Trend Ayakkabı Modelleri Yeni aaldığım botların topuğu =(

Bot Modelleri, Çizme Modelleri, Topuklu Ayakkabı Modelleri, Babet Modelleri

victoria_seras

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
162
7
Kızlar yeni bir bot aldım resimdekinin aynısı numarası kaç bilmiyorum sitesinde buldum ben 38 numara aldım topuğuda 8-9 cm kadar fakat ben alışık değilim uzun ve ince topuklu giymeye yürüyemiyorum yani ayakkabıcıya versem topukların boyunu kısaltsa faydası olurmu sizce?? Cevaplarsanız çok sevinirim gerçekten :KK54: $1013982_pg.jpg

Son düzenleme:
ayakkabının modeli çok hoş ben çok begenıyorum bu modellerı fakat senın gıbı bu tur ayakkabıyla yürümesini beceremıyenlerdenım :KK43:( sakın topuklarını kısaltmak gıbı bı hata yapma sen ayakkabıcıya versın mutlaka yapacaktır ama gorunumu suankı gıbı hoş durmaz bence

şahsen 9 cm topuk bana kısa geldi ama ben çok yüksek topuklara alışkınım eğer yürüyemiyorsan onun topuğunu kısalttırmanda fayda var canım yapabilirler mi emin değilim ama senin rahatın ve sağlığın için gerekli aksi takdirde ciddi ortopedik rahatsızlıklara yol açabiliyor ve bel ağrısı yapıyor...eğer topukları kısalttıramazsan evde kendi kendine alıştırma yap bence tatlım:)o kadar almışsın ayakkabıyı hiç giymemezlik etme bence:)

kısaltılan topukta ayakkabının şekli tamamaen değişiyorr ama botunda çok hoşmuşş canımmm evdee denemelerini yap alışırsın bence

Topuk ön tabanla orantılı bir durumdur.. Siz topuğu kısaltma yoluna giderseniz , arkaya doğru eğilir vaziyette yürümek zorunda kalırsınız ki bu imkansız.. Ya içten arka tabana gizli topuk yaptırıp topuğu kısaltacaksınız ki buda ön parmaklarınıza baskı yaparak ağrı yapar, ya da bu modelin aynısını özel ayakkabı imalatı yapan yerlere istediğiniz boyutta yaptıracaksınız çok beğendiyseniz.

Ama şu haliyle çok şık bir bot. Ayrıca bilekten sarmalı olduğu için yürüme güçlüğü hiç çekilmiyor ne kadar uzun olursa olsun topuk.Üstelik çok ince topukta değil.

botun çok şık kesinlikle. ayakkabıcıya verip kestirmek gibi bir hata yapmamalısın. topuğu kesilince ayakkabı yamulur. platformunuda kesmeye kalkarsa ayakkabı ziyan olur gider. zamanla alışırsın topuklu kullanmaya. güle güle giyin.

Evde denedim fakat evde yürümekle dışarıda yürümek aynı değil :/ ayakkabıcıya vermedim bende aldığım yere geri vererek değiştirdim bu resimdekini aldım en azından topuğunun kalınlığı istediğim şekilde :) ince ve yüksek değil.Cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar :112:

$1026307_pg.jpg

mezuniyetim için internetten yurt dışından bir ayakkbı sipariş etmek istiyorum.ayakkabı bir numara büyük ve önü açık.veeee ben hiç topuklu ayakkabı giymemiş biri olarak o 13 cm topuğu olan o ayakkabıyı istiyorum.kesitirsem yürümem çok zor oluck uff napıcm:KK50:

Aynı sorunu şu an bende yaşıyorum alırken topukları beni hiç rahatsız etmedi ama sonradan benim için fazla uzun oldugunu farkettim modelini de çok severek almıştım kalın topuklular ama gene de kestirebilir miyim ve izmirde bunu yaptırabileceğim bi yer var mı

Aynı sorunu şu an bende yaşıyorum alırken topukları beni hiç rahatsız etmedi ama sonradan benim için fazla uzun oldugunu farkettim modelini de çok severek almıştım kalın topuklular ama gene de kestirebilir miyim ve izmirde bunu yaptırabileceğim bi yer var mı
Kestirdinizmi ayakkabınızın topugunu bende yeni bi ayakkabı aldım kalın topuklu ama yürüyemiyorum kestirsem sorun olurmu bilemedim

X