Yine yeniden zayıflamaya çalışıyorum. Umarım bu son olur 🙏

Yenidenfit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
15
5
44
Yıllardır bir çoğunuz gibi kilo alıp verme kısır döngüsü içindeyim. 20li, 30lu, 40lı kilolar verip almış biri olarak bu kez son kez olması ümidiyle tekrar diyete başlıyorum.
En son uygulayıp çok güzel sonuç aldığım aralıklı oruç diyet listemi tekrar uygulayacağım. İlerleyen dönemlerde listelerim bitince de diyetisyen yardımına başvurup kalanını da verip ideal kiloma ulaşmayı hedefliyorum.
Yarın start vereceğim ve düzenli olarak buraya yazarak daha disiplinli bir şekilde ilerlemeye çalışacağım.
Desteklerinizi bekliyorum 🙏
Umarım hepimiz sağlıklı kilolarımıza ulaşırız. En önemlisi de koruyabiliriz 🙏

Boy: 174 cm
Başlangıç kilom: 140,1 kg
Diyete başlama tarihi 13.09.2013

Son düzenleme:
Yıllardır bir çoğunuz gibi kilo alıp verme kısır döngüsü içindeyim. 20li, 30lu, 40lı kilolar verip almış biri olarak bu kez son kez olması ümidiyle tekrar diyete başlıyorum.
En son uygulayıp çok güzel sonuç aldığım aralıklı oruç diyet listemi tekrar uygulayacağım. İlerleyen dönemlerde listelerim bitince de diyetisyen yardımına başvurup kalanını da verip ideal kiloma ulaşmayı hedefliyorum.
Yarın start vereceğim ve düzenli olarak buraya yazarak daha disiplinli bir şekilde ilerlemeye çalışacağım.
Desteklerinizi bekliyorum 🙏
Umarım hepimiz sağlıklı kilolarımıza ulaşırız. En önemlisi de koruyabiliriz 🙏
Ya ben de ekliyorum o zaman buraya pazartesi diyete başladım üstüne pilates ekleyerek gidiyorum 😂😂 neler yapıyorsunuz diyette

Ya ben de ekliyorum o zaman buraya pazartesi diyete başladım üstüne pilates ekleyerek gidiyorum 😂😂 neler yapıyorsunuz diyette
Merhaba 😃 evet evet ekle lütfen.
18/6 aralıklı oruç şeklinde devam edeceğim. 2 ana öğün,1 ara öğün olacak. İlk hafta spor yapmayacağım. Bu düzene alışsın önce vücudum. Vermem gereken kilo da çok. Önce gün içi hareketliliğimi artırayım sonra yavaş yavaş sporu eklerim artık.

Sabah tartıldım ve acı gerçekle yüzleştim. Tam 140,1 kgyim.

Eklentiler

• IMG_8868.jpeg
    IMG_8868.jpeg
    14,7 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_8867.jpeg
    IMG_8867.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 44
Boyum 174 ideal kilom kaç orayı düşünmek bile istemiyorum şu an için 😬
İlk olarak uyku düzenimi sağlayıp gece geç uyumaya son vermem gerekiyor. Haşimatom var ilaç kullanıyorum, insülin direnci için takviye kullanıyorum ama düzensiz; onu düzenli almalıyım.
Listeme uymalıyım ve daha hareketli olmalıyım .
Bu hafta için planlarım bunlar.

İlk öğünümü 12-12:30 gibi yapacağım. Ara öğünümü 15-16 arası. Akşam öğünüm de 18-19 gibi yapacağım.

İlk öğünüm böyle. 2 yumurtalı omletim. Düşük karbonhidratlı, vejeteryan bir liste benimki. Geçen sefer işe ağarmıştı bu kez de umutluyum 😃

Eklentiler

• IMG_8870.jpeg
    IMG_8870.jpeg
    133,2 KB · Görüntüleme: 46
Öncelikle hayırlı olsun, aynı kararlılıkla devam etmenize dilerim. Ben de yeni başladım sayılır, sizin kahvaltınız benimkinden güzelmiş.

Öncelikle hayırlı olsun, aynı kararlılıkla devam etmenize dilerim. Ben de yeni başladım sayılır, sizin kahvaltınız benimkinden güzelmiş.
Çok teşekkürler ☺️ şu an çok hevesliyim kilo verdikçe umarım inancım artar. Siz de if yapıyorsunuz sanırım. Ben de size başarılar diliyorum.

merhabalar, öğlen ilk öğünümü yaptım. Suyumu içiyorum. Yeni düzenime alışmaya çalışıyorum.

Eklentiler

• IMG_8891.jpeg
    IMG_8891.jpeg
    177,8 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba ben de bu aralar rejim yapıyorum.
Boyum 170 kilom 75 .
2 ay da 10 kilo verdim. Öncelikle büyük bir üzüntü yaşadım.o çok etkili oldu.
Sabah kahvaltısı durumunu tamamen kaldırdım.neredeyse tek öğün yiyorum.sekeri 1 aydır ağzıma surmuyorum. Haftaya pilatese başlayacağım.
Hedefim 65.

Merhaba ben de bu aralar rejim yapıyorum.
Boyum 170 kilom 75 .
2 ay da 10 kilo verdim. Öncelikle büyük bir üzüntü yaşadım.o çok etkili oldu.
Sabah kahvaltısı durumunu tamamen kaldırdım.neredeyse tek öğün yiyorum.sekeri 1 aydır ağzıma surmuyorum. Haftaya pilatese başlayacağım.
Hedefim 65.
Merhaba çok güzel kilo vermişsiniz.hedef yolunu yarılamışsınız. Umarım üzüntülü döneminizi atlatabilmişsinizdir.
Ben de günde tek öğün yapacağım ama haftada bir, maksimum iki gün. İkinci hafta uygulamaya başlarım büyük ihtimalle.
Uzun süreli tek öğün beslenmeyi önermemişti benim diyetisyenim. Haftasonları dışarıda olacaksam tek öğün çok pratik geliyor bana. Hafta içi de çalışma saatlerime öğlen ve akşam iki öğün yapmak uyuyor.
Şekeri çıkarmanız süper olmuş ben de sadece meyveden gelen şeker harici şeker tüketimini bıraktım.
Pilatesle vücudunuz da sıkılaşır, duruşunuz düzelir. Diyeti sporla desteklemek gerekiyor gerçekten.
Umarım kısa sürede ulaşırsınız hedefinize 🥰

Çok teşekkürler ☺️ şu an çok hevesliyim kilo verdikçe umarım inancım artar. Siz de if yapıyorsunuz sanırım. Ben de size başarılar diliyorum.
Benim ki biraz zorunluluktan. İşten dolayı bu kadar ara öğün 3 öğün maalesef hazırlayamam. Son konuma baktıysanız gözümün dönüp cumartesi gecesi yemek yediğimi görmüşsünüzdür. 5 gündür daha protein ağırlıklı besleniyorum, şükür gözüm dönmedi.

Bu arada ben de kadınlarda her gün tek öğün beslenmek iyi değil diye biliyorum. Siz if yapmak zorunda değilsiniz. Çok iyi gidiyorsunuz. Ben sadece destek olmak istedim konunuza.

X