Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama kanaması yaşayan ve hamile kalan-kalamayan!!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım elbette kalınabilir. Ben kürtaj olmama rağmen umudumu kaybetmedim. Zaten doktor da hamile kalmanda bir engel yok dedi. Aksine kürtaj ya da düşük sonrası vücut gebeliğe hazır olduğu için hamile kalmak daha kolay oluyormuş. llk kayıp diye üzülme, özellikle kimyasal gebelik pek çok kadının başına gelirmiş. Kimbilir belki farkına varmadan benim de gelmiştir. Adetle atıldığı için pek anlaşılmazmış. Ama yurt dışında son zamanlarda yapılan tıp araştırmaları düşükten hemen sonraki 6 ay içinde hamile kalan kadınların daha sağlıklı bebekler doğurduklarını saptamış. Eskiden doktorlar kürtaj sonrası 6 ay falan korunun derlermiş. Çünkü önceden kürtaj yöntemleri de bu kadar gelişmiş değildi, kürekle rahme zarar verme olasılıkları daha fazlaymış vs.Şimdi daha gelişmiş yöntemler var ve düşük sonrası araştırmalar artıkça bu araştırmaları takip eden doktorlar düşükten sonra artık daha kısa korunma süreleri veriyor.

Şunu unutma, vücudun bir kez hamile kaldıktan sonra yeniden kalabilir. Vucudumuzun işleyişine güvenmeliyiz bence. Tamam düşük de yaptık ama gebelik öyle kompleks bir süreç ki herhangi bir aşamada oluşacak en ufak bir aksaklık gebeliği sonlandırabilir. Kader kısmet.
ne kadar güzel yazmışsın umut oldun bi anda bana cok teşekkür ederim. gerçekten zor bi süreçmiş. allah herkese hayırlı bebekler nasip etsin

ne kadar güzel yazmışsın umut oldun bi anda bana cok teşekkür ederim. gerçekten zor bi süreçmiş. allah herkese hayırlı bebekler nasip etsin
arkadaşlar yine ben artık delirmek üzereyim nolur benzer şeyler yasayan tanıdığınız varsa sorar mısınız beni yöblendirir misiniz? cumartesi bchg 59 cıktı pazartesi bhcg 70 cıktı doktor kimyasal gebelik dedi bugün 124 cıktı. kimyasalda nereye kadar yükselip sonra düşer?

arkadaşlar yine ben artık delirmek üzereyim nolur benzer şeyler yasayan tanıdığınız varsa sorar mısınız beni yöblendirir misiniz? cumartesi bchg 59 cıktı pazartesi bhcg 70 cıktı doktor kimyasal gebelik dedi bugün 124 cıktı. kimyasalda nereye kadar yükselip sonra düşer?
Tatlim baska bi hastaneye git kan ver benim bildigim yukselmez

Tatlim baska bi hastaneye git kan ver benim bildigim yukselmez
bugün doktora gittim ultrasonla bakıldı rahim duvarı kalın değil ince dedi. gebelik ortamı yok dedi. takibe alalım dedi. dış gebelik ihtimaline karşı. yarın da yine kan vercem yümseliyo mı bakıcak. yükselme varsa sanıyorum iğne ile sonlandırıcak cunku rahim iç duvarı gebelik belirtisi göstermiyormuş

bugün doktora gittim ultrasonla bakıldı rahim duvarı kalın değil ince dedi. gebelik ortamı yok dedi. takibe alalım dedi. dış gebelik ihtimaline karşı. yarın da yine kan vercem yümseliyo mı bakıcak. yükselme varsa sanıyorum iğne ile sonlandırıcak cunku rahim iç duvarı gebelik belirtisi göstermiyormuş
Cok uzuldum cnm ya hayirlisi olsun bundada vardir bi hayir ins rabbim tekrar nasip eder kucuk oldugu icin kese gozukmuyosa olamazmi

bilmiyorum ki ama normalde rahim duvarı kalın olmalıydı dedi doktor ince olunca pek ümitli konuşmadı ama allahtan ümit kesilmez tabii
Bence sen yarin kan ver yukselme varsa baska bi doktora daha git dis gebeligide internetten bi arastir derim baska biride onaylasin benim kardesim bi doktor yuzunde uc aylikken oldu o yuzden cok guvenmiyorum her doktora

Cok uzuldum cnm ya hayirlisi olsun bundada vardir bi hayir ins rabbim tekrar nasip eder kucuk oldugu icin kese gozukmuyosa olamazmi
Tatlim demin bi arkadasin msjini okudun biz kese gormeyince dis gebelikten supheleniriz demis doktor ona hamileliginde baska yerlere de git oyle karar ver bence

