YULAF EZMESİ NASIL YENMELİ??

Mehtoskuzu

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
258
343
25
Yulaf ezmesiyle yenş tanışmış biri olarak farklı tarifler denemek istiyorum varmı bilginiz? Böyle değişik kurabiyeler falan ne bileyimmm🙃😊😊

Ben de daha yeni tanıştım kendisiyle bebeğime mamalar yapabilmek için insallah anlaşabiliriz acsvshvs

Ben diyetim için tüketiyorum her gün ama klasik süt ile karıştırıp üzerine muz, fıstık ezmesi ve hindistan cevizi serpiyorum. Hatta bir ara ballı granola yapmıştım o da çok güzel olmuştu tamamen organik ve sağlıklı

Yulaf ezmesiyle yenş tanışmış biri olarak farklı tarifler denemek istiyorum varmı bilginiz? Böyle değişik kurabiyeler falan ne bileyimmm🙃😊😊
Ben de 2 aydır kullanıyorum Yulaf lapasini sevmedim Ama yulaflı tosta bayıldım
TARIFI :kk77:
3 kaşık yulaf ezmesi
1 kaşık yoğurt
1yumurta az tuz
Istediğin baharatlar
Karistir 5- 10 dk beklet
Yağlı kağıt serilmiş tost makinesinde kızart Arasına kasar domates koy
Misss:KK66:

Ben de 2 aydır kullanıyorum Yulaf lapasini sevmedim Ama yulaflı tosta bayıldım
TARIFI :kk77:
3 kaşık yulaf ezmesi
1 kaşık yoğurt
1yumurta az tuz
Istediğin baharatlar
Karistir 5- 10 dk beklet
Yağlı kağıt serilmiş tost makinesinde kızart Arasına kasar domates koy
Misss:KK66:
Teşekkürleeer, en kısa zamanda deneyeceğimm

Yulaf en sevdiğim şeydir diyebilirim sevmeyenlerin de kesinlikle yanlış yediğini düşünürüm.
Ben genelde 3 yemek kaşığı yulafı 1 bardak sütle pişiriyorum. Içine kakaoyla pekmez de koyuyorum göz kararı. Suyunu çekince kaseye alıp 1 kare de bitter çikolata ekleyince efsane oluyor. Hele evde dondurulmuş vişne de varsa off.
Göz kararı tahin pekmez yulaf karıştırıp katı kıvam alınca şekil verip fırında pisiriyorum o zaman da kurabiye gibi oluyor. Bazen yulafı robotta çekip aynı tarifi damla çikolatalı yapıyorum. Kesinlikle deneyin bence.

Yulaf ile herşey yapabilirsiniz.Yani herhangi bir unla yapabildiğiniz tarifler de dahil.Robotto çekip un haline getirip unlu çorbada kullandığınız gibi kıvam vermek için kullanabilir yada kek,kurabiye yapabilirsiniz.
Sütle yada su ile pişirip meyve yoğurt eşliğindetüketebilirsiniz.
Ben sabah kahvaltısına 2 yumurta çırpıp 2 kaşık yulaf unu,2 kaşık lor peyniri, isteğe göre içine ince kıyılmış yeşillik(maydanoz,nane,dereotu)baharatlara az yağda omlet yapıyorum.Çok doyurucu oluyor.
Bence biraz damak tadı biraz hayal gücü.

X