Yoruldummmm...

Yukunuz agir evet ama onlarda babalarini kaybetti hic tanimadi fiziksel olarak Mathis degisim içindeler ve sizden baska kimseleri yok. Hayata hazir degiller yine siz varsiniz. Hersey bizim için bunalabilirsiniz ama onlarinda zorda oldugunu unutmayin.
Kesinlikle biliyorum anliyorum zaten o yüzden kendime kızıyorum bu biraz yillarin vermis oldugu tükenmişlik önceden onlara bisey yapsam mutlu olduklarinda benimde motivasyonum yukselirdi şimdi hicbiseyle mutlu.olmuyolar benimde annelik hevesim kalmıyor ama.suanla.alakasi yok.eminm sadece yorulmusluk

Kesinlikle biliyorum anliyorum zaten o yüzden kendime kızıyorum bu biraz yillarin vermis oldugu tükenmişlik önceden onlara bisey yapsam mutlu olduklarinda benimde motivasyonum yukselirdi şimdi hicbiseyle mutlu.olmuyolar benimde annelik hevesim kalmıyor ama.suanla.alakasi yok.eminm sadece yorulmusluk

Onlarin fiziksel durumundan dolayi bu mutsuzluk emin olun, her sartta her durumda oyle olacaklardi bazılari daha zor bazilari daha secenekle gecer ama bu yaslar çok zor ne buyuk ne cocuk degisim basladi
Kendinize de yuklenmeyin asla sakin
Hem kavgalarin en guzel yani barismak degil mi :)

Karnında canını doğunca emeğini ölünce malını yer ömür törpüsü derler....niye kizalim evlat tatlı olsada her zaman değil ....insanız ....bağımsızlık kazanıyorlar kendi hayatlarina doğru yol alıyorlar ....zor bir psikoloji tamamen anne olmak sadece anne olmak olmaz zaten ...kolay değil yaşadıklarıniz elbet nefes almaya Sizinde nazlanmaya anlaşılmaya ihtiyacınız var ....içimizdeki duygu durumları sadece ebeveyn olmakla yetinmez....sizi anlıyorum biraz kendinize zaman ayırsaniz biraz olduğu yere kadar deseniz birazda siz onlara nazlansaniz nasıl olur acaba

14 yaş kiz 11 yaşında erkek iki çocuğum var ikisininde ergenlk dönemleri ve ikiside ayrı havadalar eşimi oğluma hamileyken kaybettim trafik kazasında.. o günden sonra çocuklarıma adadım.kendjmj çok seviyorduk eşimle.birbirimizi..bitaraftan çocukları bitaraftan.kendmi toplamakla geçti yıllarım ve geçiyorda...bendeki durum artik annelikten cikti çocuklarıma tahammülüm kalmadı hani boşanan kişiler bazen çocukları babalarına giderler yaa artık.biyerlere gitsinler nefes alayım istiyorum eşimin ailesi bakmaz onlarda gitmez benm.anne baba ben çocukken ayrıldılar beni arayıp sormadılar çocukları tanımıyorlar bile yorgunlugumn sebebi verdiğim emeklerim.bosa.cikti gibi çocuklarım ben saçımı.supurge ettim deriz ya o.sekildeydm hep boyunları bükük kırılmasından incinmesinler hep başımın üstünde tuttum onları ama.suan bakiyorum bana saygıları acimalari bile yok okuldan geliyorlar yemek.muahbbeti nasılsın anne demek.yok biri okulda.tartismjs yüzü düşük bana tepkili diğeri.ask acısı çekiyor bana saldırıyor memurum işten geliyorum evi topla onlarla ilgilen psikolojileriyle ilgilen ütü yap okul derdi sitres hergunmu aynı olur çok yoruldum bir.iki defa eve erken geldigm oldu balkona çıkıp.sesszilikte bi kahve içiyorum boyle bi zevk.yok...okadar onlardan uzaklaşmak istiyorumki soğudum cocuklarimdan anneyim evet ama gercekten sogudum ve kendimden nefret eder oldum suan öyle.durumdayimki atsan atılmaz satsan satilmaz gibi bisey napcam ben bu.cocuklarla yaa vakit geciremiyoruz odalarina giriyorum çık anne ellerinde telefon asabi ergen tavırları kapılar carpiliyor kizdigim zaman 5 dkka.sonra kendilerine zarar verirler korkusuyla tekrar nazlariyla oynuyorum küçükken ne guzelmis hersey ama.su dönemleri beni bitrdi tüketti babalari olsa all.bak şunlara diyecem kimse beni yargilamasjn malesef iki ergenlik çağında cocukla ugrasmak çok.zor yüzlerini görmek istemiyorum bu hafta randevu isteyecem psikoloktan kendi çocuklarım ve yüzlerini görmek istemiyorum bu durumda olan varmi kadinligimi unuttum bende isterdim sevmek sevilmek biriyle.aksamlari otrup kahve cay içip.sohbet etmek bazen. Burda okuyorum cocuklari babaya verecem bosaninca giib yazıları içimden hemen ver tabi keyfine bak.diyesim.geliyor bu durum bende hiç yoktu canımı verirdim çocuklarıma ama.buyudkce sanki benim.emeklerimj gormemelri bana saygisiz davranislari beni sogutmaya başladı gececekmi bu durum bu duruma düşen oldumu.hic nolur.kirmadan yardimci olun..en.azindan ben gibi olan varsada icim rahatlayacak Kendimden nefret eder.oldum...
Yüz binlerce kez çok haklısınız ….

