Yurt dışında balayı

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.735
18.135
Gönül ister ki herkes kişiye özel balayı programlarından faydalansa ve yurt dışında öyle balayına gitse. Ama bazı ekonomik sıkıntılardan ötürü bu her zaman mümkün olmuyor. Balayına turla gitmeyi tercih eden insanlar olabiliyor. Genelde yurt dışı tatli düşünürken baktığım yerlerin birinde fırsat tatilleri gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Artılarını eksilerini yazdım. Birine bir faydası olur belki:

Şurda bir takım fırsatlar gördüm:
http://www.n11.com/yurtdisi-turlari?ogt=Fırsat+Turları

Güzel olanlarından benim seçtiklerim:

1.http://urun.n11.com/prag-budapeste-...n-onur-hava-yollari-P89524083?rf=travelSearch

Burda iki kişinin 7 gecelik tatili 1664 lira. Oldukça hesaplı. Extra turlar dahil değil ama ben dahil satan bir tek Duru Turizmde görmüştüm o da fiyatları ona göre belirliyordu. Tek negatif yönü Kasım ayında olması ve bu ay baya soğuk geçebilir orta avrupada. Ama diğer tur şirketlerinin kasım fiyatları da gene bunun kat kat üstünde.
Nispeten daha sıcak havalar için şu tura bakılabilir:
http://urun.n11.com/prag-budapeste-...ur-hava-yollari-ile-P94060676?rf=travelSearch
Bu da 2164

2. Benim en sevdiğim ülke olan Tayland için de bir fırsat var:
http://urun.n11.com/vizesiz-turlar/...attaya-turu-7-gece-P115664892?rf=travelSearch

Burda 2 kişi toplam fiyatı 5185. Ve oldukça iyi bir fiyat. Tek sıkıntı Mahan Havayolları ile uçuş ve ben bu havayolu ile hiç uçmadım garanti veremiyorum. Ve şöyle bir uyarı duymuştum Tahran aktarmasında kadın yolcuların hafif bir şekilde başlarını örtmeleri bekleniyor diye. Şahsen ben açığım ama yapabilirim. Sonuçta Taylandda tapınakları gezerken de oranın kurallarına göre giyiniyorum.

Bangkok Pattaya ve singapur yapmak isterseniz:
http://urun.n11.com/vizesiz-turlar/...pur-turlari-8-gece-P115664354?rf=travelSearch
Tabi fiyat 7bin küsür oluyor.

Hongkok Bangkok Singapur derseniz
http://urun.n11.com/vizesiz-turlar/...ngapur-turu-9-gece-P115665733?rf=travelSearch
Tabi fiyat 9bin oluyor.

Ama gene de bu fiyatlar oldukça uygun. 7 bin ve 9 bin olan turlarda uçuş THY ve Singapur havayolları ile ve oldukça başarılı havayolları. Hatta Singapur havayoları benim uçtuğum en iyi havayolu.

Bunun dışında pek çok tur var hepsini inceleme şansım olmadı. İncelemeden eksisini artısını görmeden de tavsiye etmek istemiyorum ama bir bakın derim.

bizde yurtdışında balayı düşünüyoruz düğünümüz nisan başı oldğu için deniz kenarı bi yer aramaktan vazgeçtik. ama uzun yaklaşık 10 saat civarı uçak yolculuklarından çekindiğim için daha kısa mesafeli yurtdışı turunda karar kıldık.
önerisi olan var mı?

bizde yurtdışında balayı düşünüyoruz düğünümüz nisan başı oldğu için deniz kenarı bi yer aramaktan vazgeçtik. ama uzun yaklaşık 10 saat civarı uçak yolculuklarından çekindiğim için daha kısa mesafeli yurtdışı turunda karar kıldık.
önerisi olan var mı?
vizeyle ugrasirim derseniz misir,dubai 12 ay yaz, ugrasamam derseniz fas,balkanlarin cogu ama ben 10saati ceker yine de uzak doguyu giderim,gittim yine giderim hep giderim muhtesem

Fransa Nice ve çevresi çok güzel. Daha ucuz bir yer istiyorsan Prag veya budapeşte şehir olarak çok uygun. Turlara para vermeyin. kendiniz çok daha uyguna ayarlarsınız.

konu için teşekkürler. biz martta evlenecektik fakat maalesef olmadı. inşallah eylül ekim gibi evleneceğiz ve maddi gücümüz oranında biz de yurt dışında (aslında bence japonya taraflarında :p) balayı yapmak istiyoruz. mevsim biraz daha uygun olsa bence yunan adaları da keyifli olurdu.