Benimde şuan pembe renkli bi kanamam var ama adetime 2 gün var şuan. Adetim normalde çok sancılı geçerdi ama şuan hiç ağrım yok ve göğüslerim çok hasas bulantımda var çok kafam karıştı

Evet canım asıl o lekeler geldiği zaman değerlendirilmesi gereken günlermiş. Sen polikistik over için hiç soğan kürü denedin mi? İbrahim saraçoğlu videolarını izle doktorlar hap veriyor ama o adetleri getirmek için polikistik için faydası olmuyor soğan kürü asıl faydalı olan diyor.

SOğan kürü denemedim. Dr diaformin yani şeker hapı verdi.3 ay kullan bence gebe kalırsın dedi. ! ay oldu şuan gene lekelenmem oldu. 2 aydır adet olmuyorum. Testler negatif.

Canım adetlerin düzensizse gebelik için yumurtlama günlerinin kaçırmaman önemli. Ovulasyon testleriyle takip etmeni öneririm. Kahverengi lekelenme ovulsyonla ilgili olabilir de olmayabilir de. Genelde ovulasyon zamanı kahverengiden ziyade açık pembe yumurta akı kıvamıyla karışık çok hafif bir kanama olur. Lekelenmeler bazen kist veya hormonal kaynaklı da olabiliyor. Lekelenmeler için doktora git derim çünkü bir ara bende de olmuştu ve o ay biraz prolaktin hormonum yükselmişti. Yumurtlama kanaması biraz farklı oluyor ama emin olmak istityorsan ovulasyon testlerini özellikle lekelenme günleri yap bakalım, pozitif çıkarsa ovulasyon kaynaklı olması daha muhtemel.

Doktora gitmiştim ama düzensizlik ve pko için. Lekelenme için gitmemiştim. Sanki adet olucam ama olamıyorum gibi geliyor bana. Sökülmüyor gibi. Ovulasyon testlerini alıp deneyeceğim. Şuan gene var. Ne olduğu belli değil. Günümde yok ki geçsin kafam karmakarışık.Teşekkürler canım.

SOğan kürü denemedim. Dr diaformin yani şeker hapı verdi.3 ay kullan bence gebe kalırsın dedi. ! ay oldu şuan gene lekelenmem oldu. 2 aydır adet olmuyorum. Testler negatif.

Doktora gitmiştim ama düzensizlik ve pko için. Lekelenme için gitmemiştim. Sanki adet olucam ama olamıyorum gibi geliyor bana. Sökülmüyor gibi. Ovulasyon testlerini alıp deneyeceğim. Şuan gene var. Ne olduğu belli değil. Günümde yok ki geçsin kafam karmakarışık.Teşekkürler canım.
asasi asasi Esrdbkkk Esrdbkkk 1 1melegimolsun arkadaşlar sonunda durumum netleşti. kimyasal gebelik. bhcg düşmeye başladı ve dün itibariyle yoğun regl başladı böylece de sessiz düşük denilen şey gerçekleşti ve maalesef kaybettim. Ama genelde bunun arkasından daha sağlıklı sekilde ve hızlı tutar diyorlar. bakalım artık. kısmet.

asasi asasi Esrdbkkk Esrdbkkk 1 1melegimolsun arkadaşlar sonunda durumum netleşti. kimyasal gebelik. bhcg düşmeye başladı ve dün itibariyle yoğun regl başladı böylece de sessiz düşük denilen şey gerçekleşti ve maalesef kaybettim. Ama genelde bunun arkasından daha sağlıklı sekilde ve hızlı tutar diyorlar. bakalım artık. kısmet.

Çok geçmiş olsun canım. Önümüzde ki aylarda hayırlı ve güzel haberlerle gel inşallah:KK200:

Geçmiş olsun canım inşallah bundan sonra sağlıklı bebeğin olur :dua:

Geçmiş olsun canım. Değerlerin başta biraz tutarsız olması maalesef dusukle sonuclaniyor. Benim gebeliğimde de düşük değerlerle başlamıştı. Gerçi 2 günde bir düzenli 2.5 kat artiş olmuştu ama yine de 7. Haftada bebeğimi kaybettim. Yani ilk baştaki değerler gebeligin seyri hakkında bir ipucu oluyor bizimkiler sağlıksız gebelikmis demek ki ki kaybettik. Ben de umutluyum vücut gebelige hazirken daha kolay oluyormuş hamile kalmak. Umuyorum en kısa sürede yeniden hamile kalır ve sağlıklı gebelikler yaşarız bu sefer.