Bahsettiğiniz durum da böyle hissetmeniz normal elbette cogu insan o şartlarda olsa öyle hissederdi size özgü degil…

Çok sevmek çok fedakarlık zamanla bu yöne evrilmesi kaçınılmaz.Cok emek çok beklenti demek …

Elbette ergenlik dönemlerinde çok olağan catısmalar .
Onlarla catışmak yerine sadece anlayışlı olun rehber olun o kadar onlara sevgi gösterisi yapmak zorunda değilsiniz tamamen kendinize dönün onlar da sizden duruş öğrensinler biraz bagımlılıkta oluşmustur küçüklüklerinden itibaren onlara karşı ,eş olmayınca o duygu biraz o yöne kayabiliyor .

Oncelikle basiniz sagolsun.Benimde 10 yasinda bir kizim var sanirim ayni sureclerden geciyoruz.Benim kizimda cok basina buyruk kesinlikle soz dinlemiyor halden anlamiyor.gececek diye dusunuyorum.benimde ergenligim cok zor gecmisti.Zor donemler ama atlatacagiz.Bende cok yorgunum ne kadar cevrede insanlarda olsa butun yuku yinede anne cekiyor

14 yaş kiz 11 yaşında erkek iki çocuğum var ikisininde ergenlk dönemleri ve ikiside ayrı havadalar eşimi oğluma hamileyken kaybettim trafik kazasında.. o günden sonra çocuklarıma adadım.kendjmj çok seviyorduk eşimle.birbirimizi..bitaraftan çocukları bitaraftan.kendmi toplamakla geçti yıllarım ve geçiyorda...bendeki durum artik annelikten cikti çocuklarıma tahammülüm kalmadı hani boşanan kişiler bazen çocukları babalarına giderler yaa artık.biyerlere gitsinler nefes alayım istiyorum eşimin ailesi bakmaz onlarda gitmez benm.anne baba ben çocukken ayrıldılar beni arayıp sormadılar çocukları tanımıyorlar bile yorgunlugumn sebebi verdiğim emeklerim.bosa.cikti gibi çocuklarım ben saçımı.supurge ettim deriz ya o.sekildeydm hep boyunları bükük kırılmasından incinmesinler hep başımın üstünde tuttum onları ama.suan bakiyorum bana saygıları acimalari bile yok okuldan geliyorlar yemek.muahbbeti nasılsın anne demek.yok biri okulda.tartismjs yüzü düşük bana tepkili diğeri.ask acısı çekiyor bana saldırıyor memurum işten geliyorum evi topla onlarla ilgilen psikolojileriyle ilgilen ütü yap okul derdi sitres hergunmu aynı olur çok yoruldum bir.iki defa eve erken geldigm oldu balkona çıkıp.sesszilikte bi kahve içiyorum boyle bi zevk.yok...okadar onlardan uzaklaşmak istiyorumki soğudum cocuklarimdan anneyim evet ama gercekten sogudum ve kendimden nefret eder oldum suan öyle.durumdayimki atsan atılmaz satsan satilmaz gibi bisey napcam ben bu.cocuklarla yaa vakit geciremiyoruz odalarina giriyorum çık anne ellerinde telefon asabi ergen tavırları kapılar carpiliyor kizdigim zaman 5 dkka.sonra kendilerine zarar verirler korkusuyla tekrar nazlariyla oynuyorum küçükken ne guzelmis hersey ama.su dönemleri beni bitrdi tüketti babalari olsa all.bak şunlara diyecem kimse beni yargilamasjn malesef iki ergenlik çağında cocukla ugrasmak çok.zor yüzlerini görmek istemiyorum bu hafta randevu isteyecem psikoloktan kendi çocuklarım ve yüzlerini görmek istemiyorum bu durumda olan varmi kadinligimi unuttum bende isterdim sevmek sevilmek biriyle.aksamlari otrup kahve cay içip.sohbet etmek bazen. Burda okuyorum cocuklari babaya verecem bosaninca giib yazıları içimden hemen ver tabi keyfine bak.diyesim.geliyor bu durum bende hiç yoktu canımı verirdim çocuklarıma ama.buyudkce sanki benim.emeklerimj gormemelri bana saygisiz davranislari beni sogutmaya başladı gececekmi bu durum bu duruma düşen oldumu.hic nolur.kirmadan yardimci olun..en.azindan ben gibi olan varsada icim rahatlayacak Kendimden nefret eder.oldum...
Başınız sağolsun.bunlarin hepsi geçici bir süreç ergenliğin zirvesinde ve malesef ki eksik bir donemdeler. Özellikle oğlunuz için bir rol model yok. Biraz daha sabır. Allah kolaylık versin.