Slm canınınfıstığı.
.Ben bu tür turlarla haşir neşir biri olarak n11 gibi farklı sitelerden almayın turu.Tur acentalarının kendisinden alın bence..Diğer türlü sorun yaşayabilirsiniz.Ets jolly yurtdışı için iyidir.Ekstralara fazla gitmezsiniz bazı yerleri önceden öğrenip birazcık dille bile elinizde hqritayla kendiniz gezebilirsiniz. Extralardan bazılarını.

Bence önce avrupadan başlayınOrta avrupa tırunu öncelikle tavsiye ederim hem fiyatı daha uygun Orası olursa bana ulaş hangi extra gerekli -değil yardımcı olurum.(Ben gittim hayran kaldım)

Mayıs ayı ve haziran başı ideal bence.Bir de eylül sonu ekim ve kasım başı.Kasım başı fiyat performans için en uygunu.

Geçen yıl benelüx kasım başında etse de 350 euroydu sanırım.Bilemedin 400euro .jolly normalde daha ucuz aöa ekstraları daha pahalı aynıya geliyor

Extralara fazla gidilmeyecekse jolly tercihimdir..Arkadaş parayı kıyamadı sonradan .Kocamla giderim dedi ;aday yok daha. Bu yıl mayısta 450euro.. Vize past.ücreti de var biliyorsundur
Uzakdoğu pahalı ya avrupa bittikten sonra sıradaki olabilir ama.

BaŞka firmayla gidip memnun kalan?

Son düzenleme:
Ay nerdeyse bir yıl olmuş konıyu açalı.Gittin mi bı tatile?Nereye nekadara?
Ben de mayısta benelüxe gitmek için birini arıyorum.Kimsenin merağı yok yaa:mad:

Bu ara gidecem lafı etmemişsin tavsiye niteliğinde yazmışsın değil mi? .Üstten okumuştum pardon:)

Son düzenleme:
Ay nerdeyse bir yıl olmuş konıyu açalı.Gittin mi bı tatile?Nereye nekadara?
Ben de mayısta benelüxe gitmek için birini arıyorum.Kimsenin merağı yok yaa:mad:

Bu ara gidecem lafı etmemişsin tavsiye niteliğinde yazmışsın değil mi? .Üstten okumuştum pardon:)

Canım bu turlardan birine gitmedim ama başla turlara katılmıştım. Umarım sen de çok keyif alırsın katıldığın turdan.

Slm canınınfıstığı.
.Ben bu tür turlarla haşir neşir biri olarak n11 gibi farklı sitelerden almayın turu.Tur acentalarının kendisinden alın bence..Diğer türlü sorun yaşayabilirsiniz.Ets jolly yurtdışı için iyidir.Ekstralara fazla gitmezsiniz bazı yerleri önceden öğrenip birazcık dille bile elinizde hqritayla kendiniz gezebilirsiniz. Extralardan bazılarını.

Bence önce avrupadan başlayınOrta avrupa tırunu öncelikle tavsiye ederim hem fiyatı daha uygun Orası olursa bana ulaş hangi extra gerekli -değil yardımcı olurum.(Ben gittim hayran kaldım)

Mayıs ayı ve haziran başı ideal bence.Bir de eylül sonu ekim ve kasım başı.Kasım başı fiyat performans için en uygunu.

Geçen yıl benelüx kasım başında etse de 350 euroydu sanırım.Bilemedin 400euro .jolly normalde daha ucuz aöa ekstraları daha pahalı aynıya geliyor

Extralara fazla gidilmeyecekse jolly tercihimdir..Arkadaş parayı kıyamadı sonradan .Kocamla giderim dedi ;aday yok daha. Bu yıl mayısta 450euro.. Vize past.ücreti de var biliyorsundur

BaŞka firmayla gidip memnun kalan?

