Yeni ev kiraladık, apartman çok pis kokuyor.

girlofduty

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2024
11
7
32
Kızlar eşimle geçen hafta ev kiraladık. Evin bulunduğu apartman çok kötü kokuyor. Evi ilk tuttuğumda gelip geçici bir koku sanmıştım. Evi temizlemeye gittiğimizde iğrenç ve kalıcı bir koku olduğunu anladım. Evi tuttuğuma pişmanım. Keşke emlakçı ücreti vs ödemeseydim kira ve depozitoya rağmen vazgeçerdim. Yarın bu eve taşınacağız bir mucize olsa da taşınmasam diyorum. Çünkü o koku devam ettiği sürece yeniden taşınmayı düşüneceğim.

Ne kokusu olduğunu da anlayamıyorum. Ancak iğrenç keskin bir koku. Kokuya bir çözümünüz var mı?

Apartmanda ölü olabilir mi? Böyle kokuların altında bu tarz şeyler çıkabiliyor, günlerdir uğraşılmaya boş sanılan daire var mı? Belediyeye şikayet edin isterseniz, çürümüş ölü kokusuysa tespit edilir en azından.
Belediyeye şikayet ettim bugün. Geleceklerini de sanmıyorum da neyse. Biz de ölüden şüphelendik. Ancak alt katta Kırgızlar var temizliğe dikkat etmiyorlar dediler. İnanmadım ya başka bir şey işin içinde kesin.

Belediyeye şikayet ettim bugün. Geleceklerini de sanmıyorum da neyse. Biz de ölüden şüphelendik. Ancak alt katta Kırgızlar var temizliğe dikkat etmiyorlar dediler. İnanmadım ya başka bir şey işin içinde kesin.
Apartman boşluklarını da kontrol edin, ölü hayvan da olabilir, ama ölü bir şeyler olduğunu düşündüm. Daireleri tek tek kontrol edip tıklatın bence.

Apartmandakilerle görüştünüz mü bi kapılarını tıklatıp?
Yöneticinin numarasını alıp sorayım dedim. Adama dedim, apartmanda kötü bir koku var nedeni ne? Bana koku yoook dedi. Sizi kaydediyorum sonra arayayım, dedi dönmedi bir daha. Eşim biraz önce apartmana gitti.Koku daha da ağırlaşmış, dedi.

O zaman onların evinde inceleme yapılsın, olur mu öyle şey, apartmanda başka oturan yok mu toplu şikayet edin, yada hiç taşınmadan vazgeç, emlakçıyla konuş belki para iadesi yapmadan başka ev bulur

Kayıt oluşturun geliyorlar. Ben bizim apartman için aşırı yemek kokusuydu restorant var altta oluşturdum. Geldiler ve detaylı bilgi verdiler. Gelmemezlik etmiyorlar. Ama daha tasinmadiysaniz yakın emlak parasını vallahi

Belediyeye apartmanda ölü kokusu geldiğinden şüphelendiğimizi söyleyin, gerekirse emniyete şikayette bulunun.

Yöneticinin numarasını alıp sorayım dedim. Adama dedim, apartmanda kötü bir koku var nedeni ne? Bana koku yoook dedi. Sizi kaydediyorum sonra arayayım, dedi dönmedi bir daha. Eşim biraz önce apartmana gitti.Koku daha da ağırlaşmış, dedi.
Kesin apartmanda ölü var. Siz arayıp söyleyin apartmanda ölü var bence kokudan duramıyoruz diye polis vs arayın söyleyin hemen.

Bina eski bir bina mı? Bazı binaların kendi kokusuda oluyor, yönetici koku yok diyorsa onun evinide bi incelesinler şikayet edin
Bina 17 yıllık bina.cevresindeki binalar yan yana olduğu için kokular da çıkmıyor olabilir bilmiyorum. Ancak ben 5 tane ev değiştirdim, böyle merdiven boşlukları kötü kokan apartman görmedim.

X