Bende de 16 13 yas iki ergen var.ayni surecleri yasiyoruz.cok zor yeni neslin ergenligi.cocuklari okul disinda spora muzige ya da baska aktivitelere yonlendirin.cok faydasi oluyor.
Siz kendinize vakit ayirin mutlaka.bir uzmandan da destek alin.siz iyi olursaniz hepiniz daha iyi olacaksiniz.hissettikleriniz cok normal su an.bu gunler de gececek🙏🏻

11 ve 14 yasindami cocuklardan yetiskin gibi davranmasini beklemniz cok garip .11 -14 yasi dalar eve geliyorlar ve size nasilsin annne demiyorlar.oyle mi ? Allah size akil fikir versin .psikolojik yardim alin .onlar yetiskin degil beklentileriniz garip .

Benzer yaşta çocuklarım var
Şükür ergenlikleri çok kötü geçmiyor ama arada geliyorlar iksinede, tabii bizede
Babaları var başlarında ama inanın yinede bu durumda yükün çoğu annede. Belkide ikiside kız oldukları içindir. Babaların tahamüllü daha az, ergenlerle iletişimi bilmiyorlar. Onlar istiyor 5 yaşındaki gibi olsunlar ama hayat öyle değil tabii.
Size tavsiyem kendinize saygısızlık yaptırmayın, ben o konuda çok sert bir anneyim. Ergensen ergenliğini bil kafamın tasını attırma, o telefonuda bana kırdırma standart cümlem gibi bişey. Bu arada telefon kırıp tableti camdan atmışlığımda var. Yaptiğımı övmüyorum ama mecbur ediyorlar bazen. Çünkü sade yaparım ederim demekten anlamiyorlar, gerçekten yapınca gözleri biraz korkuyor, annem benden daha deli diye kendilerine çeki düzen veriyorlar biraz. İntihar eder vs gibi şeyleri aklınızda geçirmeyin. Allah korusun, nolduda intihar edecekler. Bulmuşlar sizin gibi anneyi, öpüp başlarında taşısınlar. Ve bu günlerde geçecek emin olun, özellikle kızınız size çok yakın arkadaş olacak, biraz daha sabır. Ve ayrıca sizi yadırgayacak birileri varsa bile kimseyi takmayın, annelik herzaman çok eğlenceli değil. Hele deli dolu ergenlerle uğraşmak hiç güzel birşey değil, sizin durumunuz tabii daha da zor. Ama geçecek hepsi emin olun. Eşinizin mekanı cennet olsun inşallah.

Aile dostumuz olan bir çift var, benden ve eşimden yaşça büyükler. Evin babası 8 yıl yurtdışında çalışmış. Tam çocuklar sizinkilerin yaşlarındayken adam yıllarca evde yokmuş. Anne sizinkilerden aşağı kalmayacak sıkıntılar çekmiş iki erkek çocukla. Para istemeler, gece eve gelmemeler, bir şey için izin alamayınca evin camlarını indirmeler… çocuklar şu an biri 38 diğeri 40 yaşlarındalar . Üni mezunu değiller ama iyi işleri var yıllardır evli ve çocuklular. Su akar yolunu bulur. Bir uzmana gidip hem iç dökseniz hem fikir alsanız çok iyi gelir. Allah gücünüzü artırsın

Kıyamam size ya okurken inanın çok üzüldüm ve anlıyorum kesinlikle yargılanacak bir tarafınız yok...en kısa sürede destek alırsanız faydası olur umarım...

Sizi de emeginizi de yargılamak haddimize düşmez. İnsan hayatta bazen kendinden yoruluyor bikiyor siz kendiniz dahil 3 canın sorumluluğu ile bogusuyorsunuz. Allah yardımcınız olsun 🙏

Sen çok güçlü bir kadınsın ve mükemmel bir annesin. Bazen böyle hissetmen çok normal tek başına dağ gibi 2 çocuk büyütmüşsün ve ergenlik çok zor bir süreç tek başına başediyorsun
İyi haber bir kaç seneye ergenlik dönemi geçecek olgunlaşacaklar onlar senin en iyi arkaşdaşların olacak

Yorgunluğunuzu bıkmış olmanızı çok iyi anlıyorum.
Zaman zaman her annede bu durumu yaşadi .
Sizin yükünüz tabii daha bir ağir.Hem eş yok hemde anne babadan destek yok .
Çocuklar en zor dönemdeler ,sakın emeklerim boşuna çıktı diye hayal kirikliğina kapılmayın .
Daha onlar sizin beklediğiniz ince düşüncede değiller ,sakın onlardan vaz geçmeyin .
Zamanla herşey düzelecektir,evet yorulacaksiniz
Ama evde sorumluluk dağıta bilirsiniz ,okadar küçük değiller .Evi süpürmek ,yerleri paspaslamak ,bulaşik makinesini boşaltmak ...
Bu evi gecindirmenin onlarında görevi olduğunu öğretin yoksa gerçekten emekleriniz saygı görmez.
Psikolog yerine eve yardımcı alın daha faydalı olur.

X