Ben balayından sonraki ilk yurt dışı tatilimi jolly ile yapmıştım ve bir esprisini görmedim açıkçası. Çok da gereksiz pahalıydı. n11den iki kere tur aldım. İkisinde de bir sıkıntı yaşamadım. Hatta italya turunda bilinen başka bir turun ekibi ile birleşmiştik. Aynı yerleri aynı rehberle gezip aynı otelde kaldık. Farklı tur olduğunu en son memnuniyet anketi dağıttıklarında öğrendim ki büyük ihtimal bizden en az 100 euro daha fazla vermişlerdi. Bir ara fırsat sitelerinde dolandırıcı bir tur vardı. Turu bin lira diye satıp dip notlarda ayrıca kendilerine 250 euro verileceğini söylüyorlardı. Nitelikli dolandırıcılık bu bence. Ama n11 doğuş grubunun bildiğim kadarı ile. Yine onların olan bir siteden tayland turu almıştım ben. Bonubondu site ve bir alana bir bedava vardı. 2800 liraya iki kişi 7 gün tayland turu yapmıştık. Ha sorun yaşayan yok mudur? Kesinlikle vardır. Ama açın sikayetvar'ı jollyden etsden de bir sürü sorun yaşayan vardır.
Ama en güzeli kendin ayarlamak. Gideceğin tarih belli ise biletleri önceden alıyorsun ve turların şehir dışındaki 3* otelleri yerine daha merkezi otelleri seçebiliyorsun. Daha da hesaplı oluyor. Ben n11den tur aldığımda vize ücretini de n11 karşılıyordu, onun için almıştım aslında.

Eğer emirates ve qatar havayollarının indirimlerini takip edersen uzakdoğu avrupayla kafa kafaya olabiliyor. Avrupada en ucuz yemek 10 euro. Onlar için 10 lira gibi bir şey ama bizim için 40 lira. Taylandda ise çok hesaplı yemekler yiyebiliyorsun. Çok hesaplı oteller de var.

konu için teşekkürler. biz martta evlenecektik fakat maalesef olmadı. inşallah eylül ekim gibi evleneceğiz ve maddi gücümüz oranında biz de yurt dışında (aslında bence japonya taraflarında :p) balayı yapmak istiyoruz. mevsim biraz daha uygun olsa bence yunan adaları da keyifli olurdu.

Japonya çok iyi olurdu. Düğün tarihiniz belli olduğunda indirimli uçak biletlerine falan bakalım. Gene de tarihi belirlemeye bakın. Ne kadar öncesinden ayarlanırsa o kadar ucuz oluyor.

Eğer emirates ve qatar havayollarının indirimlerini takip edersen uzakdoğu avrupayla kafa kafaya olabiliyor. Avrupada en ucuz yemek 10 euro. Onlar için 10 lira gibi bir şey ama bizim için 40 lira. Taylandda ise çok hesaplı yemekler yiyebiliyorsun. Çok hesaplı oteller de var.
Tur harici gidemem ama ben.TURla bike gidecek arkadaş bulamıyorum.Yanıma arkadaş verseler vermiyor yurtdışı turunda malesef..Herzamanki lafım para var insan yok:KK43:

Ben balayından sonraki ilk yurt dışı tatilimi jolly ile yapmıştım ve bir esprisini görmedim açıkçası. Çok da gereksiz pahalıydı. n11den iki kere tur aldım. İkisinde de bir sıkıntı yaşamadım. Hatta italya turunda bilinen başka bir turun ekibi ile birleşmiştik. Aynı yerleri aynı rehberle gezip aynı otelde kaldık. Farklı tur olduğunu en son memnuniyet anketi dağıttıklarında öğrendim ki büyük ihtimal bizden en az 100 euro daha fazla vermişlerdi. Bir ara fırsat sitelerinde dolandırıcı bir tur vardı. Turu bin lira diye satıp dip notlarda ayrıca kendilerine 250 euro verileceğini söylüyorlardı. Nitelikli dolandırıcılık bu bence. Ama n11 doğuş grubunun bildiğim kadarı ile. Yine onların olan bir siteden tayland turu almıştım ben. Bonubondu site ve bir alana bir bedava vardı. 2800 liraya iki kişi 7 gün tayland turu yapmıştık. Ha sorun yaşayan yok mudur? Kesinlikle vardır. Ama açın sikayetvar'ı jollyden etsden de bir sürü sorun yaşayan vardır.
Ama en güzeli kendin ayarlamak. Gideceğin tarih belli ise biletleri önceden alıyorsun ve turların şehir dışındaki 3* otelleri yerine daha merkezi otelleri seçebiliyorsun. Daha da hesaplı oluyor. Ben n11den tur aldığımda vize ücretini de n11 karşılıyordu, onun için almıştım aslında.
N11den bakayım alşırı ucuz olursa alırım hem arkadaş ikna etmeye iyi olur.Madem denedin sen.Hepsi aynı kalitede olur depil mi?N11den nerelere gittin.?Benelüxe gittin mi?Bütün fırsatları ve bilgileri söyle lütfen bana.

Biz balayımızı Dominiklerde yaptık. Belki fikirler edinebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X