraya yatırabilmek için yarım saat yalvardım:)
yemekleri akşamdan yapıp kimseye dokundurmadan muhafaza etmek en zoruydu :)
güneş kaçmasın diye öğle vakti sofrayı üst kata kurdum sonra hepsini indirip boşaltıp yıkayıp akşam tekrar kurdum.senin mantığınla birinci ben olmalıydım ama ortalarda kaldım.eminim birinciden sonuncuya tüm arkadaşlarımız yazsa benzer şeyleri anlatacaklardır.hemen sonrasında çorbalara katıldım ve sağlıklı olduğum sürece de hepsine katılmayı düşünüyorum :)
haa dersen ki ödül için mi,eşim şarküteri ve manav işi yapıyor, pınar ürünlerinin hepsini satıyor yani :)
ben yarışmaya eğlenmek için,arkadaşlarımla keyifli sohbetler etmek için ve Nevreste Nevreste yi çok sevdiğim için katılıyorum ❤

X