Canım bu arada ovulasyon testlerini şiddetle tavsiye ediyorum çok ise yarıyor. Ancak bu ay beta hcg sifurlanmadiysa dikkat et sahte pozitif verebilirler. Ben kürtaj olalı 14 gun oldu hala ovulasyon testlerinde 2.cizgi koyu çıkıyor bayağı. Beta hcg hormonu gibi algılıyor test. O yüzden ateş yöntemiye de takip etmeni oneririm

Canım bu arada ovulasyon testlerini şiddetle tavsiye ediyorum çok ise yarıyor. Ancak bu ay beta hcg sifurlanmadiysa dikkat et sahte pozitif verebilirler. Ben kürtaj olalı 14 gun oldu hala ovulasyon testlerinde 2.cizgi koyu çıkıyor bayağı. Beta hcg hormonu gibi algılıyor test. O yüzden ateş yöntemiye de takip etmeni oneririm
Esrdbkkk Esrdbkkk 1 1melegimolsun asasi asasi
arkadaşlar durumumu hatırlarsınız! ctesi yoğun kanamayla kimyasal gebelik sonlandı cunku değerim 124 ten 111e düşmüştü. bu aksam sıfırlandı mı diye baktırdım ve değerim 956 cıktı. bu nasıl olabilir? doktor hemen yarın bakalım dedi. gideceğim. böyle bişey duydunuz mu hiç? değer düşüp tekrar cıkar mı üstelik yoğun bir kanama olmasına rağmen.

arkadaşlar durumumu hatırlarsınız! ctesi yoğun kanamayla kimyasal gebelik sonlandı cunku değerim 124 ten 111e düşmüştü. bu aksam sıfırlandı mı diye baktırdım ve değerim 956 cıktı. bu nasıl olabilir? doktor hemen yarın bakalım dedi. gideceğim. böyle bişey duydunuz mu hiç? değer düşüp tekrar cıkar mı üstelik yoğun bir kanama olmasına rağmen.
Canım evet hatırlıyorum. Ben de ilk kez duydum ama inşallah Rabbimin bir mucizesidir ve güzel haberlerle gelirsin yarın. Kadın doğum alanında doktorlar bile öyle şeylerle karşılaşıyormus ki. Doktor anlatmıştı bir hastası 8 aylık hamileyken tam kontrolde büyük parçalarla birlikte birden kanama yaşamış. Hepsi paniklemes tabi bebek gitti diye düşünmüşler. Doktor bir bakmış bebek iyi ve kadın tam 9 ay 10 gun sonra bebeğini doğurmuş sağlıkla. Demem o ki, bazen küçücük bir kanama lekelemme düşük belirtisi olabiliyor, bazen çok yoğun kanama yaşayıp bebeklerini doguranlar da olabiliyor. Eğer hamileysen hala kanamam oldu diye kendini yıpratma. Hamile değilsen de üzülme zaten olursa bonus olacak bu ay senin için. Inşallah hayırlısı olsun.

Merhaba arkadaşlar.Bende ilk defa yumurtlama kanamasi yaşadim.1 ekimde adet oldum.15 ekimde hiç ağrim olmadan önce çok koyu sonrada normal kirmizi şekilde adete benzer kanamam oldu.3 gûnü doktora gittim.Bir sorun olmadiğini yumurtlama kanamasi olduğunu söyledi.Normal adet tarihinde adet olacagimi hormon testi yapacağini söyledi.25 inde olmam gerekiyodu hala olmadim.siddetli bel ve baş ağrim var.sizce bekliyeyimmi bir iki gün daga sonrami test yapayim.kusurabakmayin uzun oldu:110:

Canım hatırladım seni çok farklı ya inşallah bir mucize olur annesine sıkı sıkıya bağlanır. Ne oldu gittin mi doktora?

Merhaba arkadaşlar.Bende ilk defa yumurtlama kanamasi yaşadim.1 ekimde adet oldum.15 ekimde hiç ağrim olmadan önce çok koyu sonrada normal kirmizi şekilde adete benzer kanamam oldu.3 gûnü doktora gittim.Bir sorun olmadiğini yumurtlama kanamasi olduğunu söyledi.Normal adet tarihinde adet olacagimi hormon testi yapacağini söyledi.25 inde olmam gerekiyodu hala olmadim.siddetli bel ve baş ağrim var.sizce bekliyeyimmi bir iki gün daga sonrami test yapayim.kusurabakmayin uzun oldu:110:
Bence test yapın inşallah olumlu olur

X