Premature Bebekler Yenidoğan Solunum sıkıntısı çeken bebek

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

gdmhs31

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2021
6
2
29
Hayırlı geceler herkese ben dün sancılarım başladığı icin 36+3 haftalık sezeryan ile doğum yaptım bebekte solunum sıkıntısı olduğu için küveze aldılar şuan yenidoğan yoğunbakımında makineye bağlı ve uyutuyorlar henüz beslenme de yok kaç gün kalacağı hakkında hiç bir bilgi vermediler yardımınıza ihtiyacım var çok korkuyorum endişeliyim 😔😔😔

Hayırlı geceler herkese ben dün sancılarım başladığı icin 36+3 haftalık sezeryan ile doğum yaptım bebekte solunum sıkıntısı olduğu için küveze aldılar şuan yenidoğan yoğunbakımında makineye bağlı ve uyutuyorlar henüz beslenme de yok kaç gün kalacağı hakkında hiç bir bilgi vermediler yardımınıza ihtiyacım var çok korkuyorum endişeliyim 😔😔😔
36+4 doğum yaptım benimde solnum sıkıntısından direk yoğun bakıma alındı iki gün solunum desteği gordu sonrasında üçüncü gün gelip emzirmeni söylediler beşinci günde hastaden çıktı sıkıntı etme canım bu onun iyiliği için olduğunu düşün her gün görüşe git bebeğinle bağ kur ilk üç gün kucağıma vermemislerdi emzirmeye gittiğimde almıştım ama kuvezin içinden dokunduruyorlar rabbim bebgine tez elden kavuştursun inşallah

36+4 doğum yaptım benimde solnum sıkıntısından direk yoğun bakıma alındı iki gün solunum desteği gordu sonrasında üçüncü gün gelip emzirmeni söylediler beşinci günde hastaden çıktı sıkıntı etme canım bu onun iyiliği için olduğunu düşün her gün görüşe git bebeğinle bağ kur ilk üç gün kucağıma vermemislerdi emzirmeye gittiğimde almıştım ama kuvezin içinden dokunduruyorlar rabbim bebgine tez elden
Arkadaslar benim bebegim de oyle. Nolur son durumlariniz nedir cok kotuyum suan
Önceki konuymus şimdi fark ettim size destek lsun diye siizide etiketledim

Benim bebeğim solunum sıkıntısı var makinadan çıkardılar ama kendi kendine hala nefes almakta zorlaniyormuş aynı şeyler yaşayan varmı kaç gün yati kuvezde şuan bebekleriniz nasıl korkuyorum da ben

Benim bebeğim solunum sıkıntısı var makinadan çıkardılar ama kendi kendine hala nefes almakta zorlaniyormuş aynı şeyler yaşayan varmı kaç gün yati kuvezde şuan bebekleriniz nasıl korkuyorum da ben
Benim bebeğimde aynı şekilde yoğun bakımda kaldı.7 günün sonunda eve cıkabildik şu an 7 aylık tüm gelişimi normal görünüyor 3.ayda eeg mr çekildi bir problem yoktu. Allahtan ümidinizi kesmeyin.bol bol dua edin. Rabbim şifa versin
36+4 doğum yaptım benimde solnum sıkıntısından direk yoğun bakıma alındı iki gün solunum desteği gordu sonrasında üçüncü gün gelip emzirmeni söylediler beşinci günde hastaden çıktı sıkıntı etme canım bu onun iyiliği için olduğunu düşün her gün görüşe git bebeğinle bağ kur ilk üç gün kucağıma vermemislerdi emzirmeye gittiğimde almıştım ama kuvezin içinden dokunduruyorlar rabbim bebgine tez elden

Önceki konuymus şimdi fark ettim size destek lsun diye siizide etiketledim
sizin bebeğinizin gelişimi nasıl şu an ne kadarlık oldu acaba

Benim bebeğimde aynı şekilde yoğun bakımda kaldı.7 günün sonunda eve cıkabildik şu an 7 aylık tüm gelişimi normal görünüyor 3.ayda eeg mr çekildi bir problem yoktu. Allahtan ümidinizi kesmeyin.bol bol dua edin. Rabbim şifa versin

Benim bebeğim okjinsiz kaldı çigeri patlamışti sonra dokturu enfeksiyonu var dedi şuan da makindan çıkarmış bebek nefes almakta zorlaniyormuş sizinkidemi boyleydi

34 gündür yoğum bakımda

Elde avucta durmuyor yedinci aya girdik gayette sağlıklı bir problem yok canım sizinde öyle olacak

İnşallah yürüyüp konuşana kadar hep içimde bir korku var.şu ana kadar emekleme oturma ayaga kalkma her şey güzel ama bakalım.siz 6. Ayda nörolojiye göründünüz mü?
Hayır gorunmedik böyle birşeyi de belirtmediler ihtiyacta gormedim çünkü gayet sağlıklı bir bebek bir siknti oldugunu düşünsem mutlaka gotururdum ama yok çok şükür sıkıntı etme canım

Benim bebeğimde küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.

X